Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy néznek ki a pártok...

Hogy néznek ki a pártok tipikus szavazói?

Figyelt kérdés

Gondolok itt ilyenekre hogy: kor, iskolai végzettség, vagyon ... .

Mert azt vettem észre, hogy szeretik az ellenfeleket ilyen szempontból lehúzni a pártszimpatizánsok de közben meg a saját favoritjaik megítélése is érdekelne.


Fidesz:

DK:

Momentum:

Jobbik:

MSZP:

LMP:

Párbeszéd:



2021. nov. 10. 18:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Kreolbőrű, kopaszodó,hízasra hajlamos.
2021. nov. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

DK: nyugdíjas, átlagos végzettségű, kisvárosi.

Momentum: Budapesti LMBT fiatal, itt végzettséget nem tudom.

Jobbik: középkorú, vidéki átlagos-alacsony végzettség

Fidesz: vidéki, közepes-alacsony végzettség, idős

2021. nov. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Fidesz: egyik csoport: Terepjáróval közlekedő dúsgazdag, befolyásos üzletemberek, akik lenéznek, leköpnek mindenkit, akik szényebbek náluk. Másik csoport: menthetetlenül sötét, agyhalott birkák.


DK: Csóró, agyilag zokni, Gyurcsány imádó nyuggerek.


Momentum: Füves, drogos fiatalok, akik romkocsmában adják át egymásnak félrészegen a sok bölcsességet, és világmegváltóknak hiszik magukat. Közben buták mint a főőd.


Jobbik: Alkoholista, agresszív, "verekedni akarsz?" típusú kocsmatöltelék.


MSZP: Őskommunista éjsötét nyuggerek.


LMP és Párbeszéd: Életképtelen, anyuci kedvence, tutyimutyi, szerencsélten balfa**ok.

2021. nov. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Fidesz: Kertvárosi középkorú nyárspolgár

DK: Lakótelepi papó vagy mamó

Momentum: Pályakezdő fiatal. Irodában dolgozik és okosnak gondolja magát.

Jobbik: Vidéki szakmunkás

MSzP / LMP: nem tudom, vannak még szavazóik? :D

Párbeszéd: Fiatal bölcsész.

2021. nov. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
3# Ez nagyon jó összefoglaló volt, én is kb ezt láttam.
2021. nov. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Az én ismerősi körömben ilyenek a pártok szavazói, de ez csak az én ismerőseim nem mondom hogy országosan is biztos reprezentatív:


Fidesz: 30-50 ig, diplomás, családos emberek, nyugdíjasok.


DK: kettőt ismerek az egyik kisvállalkozó, a másik sima céges alkalmazott, lassan nyugdíjas.


Momentum: egyet ismerek, ő ilyen jó környéken felnőtt, belvároson túl nem látó csaj.


Jobbik: egyet ismerek ő diplomás rendőr.


MSZP: nyugdíjasok


LMP: egyet sem ismerek


Párbeszéd: egyet sem ismerek


Arra válaszolva hogy Fidesz vs Ellenzék, a fideszes ismerőseim többségét leírtam (diplomás, nyugdíjas, családos), az ellenzékiek többsége viszont sima melós, de van köztük diplomás is.

2021. nov. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

Azért szépen látszik hogy a kérdező és az első öt kommentelő mennyire agyatlan. Fogalmuk sincsen a valóságról, de elképzelik hogy van egy "tipikus" szavazója a pártoknak.

Nincsen ilyen. Az emberek minden korosztályban, minden településtípusban, minden iskolázottságban és mindenféle fagylalt kedvelői között teljesen vegyesek a pártszimpátia alapján.

Csak olyan van, hogy egy párt szavazóinak bizonyos része ilyen - más része meg olyan, harmadik része amolyan a vizsgált szempont szerint, de nem létezik tipikus szavazó.

2021. nov. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

2018-ban a Fidesz szavazóinak az átlagéletkora 50 év volt, a DK szavazóinak 55 míg az MSZP-é 57 évesek voltak.


Nyilván a DK-nak is vannak fiatal szavazóik is csak épp nem ez a jellemző. Biztos a Jobbiknak is vannak magasan iskolázott női szavazóik csak épp ez se jellemző.


Azt kérdezem hogy mi lehet a jellemző, nem képzelem azt hogy ha mondjuk az MSZP a nyugdíjasok pártja akkor csak nyugdíjasok szavazhatnak rájuk.

2021. nov. 10. 19:37
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

#8 Megint egy olyan kijelentés ami nem igaz. Honnan veszed hogy ennyi lett volna a szavazók átlagéletkora? A szavazás titkos, fogalma sincsen senkinek arról kik szavaztak valójában egyik vagy másik pártra.

Amit lehet ismerni az a közvéleménykutatóknak válaszolók egyes adatai, de mivel ezek általában összesen ezer embert jelentenek és csakis a biztos pártválasztókat, a milliónyi bizonytalant vagy nem válaszolót meg nem, így megint csak nincsen semmi bizonyítékod semmire.

Az meg még ez után jön, hogy attól mert mondjuk 2,8 millió ember átlagéletkora teszem azt 50 év, még mindig nem fogsz tudni semmifél tipikus szavazót meghatározni.

2021. nov. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Exitpollról hallottál már?


Ezek reprezentatív minták, ami ha nem is 100%-os pontossággal de azért elég jól közelítik a valóságot.


Matematikailag minden lehetséges, közben meg azért az 50 év nem úgy jön ki, hogy a szavazóik csak 18 évesek és 82 évesek egyenlő arányban. Így meg mondjuk lehet sejteni hogy ha egy pártnak 50 alatt míg egy másiknak meg 50 feletti a szavazótábora akkor melyikre szavazhatott több idősebb ember.

2021. nov. 10. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!