A köztisztviselők, a tanárok és összességében a közszféra dolgozói proletárnak tekinthetők?
Ezek nem fizikai, hanem irodai munkák, viszont a fizetés kb éhbér. Létminimum.
Pl én is az NKE-n végeztem közigazgatás-szervező szakon és most 200 nettót keresek Budapesten. Ennél bármelyik szakmunkás többet keres. De nem kell szakmunkásnak lenni, egy gyári betanított munkás is megkeresi ezt.
Hiába van diplomám, szegény vagyok. A középosztálytól messze vagyok, mint Makó Jeruzsálemtől, de proletárnak sem igazán mondhatom magam, mert aktatologató munkát végzek.
"Kérdező: Egy tanárnál nem csak a szaktudás számít, sőt, szerintem messze nem a legfontosabb."
Mint volt tanár írom, sajnos ez látszik ma... Pedig a tanároknak kéne lenniük a saját tantárgyaik legjobban felkészült szakembereinek. Mit adsz át a tanulónak, ha te sem érted/tudod? Arról nem is beszélve, hogyha egy érdeklődő tanuló feltesz egy kérdést, az a minimum, hogy válaszolok rá. Tiszteletlenség a tanulóval szemben, mikor a tanár sem ért a saját tárgyához.
Egyik legnagyobb hibájának a tanári pályának azt látom, hogy a kollégák a saját szakterületükön nem művelődnek tovább, hanem megállnak az ezelőtt 40 évvel tanultaknál. Bizonyos tantárgyaknál lehet, hogy ez nem olyan problematikus, de mondjuk történelemnél eléggé (hogy csak a saját szakomat írjam, mert ezt ismerem jobban), mert vannak olyan tudományos kutatások, amik konkrétan alátámasztják, hogy ami pl. 40 éve megalapozottnak tűnt, az konkrétan nem igaz.
#11 Jó, azért nem esnék át a ló túloldalára, természetesen fontos, hogy egy tanár a tudományága legfrissebb eredményeit, vívmányait ismerje. De hiába nagyon penge valaki, ha pedagógiailag egy nulla. Ez utóbbi sokkal destruktívabb tud lenni a diákok motivációjára, mint egy hiányos tárgyi tudású illető. Én mérnök vagyok, és nálunk is úgy tapasztalom, hogy a tudás sokkal könnyebben fejleszthető, mint a soft skills.
#10 voltam.
Kérdező: a proletárt az osztálytudat határozza meg, nem a fizetés. Marx szerint a lét határozza meg a tudatot (vagy a lé?), az osztálytudat nélküli (kétkezi) munkásokat lumpennek nevezték.
Így, az állami alkalmazottak nem tekínthetők proletárnak. Ma már a munkások sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!