Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is sokkal moderneb...

Szerintetek is sokkal modernebbek a magyarok az osztrákoknál?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem Tirolban dolgozik, ezért van rálátásom az osztrák emberek mentalitására. Azt látom, hogy ott kint "a vidék" az tényleg a vidék!


Én. pl amikor a 2000-es évek elején tini voltam egy szabolcsi kisvárosban, akkor mindenkinek volt foglalma a nagypapa kor alatt a legújabb amerikai filmekről, otthon toltuk a gépen a Need for Speed Underground-ot, TV-ben néztük a Mátrixot, meg különféle Linuxokat próbáltunk feltelepíteni. Most, durván 20 évvel későbbre már még fejlettebb a helyzet pl. a legkisebb faluban, sőt a pusztában is van net, minden 60 év alatti okostelóval flangál.



Ezzel szemben Tirolban a mai napig mindenki olyan sztereotipikus bőrgatyás osztrák paraszt, aki a TV-t is ostorral kapcsolja be, már ha tudja mi az a TV!


A faluban egy bolt van nyitva, ahol csak kenyeret meg friss tejet lehet venni, a helyi általános iskolában a gyerekek többsége nem hogy diplomát, de még érettségit sem akar, mert hogy megvan a 8 általános, utána szereznek gyorsan valamilyen szakmát, és 16 évesen már flangálhatnak a saját BMW-jükkel, amiből ordíttatják a zenét. És ez az életcél, minél hamarabb olyan autó amivel menőzni lehet, meg járni a diszkóba.



Szellemi tevékenységnek a jelét sem lehet látni. Olyanok, mint nálunk a cigányok, csak nem koszosak és nem lopnak, de az IQ hasonló.



2021. nov. 14. 19:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora orbitális baromságot régen olvastam. Menj ki, és nézz szét az osztrákoknál, sírva jössz majd haza a magyar putriba.
2021. dec. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!