Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Esélyek az egyéni körzeti...

Esélyek az egyéni körzeti képviselőkre vonatkoztatva?

Figyelt kérdés
Most az ellenzéki előválsztás után mit gondoltok, jövőre élesben is ilyen jó arányban fognak az egyéni ellenzéki képviselők bejutni a parlamentbe? Meglesz vajon az ellenzéki többség?
2021. okt. 5. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"jövőre élesben is"


Mi az az is??? Most csak ellenzéki indult, nyilván ellenzéki nyert minden körzetben.

Hogy jövőre mi lesz, azt meg ki a fene tudja.

Sok víz lefolyik addig még a dunán.


Ez a képviseleti rendszer szerintem egy nagy hülyeség, senki nem érdekel, hogy a "helyi" jelölt mit ígér, csak az, hogy milyen logó van a neve mellett.

És baromira nem az alapján kapnak egyes települések pénzt, hogy a körzet országgyűlési képviselője mit csinál a parlamentben. Együtt szavaz a pártjával bármiről is legyen szó, akár jó akár rossz az az ő körzetének.

Legalábbis én nem látom jelét, hogy az egyéni országgyűlési képviselőknek bármi értelme lenne 2021 Magyarországán.

2021. okt. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A mi választókörzetünkben 100%, hogy nem tudja az ellenzéki jelölt legyőzni a fideszest, hozzáteszem direkt így is alakították, náluk tökre látni, hogy az ellenzék köszke, de nem kér a valódi felelősségből
2021. okt. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyes, nagyon sokan nincsenek tisztában azzal, hogy kormányváltás kizárólag akkor lesz, ha ellenzéki többség lesz a Parlamentben. Azaz sokan nem tudják hogy az egyéni képviselők száma számít csak. Én ellenzéki vagyok, de élesben nem sok esélyt látok a parlamenti többségre. Most mindenki azon örül hogy kék lett az ország, de fogalmuk sincs arról hogy ez semmit nem jelent.
2021. okt. 5. 20:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik párt listán nyer, az valószínűleg elviszi az egyénik több, mint felét is.

Ha a teljes országban 50% fölött van valaki, akkor matematikailag nagy az esélye, hogy a körzetek felében ő legyen többségben.

Aki listán az ellenzékre szavaz az egyéniben is arra fog.


Azért kicsit lejt a pálya, pl német nemzetiségi mandátum kvázi fideszes. A határontúli szavazatok szintén kb 1 mandátum a Fidesznek, azt nem fogja az ellenzék megfordítani.


Egy 55%-os támogatottsággal az ellenzék majdnem biztos, hogy megnyeri a választást.

Én nem tudok jósolni áprilisra egyelőre.

2021. okt. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es az a helyzet hogy ugye az egyéni ellenzéki képviselők valszeg a városokban esélyesek, viszont a városok vonzáskörzetében (melyek szintén a körzethez tartoznak) már sajnos nem. Ugyanis a Fidesz a kisebb településeken, falvakban elég népszerű. Tehát az ellenzékieknek leginkább a körzetükhöz tartozó sok kisebb települést, falvat is meg kellene nyerniük.
2021. okt. 5. 20:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó ebben igazad van, hogyha 100-0 aránnyal elviszik a fővárost, attól még 60-40 arányban bukhatják a teljes vidéket.


De ilyen aránytalanság azért nehezen elképzelhető.


Ha országosan elérik az 55%-ot, akkor szerintem nehéz olyan extrém eloszlást elképzelni, hogy ne legyen elég.


De korai jósolgatni. Lesz fél évük kampányolni.

2021. okt. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6os vidéken a Fidesz támogatottsága magas. Ez ahogy fentebb írtam is, leginkább a kisebb településekre és falvakra jellemző. Abból pedig sok van az országban.
2021. okt. 5. 21:12
 8/10 anonim ***** válasza:
2021. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2021. okt. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

↪ugye az egyéni ellenzéki képviselők valszeg a városokban esélyesek, viszont a városok vonzáskörzetében (melyek szintén a körzethez tartoznak) már sajnos nem. Ugyanis a Fidesz a kisebb településeken, falvakban elég népszerű. ↩

↑ 5/ 2021. okt. 5. 20:59


Tisztelt kérdező!


• A 106 OEVK-ból 18 budapesti, ezekben egyetlen kistelepülésen, faluban élő szavazópolgár sincs. Még úgy sem, hogy oda jelentkezik át szavazni; ugyanis, országgyűlési képviselőválasztáson hiába jelentkezik és szavaz akár 400 km-rel arrébb, akkor is a lakóhelye szerinti egyéni képviselőlistára szavazhat.

Ha ott nyer FIDESZ-KDNP jelölésű egyéni képviselő, annak semmi köze a kistelepülésekhez, falvakhoz.


• Helyesen írtad, az OEVK-k város, vagy városrész központúak, és a nagy többségükhöz tartoznak kistelepülések.

De nem a kistelepülések szavazói vannak többségben. Néhány példa a 2018-as választási eredményből (az ország „4 sarkából” 1-1 véletlenszerű példa):

- Borsod-Abaúj-Zemplén megye 1. számú OEVK-ban a FIDESZ-KDNP jelöltje győzött, a szavazatok 38,96%-át kapta. Az OEVK 73492 választópolgárának 9,21%-a volt nagyközségi, községi lakos; a zöm, miskolci.

- Csongrád megye 2. számú OEVK-ban a FIDESZ-KDNP jelöltje győzött, a szavazatok 44,62%-át kapta. Az OEVK 89768 választópolgárának 29,35%-a volt nagyközségi, községi lakos; a zöm, szegedi.)

- Zala megye 3. számú OEVK-ban a FIDESZ-KDNP jelöltje győzött, a szavazatok 48,79%-át kapta. Az OEVK 75355 választópolgárának 44,46%-a volt nagyközségi, községi lakos; a többség nagykanizsai.)

- Vas megye 1. számú OEVK-ban a FIDESZ-KDNP jelöltje győzött, a szavazatok 49,92%-át kapta. Az OEVK 69019 választópolgárának 10,27%-a volt nagyközségi, községi lakos; a zöm szombathelyi.)

A 2021. január 1-i adatok szerint az ország 3155 településéből 1087 kevesebb mint 500 lakosú, 1552 kevesebb, mint 800 lakosú. És hozzá vannak csatolgatva nagyvárosi harmad, negyedrészekhez, esetleg több kisebb városhoz. A kistelepülési szavazók legfeljebb a győztes aránymértékét tudják befolyásolni, de mivel egyfordulós a választás, mindegy, hogy a szavazatok 38%-ával, vagy 48%-ával győz valaki.


• Amellett, hogy falujáró Jakab Péter sem, és országjáró Dobrev Klára sem jut el a nagyszámú kistelepülésre, az előválasztáson is hangzott el párt társelnöktől a kistelepüléseken élőket bántó kijelentés. Ezzel nehéz lesz kihúzni a méregfogat, hogy szerintük évtized óta a tájékozatlan, olcsón megvásárolható, csak a kormányt dicsérő TV-adókból tájékozódó stb. – tulajdonképpen buta – falusiak miatt vesztettek. Ők maradtak el a tájékozottsággal, miközben a falvakban sok minden fejlődött. A falusi általános iskolában digitális táblák és számítógépterem van, 1000 Mbit/s-os netet használva írok (optika van), 168 csatornából választhatok TV műsort, és a domborzatos táj ellenére igen jó mobil térerő van. A ház összkomfortos, még szennyvízcsatorna is van.

A városiak tájékozottabbak? Elfelejtkeznek róla, hogy egy ezer lakosú faluban jó, ha 6-8 munkahely van, gyakorlatilag mindenki a városban dolgozik, legkésőbb a középiskolától odajár iskolába, akárcsak az ott élők. Ugyanazt hallja beszélni, ugyanolyan ismeretekkel rendelkezik, mint ők. A sok falusi öreg nyugdíjast is szokták emlegetni, hogy milyen jelzőkkel, azt inkább nem írom. Pedig nyugdíjba vonuláskor nem ürült ki az agyuk, ők is ugyanolyan változatos képzettséggel rendelkezők, mint a jelenleg dolgozók.


Épp a tájékozottság miatt fogok falusiként a FIDESZ-KDNP jelöltjére és pártlistájára szavazni.

Már egyszer, Bajnai idején belesápadtam, mikor az átlagtól magasabb gáz, villany, víz fogyasztóknál emelni készültek az egységárat. Ugyanaz a demagóg szöveg volt, hogy fizessenek a gazdagok, a medencét fűtők stb.

Falun azért átlag feletti a gázfogyasztás, mert azzal fűtünk is. Nem a medencét, hanem a lakást. Persze, hogy kevesebbet fogyasztanak, ahol csak sütésre, főzésre szolgál a vezetékes gáz, és távfűtés van.

Arról nem is beszélve, hogy a lakóházak jobban kedveznek a többgenerációs együttélésnek, mint a városi lakások. Persze, hogy három generáció együtt több vizet fogyasztunk, mint egyetlen család egy lakásban. És áramot is, bár nem létszámarányosan, de az átlagot meghaladja.

A pénzügyi nehézségen túl, a lelkünket is megkeseríti, mikor emiatt pazarlónak, egyben gazdagnak, tkp. a társadalom ellenségének, túlzott környezetszennyezőnek sorolnak egyetlen beszédben teljes egyenlőséget vonva, néven is nevezve, Mészáros Lőrinccel. Pl. Arató Gergely egyetlen néhány perces beszédében folyamatosan keverte, egyként említette az átlag feletti fogyasztást, és a dúsgazdagok medencés vízellátását, medencefűtését. De ezt teszi pl. Dobrev Klára is, aki közismerten szegény.

2021. okt. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!