A részvételi demokráciát te nem tartod parasztvakításnak?
Egyre több helyen próbálkoznak ezzel, hogy megszavaztatják az embereket hogy mire is kéne költeni az adóforintokat. De szerintem ez eléggé aggályos, mert az átlag prolinak fogalma sincs kb. semmiről se, így lehet olyan "jó" ügyek mellé állnak amivel hosszabb távon rontják a saját életszínvonalukat vagy épp csak további problémákat okoznak.
A képviseleti demokráciának pont az a lényege, hogy nálunk jobban felkészült, kompetensebb személyekre bízzuk a döntéshozatalt, akik ráadásul teljes munkaidőben tudnak ezzel foglalkozni és nagyobb a rálátásuk is a megoldandó helyzetekre.
Az lenne a lényege. De sajnos a képviselők se nem kompetensek se nem felkészültek se nem tisztességesek.
Így már egészen új értelmet nyer a részvételi demokrácia, hiszen a buta korrupt inkompetens idióták legalább nem kapnak hatalmat.
ma 12:36
Ha nem tudsz megszavazni egy értelmes, kompetens képviselőt, akkor mennyi az esélye annak, hogy képes vagy ilyen döntések tömegét meghozni ami az ország vezetése szempontjából elengedhetetlen lenne?
Pl. jó példa erre a németek nagy zöldítése, hogy sikerült megemelniük az áram árát, nagyságrendileg ugyanannyi CO2-öt termelni mint amennyit a zöldítés előtt és elkölteni 2.5-szer annyi pénzt mint ami elég lett volna arra, hogy kizárólag nukleáris erőművekkel oldják meg az ország energiaellátását, úgy mint a franciák.
Tudod ugyanez az aggály merült fel anno a képviseli demokrácia bevezetésénél is a felvilágosodás során. Az amerikai alapító atyák például pont azért kötötték bizonyos feltételekhez a szavazati jogot (csak fehér földbirtokos férfiak szavazhattak a legtöbb államban, ami az USA akkori lakosságának csupán 5%-a volt), mert féltek attól, hogy a pórnép nem tud értelmesen élni ezzel a joggal, mert akkoriban a nem földbirtokos, nem férfi, nem fehérek nagyrésze valóban nagyrészt írástudatlan, a világ dolgaival teljesen képben nem lévő emberekből állt. De azt is tudták, hogy ez nem az emberi természetből fakad, hanem az oktatás hiányából, és ezért az USA akkori államférfijai nagyon komoly pénzeket öltek bele az oktatásba, hogy ez a réteg kiterjedhessen.
Az átlag prolinak nem a természetéből fakad, hogy hülye a közgazdasághoz. Az átlag proli azért nem tud ilyen ügyekben értelmes döntéseket hozni, mert tájékozatlan. A cél az kellene, hogy legyen, hogy az oktatási rendszerben a proli gyereke megtanulja, hogy hogyan nézhet utána dolgoknak, honnan tájékozódhat, hogyan tud értelmesen szavazni ilyen kérdésekben. Csak hát ugye a politikusoknak ez nem érdeke, mert akkor mindannyian munkanélküliek lennének...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!