Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek hogyan, mivel...

Szerintetek hogyan, mivel tudná az ellenzék meggyőzni az ilyen fiatalokat? "családi hagyomány alapján fideszesek"

Figyelt kérdés

Nagyon sok korombeli fiatalnál megfigyeltem, hogy azért szavaznak a Fideszre, mert beléjük van ültetve, hogy az a jó, ez 4 évenként kvázi családi program, megeszik az ebédet, mindenki autóba ül és együtt mennek szavazni a Fideszre az első szavazótól kezdve a 95 éves dédiig.

Ezek az ismerőseim jellemzően egyáltalán nem krumpliért, vagy tűzifáért szavaznak, iskolázottak (most csak az első 4 aki eszembe jut: fogtechnikus, informatikus, jogász-tanonc és védőnő-tanonc), tök stabil anyagi körülmények között élnek.

Azt hittem sokáig, hogy ez egyedi, de sokakkal beszélgettem erről, ők is azt mondták, szintén nagyon sok ilyet ismernek.

Én mikor felhoztam páruknak a témát az előválasztás környékén, hogy hahóó, amúgy van ám alternatíva, csak nevettek, hogy jajj ne hülyéskedjek

Ezeket a fiatalokat miért nem tudja megszólítani az ellenzék?


2021. okt. 23. 23:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%

Sehogy.


Én is ilyen családban élek.Nincs gond az életszínvonalunkkal, kilátással.

2021. okt. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%

"fogtechnikus, informatikus, jogász-tanonc és védőnő-tanonc"


Mindig az ilyenek a legostobábbak. Átmentek az oktatás agymosó gépezetén és azt hiszik amire nevelték őket.

2021. okt. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%

Kire gondoltál mint alternativa ?

Dobrev, vagy Varju László ? Esetleg valamelyik Ági ? a Kunhalmi vagy a Vadai ?

Őket senki sem akarja ismét hatalmon látni, akár szereti akár utálja a fideszt.

2021. okt. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
Aki nem gondolkozik, nem tájékozódik, hanem reflexből szavaz, az nem tudatos ember, ezért tudatosságot sem lehet elvárni tőlük.
2021. okt. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%

#4

Te a facebookra is szoktál kiírni ilyen bölcsességességeket ?

:)))))

2021. okt. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

én azt figyeltem meg, hogy akinek "elege van a fideszből", annak általában a saját élethibáiból van elege, és kb semmi köze a fidesz politikájának hozzá


jön nekem rinyálni, hogy 200 nettó a fizetése

hát barátom ez kinek a hibája szerinted, hogy nincs normális végzettséged?

20-on éves emberekről beszélünk

2021. okt. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Az ilyeneket sehogy. De nem is őket kell meggyőzni, hanem a bizonytalanokat és akik kiábrándultak. Rengeteg olyan ember van, aki önmagából a politikából is kiábrándult, mert "rossz itt mindegyik", na őket kell megszólítani és meggyőzni hogy igenis van jobb megoldás, csak tenni kell érte. Illetve még van az a réteg, aki azért szavaz a fideszre hogy ne hozzák ide a migránsokat, vagy nehogy a gyurcsány jöjjön vissza, őket is meg lehet győzni ha okosan csinálják. El kell magyarázni hogy miért nem a gyurcsány jön vissza, vagy hogy senki sem akar ide migránsokat telepíteni. Ők meggyőzhetőek, ezen kell dolgoznia az ellenzéknek. Van viszont sok olyan fidesz szavazó, akik teljesen csőlátásúak, velük nem kell foglalkozni. Az ellenzékben is vannak ugyan ilyen csőlátású emberek amúgy, akik meg a fideszt gyűlölik, ezzel nem tudunk mit csinálni sajnos
2021. okt. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%

Szavazni nem kell messzire menni, csak a te találtad ki azt ebéd-autó-szavazás mesét.


Akik jó viszonyban vannak a szüleikkel, azok kaphatnak információkat azokról az időkről, amikor ők még nem éltek vagy nem fogtak fel még semmit sem a körülöttük lévő világról. Ezért nem tudja őket megszólítani őket az ellenzék.

Akiknek fogalmuk sincs, hogy ők miket tettek korábban, azokat meg tudja szólítani a ballib összefogás.

2021. okt. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
19%

"Rengeteg olyan ember van, aki önmagából a politikából is kiábrándult, mert "rossz itt mindegyik", na őket kell megszólítani és meggyőzni hogy igenis van jobb megoldás"


Mármint azzal az 50 éves emberrel, akit már bemocskolt a politika és tele van korrupciós botránnyal? Rohanunk is rá szavazni! Ja, nem.

2021. okt. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#9 Most tulajdonképpen kiről beszélsz? :D
2021. okt. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!