Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért nézik le a...

A magyarok miért nézik le a csángókat?

Figyelt kérdés

Először is kérem nem letagadni, hogy a magyarok (valószínűleg ti is) lenézik a csángókat. Ha ezt nem írtam volna le, akkor rögtön jöttek volna azok a válaszok, hogy egy átlagos magyar nem foglalkozik a csángókkal, azaz le se nézi őket. Pedig nagyon is lenézi. Ha egy magyar elolvassa egy csángó internetes hozzászólását valahol, akkor gyakran tapasztalhatja, hogy tele van helyesírási hibákkal. Egy átlag magyarnak ebből annyi jön le, hogy tanulatlanok. Pedig egyáltalán nem tanulatlanok, csak nem tanultak magyarul írni, olvasni az iskolában. Ők olyan jól beszélnek két nyelvet, mint innen valószínűleg senki.


Aztán ott van a magyaroknak egy jelentős része, aki azt se tudja hol élnek a csángók (szintén igaz, hogy valószínűleg te is ilyen vagy). Szerintem nagyon is lenézés, hogy valaki nem tudja, hol él magyarság egy része. Ez olyan, mintha valaki nem tudná vaktérképen megmutatni Győrt.


2021. nov. 22. 22:18
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

"De amikor valaki írásban válik érthetetlenné, akkor előbb feltételezem, hogy ő is csak egy igénytelen, félfogyatékos hülye, mert nincsenek kiejtésbeli jellegzetességek, amik alapján feltételeznem kéne, hogy külhoni magyar. Érted?"


Nem, nem értem, mivel most azokról az esetekről beszélek, amikor a magyar fél pontosan tudja, hogy a másik csángó. Ebben az esetben is ugyanúgy megvan a hülyének nézés a magyar félben.

2021. nov. 22. 23:09
 12/28 Molyember ***** válasza:
100%

1: ez kb. mindenre igaz, kivéve a kenyérolcsósítási tudományokat, nem kell vele foglalkozni.

2: vannak emberek, akik kényszeresen keresnek valamit, ami alapján megkülönböztethetnek másokat, lehet az vallás, bőrszín, kiejtés, focicsapat, akármi. Nem kell vele foglalkozni.

3: ez teljesen más téma, a magyarok vagy fideszesek, vagy ellenzékiek, és ez a két tábor szenvedélyesen utálja egymást, legalábbis a neten. Ha van valami, ami összeköti a világ magyarjait, akkor az ez az utálat. :) Ezzel sem kell foglalkozni.

2021. nov. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező

Tényként kezelsz valamit ami nem igaz és leírod, hogy ne jöjjünk azzal, hogy nem igaz.

Mikor pedig nem igaz, a magyarok nem nézik le a csángókat.

A magyarok többsége vagy nem is tudja kik a csángók vagy csak annyit tud hogy valahol Erdélyben élnek.

Pont amiatt kaptak a határon túli magyarok - azok a csángók is akik magukat magyarnak (is) érzik, állampolgárságot, szavazati jogot stb. mert a magyarok többsége fontosnak tartja és mert őket éppen olyan magyarnak tartja mint saját magát.

2021. nov. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Molyember ***** válasza:
100%

Ja, a 12-es válaszod alapján értem. Előfordul, akár még ezen az oldalon is, hogy valaki leírja, hogy nem magyarországi, ne nézzék a helyesírását. Ez tök korrekt, és nem is nagyon láttam még olyat, hogy ezek után bárki is kötözködött volna.

Amikor valaki tudja, hogy a másik önhibáján kívül nem tud elég jól magyarul, mégis lenézi, akkor ő elsősorban nem magyar, hanem egy f@sz. Vannak ilyen emberek, de nem ők a többség.

2021. nov. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

"Előfordul, akár még ezen az oldalon is, hogy valaki leírja, hogy nem magyarországi, ne nézzék a helyesírását."


Igen, de ha kevésbé szájbarágós az illető (tehát pl. csak annyit ír, hogy pl Kolozsváron lakik vagy pl. csángó), akkor már nem fog a magyarok többsége rájönni, hogy miért ír helytelenül.

2021. nov. 22. 23:27
 16/28 Molyember ***** válasza:
100%
Na, ennyire azért nem hülyék az emberek. Még itt sem, pedig elég hihetetlen néha ez az oldal.
2021. nov. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

"Ezzel sem kell foglalkozni."


Akkor mivel kell foglalkozni, ha nem azzal, hogy 9 millió magyar egoista és gonosz, valamint a maradék 1 millió is miattuk szenved?

2021. nov. 22. 23:31
 18/28 Molyember ***** válasza:
100%
Ilyen összehasonlítást bárki tud készíteni, ahol ő tartozik a normális kisebbségbe. Az a helyzet, hogy az élet szar, mindig is az volt, és az is marad. A legjobb, ha a magad dolgával törődsz.
2021. nov. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

"Ilyen összehasonlítást bárki tud készíteni, ahol ő tartozik a normális kisebbségbe."


Csak éppen ezek többsége teljesen szubjektíven értelmezi a normalitást. Viszont aki pártszimpátia alapon tekint az világra, az elég objektíven nem normális.

2021. nov. 22. 23:41
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

#18 Ha rólad kellene mintázni egy csángót akkor még én is megutálnám és lenézném. Szerencsére tudom, hogy nem olyanok, mint te. Miért kell a hülye agresszív barmot játszanod? Direkt provokálod az itt válaszolókat ilyen "9 millió magyar egoista és gonosz" ostobaságokkal?

Menj a fenébe most már!

2021. nov. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!