Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzék programjában...

Az ellenzék programjában miért nem szerepel a hajléktalankérdés megoldása?

Figyelt kérdés

Az nem lep meg hogy a jelenlegi kormány nem szándékozik ezzel foglalkozni érdemben, hisz ők csak azzal foglalkoznak ami anyagi és/vagy politikai hasznot hajt nekik, sőt a jelenlegi állapotok kedveznek is nekik, mert lehet Karácsonyra mutogatni hogy "jé alkalmatlan mert sok a hajléktalan" (miközben Tarlós alatt pont ugyanennyi volt belőlük persze). Szóval az nem meglepő hogy ők kisujjukat se mozdítják.

Ami nekem inkább meglepő, hogy a baloldal programjában sem nagyon látom hogy ennek a kérdésnek a megoldása szerepelne, holott abban biztos vagyok, hogy mindenkit beleszámolva (tehát a vidékieket, a gyerekeket, a milliárdosokat, de még talán magukat a hajléktalanokat is) az emberek minimum felét legalább kicsit zavarja az a dolog. Ergo ha ezzel is foglalkozna érdemben a baloldal, szerintem sokat nőhetnének az esélyei, számomra például sokat nyomna a latba ha ezt a zavaró jelenséget (természetesen humánus módon) végre felszámolnák (vagy legalábbis kísérletet tennének rá) az országban. Ennek ellenére nem látok ilyen jellegű törekvéseket, amit nem tudok értelmezni. Mi oka van ennek?

(Természetesen ha van ilyen pont a programjukban, csak én nem találkoztam még vele - hiszen mindent én sem ismerek, de ami hirdetésekben, kampányokban eddig szemem elé került ott nem láttam ilyesmit - akkor elnézést kérek, ez esetben világosítsatok fel és akkor a kérdésem tárgytalan.)



2021. szept. 6. 13:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
52%

Leginkább azért, mert nem megoldható. Azért ők sem hülyék, hiába terjeszti róluk az orbánista propaganda.

Csak akkor és annyit fognak foglalkozni vele amennyit nagyon muszáj.

2021. szept. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
40%
Az az oka, hogy ők csak a prolieledelt szeretnék szórni, aminek a nagy része populista, demagóg szöveg.
2021. szept. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
6%
Az Orbánék politikája az, hogy ne az után lakjanak, be akarják őket kényszeríteni valamilyen közösségi szállásra. A baloldaliaknak viszont az az elvük, hogy mindenkinek joga van bármire használni a közösségi tereket.
2021. szept. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
61%
Olvastad az összes programot? Én nem olvastam mindet, úgyhogy nem tudom, hogy szerepel-e, de van egy alapvető probléma, amit kívülről nem lehet megoldani. Nem minden hajléktalan akarja, hogy segítsenek rajta, van, amelyik azért, mert jól elvan az utcán, van, amelyik azért, mert annyira lezüllött, hogy a magáról sincs már fogalma, ezeket nem igazán lehet kiemelni.
2021. szept. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
21%

A jelenlegi kormány épphogy szeretett volna foglalkozni a kérdéssel, Alaptörvény-szinten. Nem volt még olyan rég, hogy ne emlékezzünk rá, mit kaptak már csak az ötletért is, nácifasiszták voltak természetesen szokás szerint. Pedig nekem kifejezetten tetszett, hogy kb. két hétig nem penetráns sz@rszagban kellett, hogy keresztülmenjek a Boráros téren, de a nép nyilván nem ezt akarta. Azon lehet vitatkozni, hogy jó volt-e a kormány elképzelése, de azon nem, hogy legalább ők elképzelés (és egy rövid ideig megvalósítás) szintjén is próbálkoztak. Mellesleg így volt ez Tarlós városvezetése alatt is, kb. az alábbiak zajlottak le:

Tarlós: Menjenek a hajléktalanok a szállóra, hogy ne fagyjanak meg télen!

Hajléktalanok: Nem mennek, mert ott "lopnak egymástól" (természetesen ócska kifogás, kamu).

Tarlós: Oké, rendőrök fogják vigyázni a szállón pihenő hajléktalanok álmát.

Baloldal: A szemét Fideszes főpolgi karhatalmistákat akar uszítani szegény számkivetett emberekre, úgyhogy azt nem lehet, mert szemét nácik.

Tarlós: Oké, akkor mi legyen helyette?

Baloldal: ...


Egyébként aki szerint pont ugyanennyi volt a mocsok, a szemét, a hajléktalan az utcán, mint korábban, az szerintem szimplán nem jó megfigyelő, vagy nem jó helyeken nézelődik. A VIII. kerületben vitán felül áll, hogy még durvábban megindult a lumpenizálódás, mint korábban. A baloldalnak valamiért mintha az lenne a szociális érzékenység, hogy nyugodtan meghalhat mindenki a belváros utcáin. A Fidesz ettől annyiban különbözik, hogy tőle ugyanúgy meghalhat nyugodtan mindenki, de menjen legalább kicsit távolabb, ne a belvárost amortizálja le. Egyik sem szép dolog, de úgy éreztem, hogy belvárosi lakosként még mindig jobban járok az utóbbi megoldással.

2021. szept. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%
Minden nem szerepelhet benne, egyébként meg elég nehéz megoldani a hajléktalanok problémáját.
2021. szept. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
15%

#3.


Baloldal a hajléktalankérdésről, amikor vezető pozícióban vannak:

"Büszkék vagyunk rá, hogy mi egy liberális, európai nagyváros vagyunk, ahol mindenki szabadon lakjatja le a belváros köztereit. Akinek ez nem tetszik, az az autoriter rezsimet támogatja és maga is fasiszta."


Baloldal a hajléktalankérdésről, amikor nem ők vannak vezető pozícióban:

"Lám, mennyi jobb sorsra érdemes, szegény ember kell, hogy zord körülmények között éljen az utcán a szemét városvezetés/kormány miatt. Ez elfogadhatatlan. Mi bezzeg megoldanánk ezt a problémát, természetesen mások pénzét felhasználva, amíg ki nem fogyunk belőle. Onnantól mi is leszarjuk őket."

2021. szept. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
10%

#6 "Minden nem szerepelhet benne..."

Könyörgöm, semmi nincs az ellenzék programjában! Van pár populista jelmondatnak a körvonala, de semmi konkrét. Ugyanúgy akarnak választást nyerni, mint a gyurcsány 2006-ban, csak populista ígéretek, semmi tartalom, semmi fedezet, aztán költekeztek és romboltak négy évig.

2021. szept. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
30%

Azt mondták azért nem szerepel benne több dolog mert a Fidesz lenyúlná, ezt is.😉

Titkos a programjuk.

2021. szept. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
35%
Ami biztosnak tűnik az a elszámoltatás, bár hogy ez miből fog állni azt nem tudom.
2021. szept. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!