Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzék programjában...

Az ellenzék programjában miért nem szerepel a hajléktalankérdés megoldása?

Figyelt kérdés

Az nem lep meg hogy a jelenlegi kormány nem szándékozik ezzel foglalkozni érdemben, hisz ők csak azzal foglalkoznak ami anyagi és/vagy politikai hasznot hajt nekik, sőt a jelenlegi állapotok kedveznek is nekik, mert lehet Karácsonyra mutogatni hogy "jé alkalmatlan mert sok a hajléktalan" (miközben Tarlós alatt pont ugyanennyi volt belőlük persze). Szóval az nem meglepő hogy ők kisujjukat se mozdítják.

Ami nekem inkább meglepő, hogy a baloldal programjában sem nagyon látom hogy ennek a kérdésnek a megoldása szerepelne, holott abban biztos vagyok, hogy mindenkit beleszámolva (tehát a vidékieket, a gyerekeket, a milliárdosokat, de még talán magukat a hajléktalanokat is) az emberek minimum felét legalább kicsit zavarja az a dolog. Ergo ha ezzel is foglalkozna érdemben a baloldal, szerintem sokat nőhetnének az esélyei, számomra például sokat nyomna a latba ha ezt a zavaró jelenséget (természetesen humánus módon) végre felszámolnák (vagy legalábbis kísérletet tennének rá) az országban. Ennek ellenére nem látok ilyen jellegű törekvéseket, amit nem tudok értelmezni. Mi oka van ennek?

(Természetesen ha van ilyen pont a programjukban, csak én nem találkoztam még vele - hiszen mindent én sem ismerek, de ami hirdetésekben, kampányokban eddig szemem elé került ott nem láttam ilyesmit - akkor elnézést kérek, ez esetben világosítsatok fel és akkor a kérdésem tárgytalan.)



2021. szept. 6. 13:44
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%
Minek szerepeljen? Egy jóléti államban csak az hajléktalan aki az akar lenni. Kihagytad a képletből, hogy a Fidesz ki lesz vágva, tehát megszűnik a szegénység.
2021. szept. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
72%

Jelenleg még nincs teljesen kész a program. Vannak már közös nevezők, de pontosabban az előválasztás után fog ez körvonalazódni, mivel több párt általi közös programot alkotnak. Ha mindenhol ad absurdum az MSZP jelöltje nyerne, és a többi jelölt kiesne, más lenne a program, mintha mindenhol ad absurdum a Jobbik jelöltje nyerne, és a többi jelölt kiesne.


Tehát lefektették eddig a tárgyalási alapokat, és az előválasztás után ez új lendületet vesz.


Hogy a baloldal nem foglalkozik a hajléktalanokkal, messze nem igaz. Karácsony fővárosi szinten is foglalkozik velük.


A hajléktalansággal kapcsolatos témának egyébként nem csak a hajléktalanok elszállásolása, hanem a hajléktalanság megelőzése ezen belül a megfizethető albérlet is a sarkos feladata, de a kérdéskör ennél is sokkal komplexebb.


Karácsony Gergely főpolgármester-jelöltként a témával kapcsolatosan az alábbiak szerepeltek:


Új kollégiumi férőhelyek (a csökkenő kereslet miatt olcsóbb lesz az albérlet)


Fővárosi lakástársaságok létrehozása


önkormányzati bérlakások építése, szerzése


meglévő bérlakások felújítása, lakhatóvá tétele


az önkormányzati bérlakások kiadása


Airbnb szabályozása


Lakásfelújítási program


Rászorulók rezsitámogatása


Idősotthonok rekonstukciója, férőhelyek számának növelése


ELHELYEZÉS NÉLKÜLI KILAKOLTATÁSOK ELLENI FELLÉPÉS (az összes folyamatban lévő kilakoltatást felülvizsgálták, ami fővárosi önkormányzati tulajdonban volt)


közműdíj- és lakbérhátralékos családok támogatása


aktuális jövedelemtől függő lakbértámogatási rendszer bevezetése


köztes lakhatási formák bevezetése


Munkakeresőknek ingyenes közösségi közlekedés


drogprevenció


rászorulóknak megfelelő tüzelőanyag biztosítása


nyilvános ivókutak, nyilvános mosdók



És ez csak a budapesti programjuk. (Igaz, közbeszólt a COVID, és az, hogy Orbán megvágta az önkormányzatok bevételeit, csorbította a hatáskörüket)

2021. szept. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
26%
#20. Segíts, hol írtam én ennek az ellenkezőjét?
2021. szept. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
91%

#23

Segítek, itt:

"A jelenlegi kormány épphogy szeretett volna foglalkozni a kérdéssel"

"azon nem, hogy legalább ők elképzelés (és egy rövid ideig megvalósítás) szintjén is próbálkoztak"

"Baloldal: A szemét Fideszes főpolgi karhatalmistákat akar uszítani szegény számkivetett emberekre, úgyhogy azt nem lehet, mert szemét nácik."

"Egyébként aki szerint pont ugyanennyi volt a mocsok, a szemét, a hajléktalan az utcán, mint korábban, az szerintem szimplán nem jó megfigyelő"

"A baloldalnak valamiért mintha az lenne a szociális érzékenység, hogy nyugodtan meghalhat mindenki a belváros utcáin."

2021. szept. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
51%

#24. De ezeknek hogy mond ellent az, amit te írtál? Nevezetesen hogy:

"Minden értelmes ember tudja, hogy az törvény nem lakhatást biztosított nekik, csak el kellett menni azokról a helyekről, ahol szemelőtt vannak."


Még konkrétan le is írtam azt (is), amit te. Tudod egyáltalán, hogy mivel szeretnél vitatkozni?

2021. szept. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
68%

#25

Úgy, hogy a kérdés az volt, hogy hogyan lehet ezeket az embereket segíteni. A fidesz által hozott intézkedés pedig arról szólt, hogy hogyan lehet elűzni őket, hogy ne legyenek szemelőtt.


Ez nem a kérdéssel való foglalkozás, hanem egy látszat intézkedés, így amikor erre hivatkoztál, akkor ellentmondtál annak, ami a probléma.

2021. szept. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
26%

#26. Oké, már nagyon erőlködsz. Ezzel szemben én világosan leírtam, hogy mi történt, kifejtve azt is, amiről te beszélsz, csak efölött valamiért elsiklottál.


Egyébként a kérdésnek két oldala van: az egyik, hogy hogyan segít az intézkedés a hajléktalanokon, a másik, hogy hogyan segít mindenki máson. A különbség a Fidesz és a baloldal közt, hogy a Fidesznek legalább az utóbbiban voltak érzékelhető eredményei, míg a baloknak egyikben sem.

2021. szept. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
53%

#27 tévedés, hogy a baloldalon nincs előrelépés a hajléktalanügyben.


Az biztos, hogy lehetne nagyobb is, de ahhoz előbb az kellene, hogy Orbán ellensúlyozza a COVID és a kormánya által okozott veszteséget, továbbá a kormány lenne konstruktív partnere az önkormányzatoknak, és máris lenne keret és politikai lehetőség sokkal hathatósabb lépésekre is.


Például tartsa a kormány a diákváros megállapodást, miszerint 8-10 ezer diákszállást biztosít az eddigi fővárosi egyetemek diákjainak. Ha a fővárosba tol egy Fudamot, még akkor is, ha az állítólag egyáltalán nem befolyásolná az eredeti tervek szerinti kollégiumi férőhelyek számát (haha, Orbán mindig az igazmondásáról volt híres, hát hogyne), még akkor is tele lenne az az egyetemváros a Fudan diákjaival, és így sokkal kevesebb férőhely jutna az eddigi egyetemek hallgatóinak. Ezáltal ők ill. a fudan-hallgatók továbbra is arra kényszerülnek, hogy lakásokat béreljenek, ami feltolja a bérleti árakat megnehezítve a lakás nélküli budapestiek lakhatási esélyét.


Orbán azt ígérte, nem építtet olyasmit Budapestre, amit Budapest vezetése és a budapestiek nem akar, nem akarnak. Kicsit sokszor megszegte már a szavát lásd: a Városliget-projektet többek között. Lenne szíves állni a szavát? Vagy legalább legyen gerince, és mondja azt, hogy hazudott!


Nem Fudan kell Budapestnek, hanem lakhatás, ne tegyen keresztbe Orbán!


Karácsony szabályozza az Airbnb-t, hogy több hosszútávú lakáskiadás lehessen, kedvezően alakuljon a lakásbérleti piac.


Karácsony csak márciusig minimum 115 hajléktalannak adott lakhatást. Nem zsúfolt hajléktalanszállóba kényszerítéssel, hanem tisztességes lakásban!


Márciusig 85 önkormányzati lakást újíttatott fel és adott ki szociális bérlakásnak elsősorban családoknak, de időseknek is.


Tervben van az idősotthonok bővítése, ezáltal is felszabadulnak lakások.


Tervben van egy cikluson átívelő bérlakás építési program is.

2021. szept. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!