Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzék programjában...

Az ellenzék programjában miért nem szerepel a hajléktalankérdés megoldása?

Figyelt kérdés

Az nem lep meg hogy a jelenlegi kormány nem szándékozik ezzel foglalkozni érdemben, hisz ők csak azzal foglalkoznak ami anyagi és/vagy politikai hasznot hajt nekik, sőt a jelenlegi állapotok kedveznek is nekik, mert lehet Karácsonyra mutogatni hogy "jé alkalmatlan mert sok a hajléktalan" (miközben Tarlós alatt pont ugyanennyi volt belőlük persze). Szóval az nem meglepő hogy ők kisujjukat se mozdítják.

Ami nekem inkább meglepő, hogy a baloldal programjában sem nagyon látom hogy ennek a kérdésnek a megoldása szerepelne, holott abban biztos vagyok, hogy mindenkit beleszámolva (tehát a vidékieket, a gyerekeket, a milliárdosokat, de még talán magukat a hajléktalanokat is) az emberek minimum felét legalább kicsit zavarja az a dolog. Ergo ha ezzel is foglalkozna érdemben a baloldal, szerintem sokat nőhetnének az esélyei, számomra például sokat nyomna a latba ha ezt a zavaró jelenséget (természetesen humánus módon) végre felszámolnák (vagy legalábbis kísérletet tennének rá) az országban. Ennek ellenére nem látok ilyen jellegű törekvéseket, amit nem tudok értelmezni. Mi oka van ennek?

(Természetesen ha van ilyen pont a programjukban, csak én nem találkoztam még vele - hiszen mindent én sem ismerek, de ami hirdetésekben, kampányokban eddig szemem elé került ott nem láttam ilyesmit - akkor elnézést kérek, ez esetben világosítsatok fel és akkor a kérdésem tárgytalan.)



2021. szept. 6. 13:44
1 2 3
 11/28 molnarmarcell21 ***** válasza:
82%

1) Még nincs kész a program

2) [link]

2021. szept. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
77%
Gergely Pesten már elkezdte megoldani a hajléktalan problémát, gondolom hasonlót akar országosan is.
2021. szept. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
59%
Jó programhoz idő kell, nem akarják még egyszer elkú.ni gondolom.
2021. szept. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
61%

#8


Pajtás te bele sem néztél sem az összefogás, sem az egyes pártok programjába, ha ilyeneket írsz.


Mindazonáltal az orbánisták által immár 12. éve előadott nagy büdös semminél még egy populista igéret is több.

2021. szept. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Ezek szétlopnak mindent.
2021. szept. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
47%
Nekem csak az a bajom az ellenzék programjával hogy még ígéret szintjén sem hangzik el az életszínvonal emelése.
2021. szept. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
A lényeg az elszámoltatás, a sajtószabadság, a menekültkérdés kezelésen a homik elfogadásán van, az életszínvonal valószínű nem nagyon fog változni.
2021. szept. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
66%

#11. Akkor tehát:


1) Nem tudjuk, ki lesz az ellenzék miniszterelnök-jelöltje, és

2) Program sincs.


De azért kormányozni már nagyon szeretnének.


Amit linkeltél, érdekes volt, köszi. Azzal viszont már jelenleg is gond van, hogy iszonyatosan vízfejű ország vagyunk. Mivel rengeteg embert vonz vidékről a főváros, egyre nehezebb is megoldani, hogy mindenki boldog legyen. Lehet viszont dolgozni rajta, rengeteg pénzzel. Kérdés, hogy biztosan erre van-e szükség. Biztosan azt szeretnénk, hogy még több ember akarjon a fővárosba költözni, amire így mindig egyre többet és többet kelljen költeni? Mert az ugye világos, hogy tökéletes sosem lesz, cserébe viszont azt érjük el vele, hogy elnéptelenedik a vidék. De persze, ha több önkormányzati bérlakás és több kollégiumi férőhely lenne Budapesten, az szerintem is jó lenne. Vidéken is, de ott ez kicsit talán kevésbé égető probléma.

2021. szept. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
38%
Klárika lesz a befutó 80%, Gergely 20%.
2021. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
88%

#5

Amúgy ez pont nem igaz.

Minden értelmes ember tudja, hogy az törvény nem lakhatást biztosított nekik, csak el kellett menni azokról a helyekről, ahol szemelőtt vannak.

Ez pedig nem megoldás.

2021. szept. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!