Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hazudja azt a jobboldal,...

Miért hazudja azt a jobboldal, hogy a gazdagok nagyobb mértékű megadóztatásával csak a munkakerülők járnak jól? Miközben minden fejlett országban erősen progresszív adóztatás zajlik, értelemszerűen, magától értetődően.

Figyelt kérdés
Mitől lett Magyarországon ilyen divatos ez a torz dogma? Mitől lett Magyarországon ilyen trendy a neoliberalizmus, miközben a fejlett világban szorul visszafelé?

#jobboldali hazugság
2021. nov. 1. 17:55
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
A fideszesek "tanultak" Soros pénzéből. :) De hát mindig az kiabál, akinek a háza ég.
2021. nov. 1. 20:19
 22/43 anonim ***** válasza:

csak ugye hogyha szét kell verni a társadalmat azt szeretitek :)


sok balos üvöltve sírt, amikor a fideszesek leverték a vöröscsillagot a parlamentről


aztán azt mondta az ÓRBÁÁn, hogy hogy

a kommunistákat agyagba kell taposni :((((


hát ember az ilyen? :(((

2021. nov. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
Nagyvonalúan átsiklottál a tény felett, hogy az elitista neoliberális jobboldaliak "tanultak" Soroz pénzéből. :D A baloldaliak pont a Soros-féléket adóztatják meg nagyobb arányban. A jobberek meg az ő érdekeiket szolgálják ki.
2021. nov. 1. 20:27
 24/43 anonim ***** válasza:

24.


A baloldaliak pedig általában rokonai a régi genyáknak, naná, hogy amikor adóztatni kell, akkor ők is úgy húzzák meg a vonalakat, hogy azzal a "közepesen gazdag" embereket szopassák, nem a valóban gazdagokat, mert ők "a rokonaink, a barátaink" (meg persze ők maguk is - hülyék lennének önmagukra adót kivetni). Ez mindkét oldalra igaz.

2021. nov. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
65%

magyarországon a szociális rendszer a komcsi hálózat megélhetési maffiája


lásd donáth annuska

2021. nov. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
Az rossz, ha nem a megfelelő helyen vannak meghúzva a vonalak. Tőlünk közvetlenül nyugata például az évi 1 millió euró fölötti jövedelmekre vonatkozik a legmagasabb adókulcs, így sokak jövedelmét egyenesen adómentessé tudják tenni, mert van elég bevétele az államnak. Ez a lényeg. A többség ezzel jár jól. A határokat persze jó helyen kell meghúzni.
2021. nov. 1. 20:36
 27/43 anonim ***** válasza:

#20

Szerintem még te is érzed, hogy bűzlik amit írsz, hogy pénzt kell tolni az oktatásba és közszolgálatba és minden jó lesz. Finnországban is a közszolgálat megerősödését egy erőteljes kapitalizmus előzte meg, ami fellendülő faipart, Nokia telekommunikációs céget, erős ipari és szolgáltatási szektort eredményezett. Erre pedig ráépítettek egy erős szociális "hálót", egy gyerekbarát oktatási rendszert, egy jól müködő EÜ rendszert stb... stb... Te hiába próbálod átugrani azt a nagyjából SZÁZ ÉVET ami során a Finnek gazdasága lehetővé tette azt a rendszert, amit mi is irigylünk tőlük. Nem megy ez 10 év alatt, hogy a Wish-ről megrendelünk valami olcsó copy-t a rendszerükről aztán hipp-hopp gazdagok leszünk. Ha az a 100 év kőkemény kapitalizmus nem zajlik le nálunk is, akkor nem lesz tőkénk soha Finn oktatásra. Én nagyon úgy érzem, hogy a célban egyetértünk, csak te 1-2 átugorhatatlan lépést át szeretnél ugrani, és egyből a végeredményt lemásolni előzmény és anyagi keret nélkül.

2021. nov. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

M.O.-n jelenleg milyen tőkés osztály van? Politikailag felfújt és-vagy csak a régióban (=szomszédos országokban) jelenlévő cégek, mint a Mol, OTP stb... Egyedül talán csak a pornó iparunk jutott el messzébbre a szomszédoknál, de nem feltétlen erre akarok büszke lenni.


Szóval mit akarunk most megadóztatni? Még ki se fejlődött a gazdaságunk, de már fejni akarjuk? Miért nem az 50-évvel ezelőtti Finnországot másoljuk le? Mert kb. azon a szinten lehetünk, nem?

2021. nov. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
28) Nem. Ez a két dolog párhuzamosan fejlődött, Finnország szimplán később kapcsolódott be a folyamatba, és sokáig a periférián voltak ők is. Ausztria még alig hogy elzavarta a császárt és az arisztokratákat, máris folyamatban volt egy erős szociális lakásrendszer kiépítése, egy erős közösségi közlekedés kiépítése, nem kell semmiféle 100 év kapitalizmust csinálni, hogy egy országban jóléti rendszerek működjenek. A két dolog egymástól teljesen független, sőt, amikor ezek a jóléti rendszerek kialakultak, sokkal több cég volt maguknak a dolgozóknak a közösségi tulajdonában, bár még most is sok szövetkezet működik, most is vannak nagy sportcsapatok, amik a szurkolók közösségi tulajdonában voltak, de akkor még több volt. Semmilyen kapitalizmus nem előfeltétele a jóléti rendszerek kiépülésének.
2021. nov. 2. 08:35
 30/43 anonim ***** válasza:

"nem kell semmiféle 100 év kapitalizmust csinálni, hogy egy országban jóléti rendszerek működjenek."


Ez a Pogátsa Zoltán közgazdász "bölcsessége". A nagy univerzális általánosságokban beszélni, sosem vinni le a konkrétumok szintjére az általános megfejtéseket, csak a gazdaság makroszintjéről beszélni, azt hirdetni, hogy a politikai akarat csodákra képes. Persze, hogy sokakat meggyőz, hisz olyan édes elhinni ezt, mint a cukrozott méz.


https://www.youtube.com/watch?v=-2ZDaMKNPp4


Veszélyes úgy tematizálni a közbeszédet, hogy Magyarország egy karnyújtásnyira van a centrum országok fejlettségétől.

2021. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!