Nem lenne jobb, ha a keresztény kultúra erőltetése helyett visszatérnénk a régi magyar kultúrához és hitvilághoz? Lennének megint sámánok, táltosok stb..
Ne aggódj, ha így folytatódik megint ott leszünk :(
Csak még előtte elüldözzük a boszorkányokat, mert az nagy konkurencia a sámán szakmának.
Nem. Egyáltalán nem is lenne kompatibilis a mai kultúránkal.
A kereszténység velünk együtt változott, az a fajta vallás meg teljesen ősi.
Hogy egy példát mondjak ember áldozatot a mai kultúra nem viselne el.
Nem, ez hülyeség. Alig tudunk valamit a korabeli sámáni szokásokról, és maga a kereszténység, meg úgy általánosságban a keresztény hatásra épülő nyugati kultúra is rengeteget változott az idők során.
A reformátusoknál pl. lelkész van, aki már inkább pszichológus, mint valami nagy guruja a természetfelettinek, egy egyszerű, tanteremre hasonlító templomban, a régi Oltár helyett a szimplább Úrasztalánál beszélve, a hagyományosabb katolikusoknál is sok pap már inkább lelki tanácsokat ad, minthogy az ezoterikusabb, spirituális dolgaiba menjen bele a hitnek.
És akkor mindehhez mit szóljon hozzá egy "modern sámán" aki őskori hiedelmeket próbál fenntartani?
Keresztény kultúra??? Hányan járnak templomba egyáltalán?
Keresztény kultúra akkor lenne, ha az ország átalakulna egy hippi kommunává, és úgy élne, mint Jézus meg a tanítványok.
6: A mai iskolarendszert nem a keresztények alakították ki. 1945 előtt esélye nem volt egy átlagos magyar paraszt- vagy munkáscsalád gyermekének a továbbtanulásra. A társadalom elsöprő többsége csak néhány év elemit végezhetett csak. A középszintű és főleg a felsőfokú tanulmányok lehetőségeinek kiszélesítése pont az egyházak visszaszorításával vált lehetővé. Az egyház egy bizonyos fokon túl sosem támogatta az oktatást, pont arra törekedtek, hogy ami tudás van, az is náluk összpontosuljon. Minél nagyobb volt az egyházak befolyása, gyakorlatilag annál nagyobb volt az írástudatlanság, és annál pocsékabb volt az oktatás.
A művészetet mitől alakította volna a keresztény megközelítés? Voltak vallásos témájú alkotások, de hát ez egy réteg, nem a művészet maga. Ne tegyünk már úgy, mintha a zene kimerülne a gregorián énekekben. Semmi szükségszerű kapcsolat nincs a kettő között. Az egyházakat ostorozó Ady Endrétől kezdve a modern építészetig, nem látni, mitől merítene a művészet és az építészet szükségszerűen a kereszténységből. Volt ezekre némi hatással a kereszténység, de semmilyen függvényszerű kapcsolat nincs a kettő között.
Ember jogok, ne viccelj. Lábbal tiporták az emberi jogokat. Inkvizíció, boszorkányüldözések, a feudalizmus védőbástyájaként a kereszténység szisztematikusan rombolta az emberi jogokat.
Persze az egyházak rémtettei nem köthetők Jézus tanításaihoz, éppen ez volt a fenti hozzászólásom lényege. Volt, amit Jézus elképzelt, meg volt, ami utána jött, és kereszténységnek hívták, anélkül, hogy bármi köze lett volna a kereszténységhez. Csak így hívják. Ha a kereszténységhez térnénk vissza, akkor átalakulna az ország egy hippi kommunává, ahogy Jézus élt a tanítványaival. Amit meg kereszténységnek neveztek, ahhoz meg ne térjünk vissza.
Nem volt olyan iskola ami nem volt keresztény, ez persze a felvilágosodás után változott de addig egyetlen világimiskola sem volt, és utána is a keresztény egyetemek mintájára épültek a világi egyetemek.
A művészet, kezdjük ott, hogy a zeneelméletet, ami a komoly zene alapja az egyetemeken oktatták.
Művészetben létezett iparművészet, de a magas iskoláját a kereszténység adta, a felvilágosodás után, bár világi témákat dolgoztak fel, de hemzsegtek a vallási motívumoktól.
Az emberi jogokat a Jézus által tanított ideológiából vezették le, nem az intézményes egyházéból, de igen voltak az egyháznak olyan lépései, mint a búcsúcédulázás, volt az egyháznak egy ilyen mélypontja, ezért is történt az egyház szakadás, de ez csak egy része a történelmének.
A boszorkányüldözések 99% polgári per volt, az a kevés egyházi meg pápai jóváhagyás nélkül történt a boszorkánypöröny könyv nyomán, amin hamisított egyházi pecsét volt.
Múzeumban megtekinthető az eredeti kiadás.
Hozzáteszem a tudomány jelenlegi alapjai két ponton nyugszanak, görög filozófia, és a középkori egyetemek.
A görögök lefektették az alapokat, de nem volt túl eredményes az oktatásinrendszerük, a keresztény egyetemeken elképesztő mértékben fejlődött a tudomány. Ennek egyik oka adogmatikus gondolkodás volt, az hogy a keresztény gondolkodás nem tűri meg az önellentmondást, így mindent egyértelműen bizonyítani, vagy cáfolni kellett.
A krisztusi kereszténységnek meg semmi köze nincs a hippiséghez.
Az állami rendet nemmvetette meg Jézus, egyszerűen abban a korban az volt a módja a tanításnak, hogy vándorolnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!