Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is így van a szavazásával?

Más is így van a szavazásával?

Figyelt kérdés

Nem szavazok fideszre, hanem majd ellene, eddig oké. Viszont.


Az előválasztás első fordulójában és most a másodikban is folyamatosan követem a híreket, a különféle megnyilatkozásokat, mérlegelem az érveket egyik-másik mellett, de 100%-os bizonyosságot nem érzek magamban egyik felé sem.


Picit furcsának találom a végletekig elkötelezett rajongókat mindegyik oldalon. Honnan tudják, hogy a kedvencük a legjobb?


A kivételes helyzet miatt, azt is mérlegelni kell kinek milyen esélye van a fidesszel szemben, milyen szellemiségű kormányzást, milyen minőségű munkát végeznének. Ezt egy nagyon tájékozott zseninek sem lenne könnyű kikalkulálni, egy átlagember aki néha elolvas egy-egy hírt, meg szinte lehetetlen biztos döntést hoznia.



2021. okt. 12. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Elég egyszerű a kérdés. Akarjuk-e, hogy 12 év jobboldali, anti-szociális kormányzás után továbbra is anti-szociális kormányzás folytatódjon-e. Az én válaszom az, hogy nem. Ennek megfelelően szavaztam. Hozzáteszem, nem Dobrev volt a legjobb jelölt az ötös mezőnyből, de legalább nem a hazaárulózós, másokat a nemzet fogalmából kitaszítós idegbeteg szélsőjobbos őrjöngést kell majd tovább hallgatnunk.
2021. okt. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Várd meg a holnapi TV vitát szerintem.


Az én jelöltem se tökéletes, de a korábban látottak alapján Partizán viták, miniszterelnöki viták stb. a másik jelölt nálam nem volt opció.

2021. okt. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem amiatt vannak kétségeim, hogy időnként nyilvánosan támadják egymást. Ha nem tudnak együttműködni félő, hogy az országot sem fogják tudni vezetni. Kicsit nehéz bízni ha ők sem bíznak egymásban
2021. okt. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Én sem a szívem és a politikai értékrendem szerint szavazok... hanem arra, akire a több millió seggbuta ember is hajlandó.
2021. okt. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az utolsó nap tervezem a szavazást, megnézem a holnapi vitát, meg holnapután is lesz a zöld témákról.


Dobrevet egy kompetensebb politikusnak tartom aki minőségibb munkát végezne, főleg nemzetközi színtéren. Amellett balos, és szerintem a növekvő társadalmi egyenlőtlenségek miatt jót tenne egy kicsit balosabb kormányzás. Én is inkább balra húzok mint jobbra.


Dobrev ellen szól viszont a magasabb elutasítottsága, mi van ha emiatt bukjuk a jövő évi választást?


MZP eddig nem volt a fidesz célkeresztjében, ha ő nyerne biztosan beindul a gépezet és feltornásszák az elutasítottságát akár Dovrev szintjére. Amihez ő is aktívan hozzájárulna a kiszámíthatatlan nyilatkozataival. Dobreven talán már nem tudják tovább rontani ezt a mutatót, de úgy sejtem az ő pártja nem is annyira demokratikus, mint a nevében.


MZP a talpig becsületes embernek adja el magát, aki nem Gyurcsány. De úgy érzem neki sok problémára nincs igazán válasza, vagy nem olyan részletekbe menően kidolgozva mint a másik oldalon.


A KG kipöckölése alapján úgy tűnik MZP tisztességét és a kormányváltás meletti elhivatottságát néha elnyomja az egója.

2021. okt. 12. 18:46
 6/6 anonim ***** válasza:
26%
Ha inkább balra húzol, akkor egyértelműen Dobrev. Márki-Zay még a progresszív jövedelemadó-rendszert sem vezetné be.
2021. okt. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!