Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem tűnt fel, hogy az...

Csak nekem tűnt fel, hogy az ellenzéknek nincsenek válaszai a globális kihívásokra?

Figyelt kérdés

Annyi a válaszuk, hogy

-elszámoltatjuk a mcskosOrbánt

-bevezetjük az eurót

-csatlakozunk az európai ügyészséghez

-besorolunk az Európai Egyesült Államokba


A mocskos Orbánt elszámoltatják, de annyi lesz, mert az egész világ kormányzatai a hozzá lojális cégeknek adják az állami megrendelések egy jelentős részét Észak-Koreától az USA-ig mindenhol.Lehet hogy tolvajok, de akkor a világ összes kormánya tolvaj.


A többi meg édes kevés válasz a globális kihívásokra. Legalábbis Magyarország számára nagyon rossz válasz


2021. szept. 22. 19:55
1 2 3
 21/28 Salx Narval ***** válasza:
Egy erős középpárt kellene de sajnos ott most egy hatalmas űr van és esélyt sem látok a közeledésre hajlandó politikusok kiválására. A jelenlegi két pólus mindegyike gyalázatos és kiábrándító számomra.
2021. okt. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

20# Nem kell ahhoz forrás, hogy lássam, mi van a világban.


21# Pont ezt gondolom én is, azzal együtt, hogy a két rossz közül a jelenlegi felállás a kisebb rossz. Mert most azért működnek a dolgok, és nem is rosszul.

Én nem ringatom abban a tévhitben magam, hogy az ellenzékiek nem élnének vissza a hatalmukkal, ha kormányra kerülnének. "Minden szentnek maga felé hajlik a keze." Ők talán nem hoznák helyzetbe az ismerőseiket? Nem gyűjtenének vagyont a maguk számára? Dehogynem. Ilyen szempontból semmi különbség nem lesz.


Az Unió meg tényleg inkompetens, bár nem értem miért, alapvetően én is azzal értek egyet, hogy Európának egységes irányítás kellene. Illetve, talán értem mégis: olyan sokféle nemzet alkotja, különböző történelmi múlttal, különböző gazdasági helyzettel, különböző preferenciákkal, hogy nem tudnak dűlőre jutni egymással. Nem tudnak hatékonyan dönteni semmilyen kérdésben. Tartok tőle, hogy hasonló lenne Mo-on is, ha az ellenzék kerülne hatalomra, mert annyi különböző pártot tömörítenek magukba, hogy állandóan csak vitatkoznának a parlamentben.

2021. okt. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Salx Narval ***** válasza:
Jó látni, hogy ez a sok jómódúnak mondható ember azon civakodik egymással, hogy ezen túl melyikük segítse majd a nép boldogulását. Nem kis iróniával akár azt is mondhatnám, hogy akár össze is foghatnának ha mindegyik annyira segíteni szeretne.:D A FIDESZ szavazói kezében most ott a lehetőség, hogy eldöntsék kit szeretnének jobban Orbán kihívójaként látni, akár élhetnének is ezzel a felkínált lehetőséggel. Én egyenlőre még nem tudtam eldönteni, hogy melyik oldal jelentené a kisebbik rosszat, hogy a te szavaiddal éljek.
2021. okt. 11. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

22-es!

Azért a "semmit nem csinált" állításod mellé tedd már oda, hogy mit kellett volna csinálnia, hogy ne így vélekedj.

2021. okt. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
"mert annyi különböző pártot tömörítenek magukba, hogy állandóan csak vitatkoznának a parlamentben." Mondjuk egy demokratikusan működő államban ez megesik... Érdemes lenne nekünk is visszaszoknunk.
2021. okt. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Nem vetted észre, hogy azt írtam "csak vitatkoznának"? A "csak"-on van a hangsúly.
2021. okt. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

24: mit kellett volna tennie az Uniónak?

Először is: ezt nem nekem kellene tudnom, nem én ülök az európai parlementben. Mégis: mondjuk, gondoskodhatott volna arról hogy a súlyos helyzetben levő országokból betegeket szállítsanak el jobb helyzetben levő országokba (nem csak azt a keveset, akiket elvittek). Közreműködhetett volna a vakcinák szétosztásában, figyelemmel arra, hogy hol van rájuk nagyobb szükség. Tavaly tavasszal a védőeszközök eljuttatását kellett volna megoldania azokba az országokba, ahol erre a legnagyobb szükség volt, és felpörgetnie ezek beszerzését és helyben történő gyártását. Már réges-régen engedélyezniük kellett volna a Szputyik védőoltást. (Nem is kicsit lóg ki a lóláb, hogy mivel az Astra konkurrense, ráadásul jobb is nála, ezért nincs még mindig engedélyezve.)

A migrációról meg már nem is írok semmit, mert azon a téren olyan súlyos hiányosságok látszanak, ami nem szorul magyarázatra.

2021. okt. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

A migrációról ne beszéljünk, mert az messzire vezetne és a járványkezelés volt a téma.

Azt tudod, hogy az egészségügy alapvetően tagállami hatáskör és nem uniós? A rossz állapotú betegek szállítása meg főleg nem brüsszeli hatáskör.

Ráadásul vannak olyan országvezetők, akik nagyon tiltakoznak, ha az EU hatásköreinek bővítéséről esik szó.


A Szputnyik engedélyezéséhez az is kell, hogy az orosz fél benyújtsa a megfelelő papírokat, a megfelelő vizsgálatok után. (Arra valami forrás, hogy a Szputnyik jobb, mint az Astra?)

A vakcinabeszerzés közös volt, ami elég jó, hogy sikerült megcsinálni, mert a kisebb, szegényebb országok így sokkal hamarabb kaptak belőle, mintha egyedül akartak volna venni.

2021. okt. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!