Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Simon Gábor mandátum szavazásá...

Menta34 kérdése:

Simon Gábor mandátum szavazásán volt 2 képviselő, akik szerint nem kell vizsgálni?

Figyelt kérdés

[link]


Szűcs Erika (független, korábban mszp) és Vitányi Iván (független, korábban mszp) arra szavazott, hogy ne vizsgálják Simon Gábor eltitkolt vagyonát.


És ezt így hogy?



2014. febr. 14. 09:03
 1/5 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Valamit te nagyon összemosol.

A szavazás nem arról szólt, amit te írsz, nem a vagyonvizsgálatról szavaztak.


Idézem: "A Mentelmi, összeférhetetlenségi, fegyelmi és mandátumvizsgáló bizottság felkéréséről, Simon Gábor volt MSZP elnökhelyettes, országgyűlési képviselő eltitkolt vagyonának tisztázása tárgyában"


Vagyis arról szólt a szavazás, hogy a mentelmi bizottság foglalkozzon-e a továbbiakban Simon Gáborral. (Miután már lemondott a mandátumáról, vagyis MÁR NINCS mentelmi joga.)

Ilyenkor szerintem is felesleges a mentelmi bizottságra lőcsölni a dolgot, nekik a továbbiakban semmi közük hozzá, csak felesleges szájtépés és iratgyártás lesz belőle.


Innen kezdve egyszerű köztörvényes ügy, tehát a rendőrségre, és az ügyészségre tartozik a dolog, NEM a Parlament mentelmi bizottságára.


Pedro

2014. febr. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Idézet a javaslatból:


"Ha Simon Gábor az összeférhetetlenség kimondását megelőzően lemond képviselői mandátumáról, az azt a

célt szolgálná, hogy az Országgyűlésről szóló 2012 . évi XXXVI. törvény 93. § (3) bekezdésében

rögzített szankció - az összeférhetetlenség fennállása alatt felvett jövedelem visszafizetésének

jogkövetkezménye - alól mentesüljön. Amennyiben a képviselői mandátumról való lemondás

bekövetkezik, az Országgyűlés felkéri a Bizottságot, hogy vizsgálja meg, hogy milyen lehetőség

van arra, hogy az Országgyűlés a Simon Gábor részére az összeférhetetlenség időszaka alatt

kifizetett javadalmazást jogi úton visszakövetelje."


Ennek fényében? te is ellenzed a korrupt politikusok elleni eljárásokat?

2014. febr. 14. 10:33
 3/5 Shai-Hulud ***** válasza:

Nem, nem ellenzem. De szerintem ez innen kezdve akkor sem bizottsági ügy, hanem köztörvényes bűncselekmény, amit nem a mentelmi bizottságnak, hanem a bűnüldöző szerveknek kell(ene) kivizsgálniuk, és az ő feladatuk lenne például az összeférhetetlenség megállapítása is. Végülis ha ők nyomoznak, náluk futnak össze a különböző iratok, akkor tökéletesen rálátnak erre is, ehhez fölösleges idő- és pénzpocsékolás egy parlamenti bizottságot igénybe venni.


Ha az ügyészség megállapítja az összeférhetetlenséget, akkor jogtalan volt a pénz kifizetése, vissza kell venni és kész.


Erről nem ülésezni kell szerintem (és esetleg eltussolni a dolgot), hanem egyszerűen büntetőügyként lefolytatni a vizsgálatot.


Pedro

2014. febr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, egyetértek az ügyészségi vizsgálattal természetesen.


De a bizottság is vizsgálhatná azt, hogy miért nem vették észre, miért nem derült ki, stb. (persze tudom ez naiv gondolat, de ez lenne egy demokráciában a logikus)

2014. febr. 14. 11:05
 5/5 Shai-Hulud ***** válasza:

LOGIKUS???? Itt valami logikát keresni... Na jó, ez most a pesszimista oldalam volt. :-)


Végülis éppen az általad feltett dolgokra kellene fényt derítenie egy ügyészségi vizsgálatnak is.

Nem azt mondom, hogy nem kell kivizsgálni, csak azt, hogy ez szerintem nem a parlament képviselőiből alakított csoport feladata lenne, amelyben nincsenek bűnügyi szakemberek.

Ez egy nyomozati munka, amelyet a nyomozókra kell(ene) hagyni, és az eredménytől függően a bíróság elé tárni az ügyet, majd megfelelő ítélettel rendet csinálni.

Ha jogos volt a kifizetés, akkor tartsa meg, ha jogtalan, fizesse vissza.


És persze a nyomozásnak azt is fel kell(ene) tárnia, hogy ki volt a felelős azért, hogy a nevezett összeférhetetlenség kialakult.


De ismétlem, szerintem ez nem egy bizottság feladata. De azt azért hozzá kell tennem, hogy ez csak a magánvéleményem, én ezt így érzem, így hiszem logikusnak. Amiből nem következik, hogy ennek tényleg így kell lennie, hogy így lenne jogszerű.

Ez tehát csak az én véleményem.


Pedro

2014. febr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!