Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnál egy olyan rendszert...

Támogatnál egy olyan rendszert ahol iq/eq teszten legjobban teljesítő 1%-nyi magyar állampolgárból véletlenszerűen kiválasztanának 9-et és ők vezetnék az országot?

Figyelt kérdés

Mondjuk lenne egy olyan megkötés, hogy legalább 25-30 éves kell legyen és a vezető szerepet max 60 éves koráig töltheti be.

Mivel többen lennének így kevésbé tudna problémát okozni ha valaki bekattan de mivel nem választva lennének és hosszabb ideig látnák el a vezető szerepüket így nem kéne a népszerűségre hajtsanak, tényleg tehetnék azt ami jó az országnak és lenne egy folytonosság is és nem lenne minden egyes kormányváltáskor hátraarc, mert új tag csak akkor kerülne be ha valaki kiöregedne.


Meglátásom szerint a jelenlegi vezetőket nem túl értelmes emberek szavazzák meg és lassan az egész választás átmegy egy valóságshowba ahol szinte nem is számít mit tettek eddig, mit fognak tenni a politikusok csak a róluk formált kép az érdekes.



2021. nov. 18. 23:43
A kérdező szavazást indított:
Támogatnám.
Nem támogatnám de tény hogy a jelenlegi rendszer nem jó.
Nem támogatnám, jó a jelenlegi rendszer.
52 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Merthogy mi köze az IQ-nak az országvezetési képességhez?
2021. nov. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Eddig ahány menza taggal találkoztam, mind a faszméretét akarta a tagsággal kompenzálni.
2021. nov. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az IQ és az EQ önmagában semmit nem jelent. Ismerek olyan embert,akinek 150 környékén van, de egy épkézláb összetett mondatot nem tud elmondani, annyira képtelen az emberekkel való kommunikációra ,szociálisan egy 2 éves gyerek szintjén van úgy saccra. Ez ritka és kirívó példa,de 130 körül sokaknak van,ami bőven átlag feletti,és nem mindenkiből lesz ám valami .
2021. nov. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1-es állító kérdés

2-es, 3-as anekdotikus érvelés



"Az IQ (intelligence quotient, azaz intelligenciahányados) egy viszonyító szám, amelynek segítségével kimutatható, hogy a vizsgált személy pillanatnyi értelmi képessége (értsd: intelligenciája) és az azonos életkorú, átlagos értelmi képességekkel rendelkező személy szellemi teljesítménye között milyen mértékű pozitív vagy negatív eltérés tapasztalható."


Szerintem nem feltétlen hülyeség azt feltételezni, hogy a legjobb képességű emberek jobban tudnak egy országot vezeti mint azok akiket egy népszerűségi versenyen választunk ki.


De még ha nem is lenne mondjuk a magas IQ/EQ garancia arra, hogy ők alkalmasabbak lennének, már maga a tény hogy nem lenne állandó rivalizálás a pártok között, nem lenne ígérgetés a szavazópolgárok felé, nem lenne osztogatás és viszonylag sokáig egy irányba haladna az ország olyan dolog lenne aminek áldásos következményei lennének.

2021. nov. 19. 00:19
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Azért neked nem erősséged a matematika. Ír mindenki egy iq tesztet, tehát legyen mondjuk kerekítve 10 millió tesztünk. Ennek az egy százaléka 100 ezer, de mivel vannak megkötéseid (minimum 25, maximum 60 éves), ezért ez nagyvonalúan felezzük meg. Vagyis 50 ezer emberből véletlenszerűen kiválasztunk 9 embert.
2021. nov. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ezzel mi a probléma, hogy 50 ezer emberből választunk véletlenszerűen?


Ha meghatározunk egy kritériumrendszert ami túl szűk lenne és mondjuk a 9 legjobb képességű embert keresnénk akkor az ország sikeressége azon múlna, hogy mennyire jól mértük fel milyen tulajdonságok kellenek egy vezető számára. De itt már bejönne az hogy ki mit tart jónak, mert lehet egy jobboldali mondjuk erős kezű vezetést szeretne, míg egy baloldalinak meg a szociális érzékenység lenne fontos és úgy akarná módosítani a tesztet.

De ha viszonylag kevés elvárásunk van és sok emberből véletlenül választunk akkor nagyobb az esélyünk hogy az országot jobban képviselő testületet kapjunk, ami többszínű.

2021. nov. 19. 00:27
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

"2-es, 3-as anekdotikus érvelés"


Ez nem anekdotikus érvelés, hanem egy tapasztalati tény, hogy eddig az összes menza tag a faszát akarta kompenzálni, akivel találkoztam.


"Szerintem nem feltétlen hülyeség azt feltételezni, hogy a legjobb képességű emberek jobban tudnak egy országot vezeti mint azok akiket egy népszerűségi versenyen választunk ki."


De, nagyon is hülyeség feltételezni. Az ország irányításához az értelmi képesség csupán egy összetevő a sokból. Például van nagyon sok magas IQ-jú bölcsész, akin simán kifog egy grafikon értelmezése, amiben százalék is szerepel.

2021. nov. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem egyébként nagyon könnyen jobbá lehetne tenni az országot, ha lenne rá választói igény.


Az lenne a megoldás, hogy a választók nem az ellenség pártját kritizálják állandóan, hanem a sajátjukat. Ekkor a politikusok kénytelen lesznek a szavazóik megtartása érdekében normálisan politizálni.

2021. nov. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezer sebből vérzik az elképzelés.


A 25-30 éves magassan képzett ember éppen kijött az egyetemről, tehát 0 tapasztalattal rendelkezik. Nagyon lelkesek ezek a fiatalok egy része, de tapasztalat hiányában ez kifejezetten veszélyes.


Te akarod megmondani, hogy 9 ember legyen, miközben a leendő kormány alakítja ki a kormányzati struktúrát is. Sőt, szoktak rajta változtatni is.


Az IQ teszt semmit sem mutat meg abból, hogy milyen vezető lennél. Töltöttem már ki tökéletesre pszichológiai tesztet, amikor vezető pozícióba jelentkeztem. Nyilván tudtam, hogy milyen válaszokat vártak. :)


Te az a fajta projetvezető vagy, aki szerint 9 nő egy hónap alatt meg tud szülni egy gyereket.

A vezetéshez és csapatmunkához is soft skillek kellenek és közös cél. Ha ezeknek az embereknek eltérő terveik vannak, vagy csak nem jönnek ki egymással, akkor bukik az elképzelésed.


Kimaradt az elképzelésedből a kormányfő, aki meghatározza a távlati célokat.

2021. nov. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Nem, mert sok magyar eleve úgy gondolkodik, hog "Életre érdemleges/érdemtelen", így nagy társadalmi csökkenés lenne hírtelen...
2021. nov. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!