Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 12.600 új beteg, 32,5%-os !!...

12.600 új beteg, 32,5%-os !! pozitív teszt arány mellett. Miért nincs már teljes lockdown?

Figyelt kérdés

2021. nov. 24. 09:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%
10# Ha nagyon akartad, hordhattad a bevezetés előtt is, nem kell megvárni, hogy parancsba adjanak valamit, amit te helyesnek gondolsz, csinálhatod magadtól.
2021. nov. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
83%
Nem kötelező menni sehova, ha félsz maradj otthon nyugodtan.
2021. nov. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Koplárovics Béci ***** válasza:
73%
Tehát ma is megkérdezted.
2021. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
16%

Azért nincs lockdown, mert a kúrmány nem akar népszerűtlen lenni a választások előtt. Plusz azt szajkózza, hogy "csak az oltás a megoldás". Most a harmadik oltás. Aztán majd a negyedik, ötödik, huszonhatodik.

Miközben teljesen nyílvánvaló az, hogy:

- Aki akarta, már beoltatta magát. Aki nem, az nem is fogja, max ha kötelezővé teszik

- A Fidesz által ajnározott Sinopharm lókukit sem ér

- És egyébként két oltással is el lehet kapni és továbbadni a betegséget, max enyhébb lesz a lefolyása


Nem kéne itt teljes lockdown, mert pl a kijárási tilalomnak semmi értelme, nem is volt soha. De, ami kellene:

- Kötelező maszkviselés beltéren (ez már megvan)

- Nagy létszámú rendezvények (koncertek, hasonlók) betiltása

- Középiskolától felfelé online oktatás

- Üzletek, szórakozóhelyek, stb kapacitásának korlátozása


Ennyi kéne és akkor talán nem karácsonykor dübörögne a legjobban a Covid.

2021. nov. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
23%

[ma 09:37]: "A pozitív tesztek magas száma egyben azt is jelenti, hogy jól kiszűrik a fertőzötteket."

- Dehogy jelenti azt, egyáltalán, hogy jelentené azt!? A pozitív tesztek magas száma azt jelenti, hogy sok a fertőzött, se többet, se kevesebbet. A pozitív tesztek magas *aránya* az összes teszt között (mára bő 32%, majdnem minden harmadik teszt lett pozitív) pedig éppen az ellenkezőjét jelenti a te következtetésednek, nevezetesen azt, hogy nagyon nem jól szűrik ki a fertőzötteket, nagyon nem ad reális képet a tesztelés a fertőzésről. (Ha ez 100% lenne, tesztelnének 10e embert, és mind a 10e pozitív lenne, embernek eszébe nem jutna, hogy akkor ezek pont a fertőzöttek, hanem mindenki tudná, hogy van egy csomó további is. Nahát így van ez a 32%-kal is, hogy van egy csomó további fertőzött, csak ez nem mindenkinek nyilvánvaló.) A WHO 5%-os küszöböt határozott meg a pozitív teszteknek. Alatta lényegében kontroll alatt van a járvány, felette lényegében nincs. Nálunk ez van már majdnem három hete 20% felett, az 5%-ot október közepén hagytuk el.

2021. nov. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
97%

Magyar vagy, akkor beszélj is magyarul. Nem kellenek a Cilike féle "szörvéjensz" nyelvi megerőszakolások.


Amúgy meg mi a francnak kéne zárni? Ott az oltás, akinek kell az vegye fel, a héten úgysem kell rá regisztrálni, a többit meg hagyják békén. Ha nem jut hely a kórházban, akkor nem jut hely, ha elpatkolunk, akkor elpatkolunk. De többségünk nem fog, és ezt bizonyítják a számok is.


Jegyzem meg, ha az egész országot tesztelnék egyazon napon, szerintem valahol 70% környékén lenne a pozitív tesztek aránya, amiknek minimum a fele tünetmentes hordozó lenne.

2021. nov. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
37%

Választást akarnak nyerni, nem lesz népszerűtlen intézkedés.

Egyébként azért ilyen magas a pozitív tesztek aránya, mert onkoltsegen nincs pénze rá az embereknek, orvos meg csak akkor rendeli el, ha egyértelműek a tünetek.

2021. nov. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
68%

[ma 11:03]: "Ott az oltás, akinek kell az vegye fel, a héten úgysem kell rá regisztrálni, a többit meg hagyják békén. Ha nem jut hely a kórházban, akkor nem jut hely, ha elpatkolunk, akkor elpatkolunk. De többségünk nem fog, és ezt bizonyítják a számok is."

- Hogy a többség nem hal meg, ahhoz kétség sem fér, akár oltottan, akár oltatlanul. Ez a "ha nem jut hely, akkor nem jut hely" nagyon vagány dumának hangzik, csak sajnos a kórházba beérkező oltatlanok már nem nagyon szokták hangsúlyozni, hogy "én nem vettem részt a közösségi védekezésben, mert féltem a szuritól vagy mert megnéztem egy youtube videót, ami szerint az oltás hatástalan, és különben is mindenkinek a saját döntése; ezért miattam ne vezényeljenek át orvost és ápolót, azok ne túlórázzanak, én inkább elpatkolok" (egyáltalán, miért hívta ki a mentőt, ő vagy a család, ha ő inkább elpatkol?). Szóval ilyenek nem nagyon vannak. Amikor bekerül valaki a kórházba coviddal, akkor már teljesen természetesnek veszi, hogy őt ellátják, és nem menőzik az ő saját, egyéni döntésével. A covid-osztályok dolgozói folyamatosan azért könyörögnek a családjuk körében és a médiában is, már amennyi médiaszereplést kapnak, hogy mindenki vegye fel az oltást, mert az oltatlanok miatt nem bírják a munkát. Baromi idegesítő ez a vagánykodás, hogy "majd én eldöntöm", vagy a még flegmább "egyszer meg kell halni", de amikor odáig jut a dolog, akkor persze "értem jöjjön a mentő". Szóval ezért nincsenek békén hagyva az oltatlanok. Mert csak addig tekintik a dolgot egyéninek, amíg semmi gond nincs. Ha gond van, azt oldja meg a közösség, a társadalom, az egészségügyi ellátórendszer.


Kb. olyan, mint amikor hősünk a falu árterébe építkezik. A polgármester elmondja, hogy oda ne építsen, mert kétévente oda kijön a folyó. Hősünk persze egyénileg úgy dönt, hogy de, esetleg megken egy hivatalnokot, hogy kapjon építési engedélyt, és felhúzza a házát az ártérbe. Aztán tényleg jön az ár, hősünk miatt kinn a fél falu homokzsákolni, és hősünk ezt természetesnek veszi.


Mindez csak azért mert a polgármester egyszerűen nem teheti meg, hogy tojik rá, ahogy az egészségügyi ellátórendszer sem teheti meg, hogy mostantól tojik az oltatlan covidosokra - pedig ha úgy tenne, akkor most alig kellene átvezényelni a kórházakban.

2021. nov. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
73%
Hiába jöttök azzal mindig, hogy van oltás, csomó halott oltott.
2021. nov. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
53%
19, hazudsz
2021. nov. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!