Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem tűnt fel, hogy az...

Csak nekem tűnt fel, hogy az ellenzéknek nincsenek válaszai a globális kihívásokra?

Figyelt kérdés

Annyi a válaszuk, hogy

-elszámoltatjuk a mcskosOrbánt

-bevezetjük az eurót

-csatlakozunk az európai ügyészséghez

-besorolunk az Európai Egyesült Államokba


A mocskos Orbánt elszámoltatják, de annyi lesz, mert az egész világ kormányzatai a hozzá lojális cégeknek adják az állami megrendelések egy jelentős részét Észak-Koreától az USA-ig mindenhol.Lehet hogy tolvajok, de akkor a világ összes kormánya tolvaj.


A többi meg édes kevés válasz a globális kihívásokra. Legalábbis Magyarország számára nagyon rossz válasz


2021. szept. 22. 19:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
19%
Mit vársz tőlük, ha még saját nevük leírása is kihívás nekik?
2021. szept. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Na igen


Nekik csak Brüsszel és Washington jó.

Az oroszokkal és Kínával simán összevesznének, mivel nagyon fújnak rájuk.


Ami azt jelenti, hogy vesszük majd a kiváló palagázt az USAtól 4x annyiért

2021. szept. 22. 20:01
 3/28 anonim ***** válasza:
86%

Kizárólag Márki-Zay Péter Redditen adott válaszai néhány kérdésre:

- Szia! A klímaválság itthoni kezeléséhez milyen elképzeléseid vannak?

- A klímakérdés globális, a megoldás is az. Az uniós együttműködésben részt kell venni, hazai körforgásos gazdaság, betétdíj bevezetése, hőszigetelés, megújuló energiák, elektromos közlekedés, hőszivattyúk, kéttarifás méréssel terhelési görbe kiegyenlítése, stb.

- Ha rákeresek arra, hogy "MZP euro", akkor nagyjából olyan találatokat kapok, amelyek szerint Ön bevezetné az eurot. Ez milyen idővonal vagy roadmap mentén tűnik életszerűnek? Mikorra lehetne például életszerű az ERM-II-höz való csatlakozáshoz szükséges politikai akarat elérése?

- A lehető leghamarabb - a Fidesz korábban majdnem elérte a konvergencia kritériumokat, mára a deficit és adósság, valamint az infláció is elszállt, évekbe telik majd elérni ezeket.

- Mi a velemenyed / energiapolitikai programod az atomenergiarol altalaban, es a Paks2-es beruhazasrol specifikusan?

- Villamosmérnökként és az EDF volt alkalmazottjaként sem vagyok atom-ellenes. Biztonságos és klímasemleges, olcsó energiaforrás - de jelenleg a megújuló olcsóbb és zöldebb, elsősorban abba érdemes fektetni.

Paks 2 szerződését meg kell ismerni (most titkos), lehet, hogy már nem lehet leállítani.

- Van-e határozott állásfoglalása a marihuána dekriminalizálása és/vagy legalizálása kapcsán?

-Mióta Amerikában és Kanadában legalizálták minden különösebb hátrány nélkül, nem lennék meglepve, ha így döntenének Európában is. Én magam soha nem próbáltam ki, és mereven ellenzem a kábítószereket (sokkal szigorúbban lépnék fel ellene, mint a mai kormány - meg kell védeni a fiatalokat). A dekriminalizált forgalom komolyabb ellenőrzést is jelent és csökkenti a feketepiacot, a bűnözést is (Amerikában rengetegen voltak emiatt börtönben). Mindenképpen érdemes lenne társadalmi vitára bocsátani a kérdést.

[link]

2021. szept. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

#3


Ezzel semmiben sem mondtál ellent nekem


De azt azért kiemelném, hogy a megújuló energia ipari méretű előállítása ma sokkal drágább mint a nukleáris.

MZ visszaadhatja a diplomáját!

2021. szept. 22. 20:12
 5/28 anonim ***** válasza:
72%
De, hiszen nyilván nem csak az elszámoltatás és az Euró bevezetése a programja az ellenzéknek, hanem sokkal részletesebb, változatosabb programjuk és véleményük van rengeteg témáról. De nyugodtan lehet kérdezni is őket, akár online, akár személyesen, ha valamiről még nem mondták el a véleményüket és kíváncsi vagy rájuk.
2021. szept. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
18%

"Az oroszokkal és Kínával simán összevesznének, mivel nagyon fújnak rájuk."


Ah hülye vagy? Feri nagy haver Putyinnal került fordult meghívta az orosz elnököt, na meg mindent amit tudott eladott az oroszoknak. PAKS miatt cirkuszolnak például pedig az a saját tervezetük

2021. szept. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

#5


A szó elszáll... Az számít ami le van írva


Node az Euro, az európai ügyészséghez az Európai Egyesült Államok meg is köti úgy a kezüket hogy ennél többet ígérni lehet de csinálni nem nagyon. Illetve ebből olyan dolgok következnek egyenesen, hogy a magam fajta független szavazó biztos hogy nem szavaz rájuk. Tök mindegy mit mondanak.

2021. szept. 22. 20:24
 8/28 anonim ***** válasza:
85%
Én mindig csodáltam a slágfertig embereket, akik mindennél tudták a tutit. Érdekes módon, amikor rákérdeztek ezeknél a részletekre, akkor csak makogtak. Az okos és hozzáértő emberek sokszor bizonytalannak tűnhetnek, mert látják a nehézségeket is.
2021. szept. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Leültetném őket Nógrádi Györggyel vitatkozni globális kérdésekről.


Nem kétséges hogy ki nyerné meg 2 perc alatt a vitát, de nem fognak vele leülni.

2021. szept. 23. 00:02
 10/28 anonim ***** válasza:
24%
5: Ha olyan részletes programja van az ellenzéknek, akkor miért nem arról beszélnek? Nem érdekel, kit hogyan akarnak elszámoltatni, a programjukra vagyok kíváncsi! (És nem nagy szavakra, hanem KONKRÉT részletekre.) És arról sem ártana beszélniük, hogyan képzelnék az ellentétek kezelését egy esetleges kormányra jutás alkalmával, mivel jelenleg nagyjából csak abban értenek egyet, hogy kormányváltást akarnak.
2021. szept. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!