Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi lehet a cigányság...

Mennyi lehet a cigányság tényleges száma Magyarországon?

Figyelt kérdés
Felejtsük el a KSH-s felméréseket. Majdnem 1 hónapot töltöttem Nógrád megyében. Sokat kirándultam Hevesben és BAZ megyében is ebben az 1 hónapban. Minden második ember, akik jöttek velem szemben cigányok voltak, volt olyan nap, hogy szinte csak cigányokat láttam mindenhol. Észak-Magyarországiak! Nektek is hasonlók a tapasztalataitok?
2021. aug. 23. 09:07
A kérdező szavazást indított:
500 ezer - 1 millió között
1 millió - 1.5 millió között
Több mint 1.5 millió
31 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Ott tényleg sok van. Amúgy meg egyre több a keveredés.
2021. aug. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez attól függ, hogy merre jársz a térségen belül. Ha olyan a környék, hogy falvak láncolata az egész és város csak messzebb van, akkor ott általában oláhcigányok vannak, ők nem bántanak senkit, ők nem agresszívak. A városokban, városok közelében inkább a romungrók laknak, ott már meg kell gondolni, hogy egyáltalán merjen-e az ember az utcájuk közelébe menni. Sajnos az országban a romungrók vannak többségben, de a számuk valahol 800.000 és 1 millió között mozog.
2021. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Alapjáraton Budapesten élek. Itt is egyre többen vannak, ugyanúgy az ország más területein is. A KSH-s és egyéb felméréseknek semmi értelme nincs, mivel ha egy cigány azt vallja, hogy magyar, akkor nem számít bele a cigány statisztikába.
2021. aug. 23. 09:26
 4/21 anonim ***** válasza:
4%
Attól függ a keverék korcsok minek számítanak
2021. aug. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

tessék, egy elég részletes tanulmány a KSH-tól:


[link]

2021. aug. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%

"Felejtsük el a KSH-s felméréseket." akkor mi legyen helyette? bemondásra? érzésre? akkor legyen 20 millió

teljesen hülye vagy kérdező? vagy a mi a célod a kérdéseddel? érzésre túl sok a nem otthon ülő roma? nincs bajod a cigányokkal, de mindenki otthon cigánykodjon a négy fal között?

2021. aug. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
23%

aki nem vallja annak magát, az mitől cigány kérdező? vagy alakítasz egy bizottságot, és te ránézésre eldöntöd ki cigány, ki nem? mi van ha én alakítok bizottságot? hm, cigány vagy kérdező

erről ennyit

idióta

2021. aug. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kedves 6/7!


Miből szűrted le azt, hogy bajom lenne a cigányokkal? Egy bántó szót nem írtam. Mellékesen hozzátenném én magam is cigány vagyok. Azért tettem fel a kérdést, mivel szimplán érdekel, hogy mennyi lehet a tényleges szám a cigányságnál. A KSH-s adatoknak meg nyilván nem hiszek, mivel saját példámból kiindulva össze-vissza írták be a közvetlen rokonságomban találhatók adatait is. Az utolsó kommentedet meg végképp meg értem. Te most azt akarod mondani, hogy nem lehet megkülönböztetni a cigányt a magyartól, vagy tulajdonképpen mire akartál utalni? Szerintem még te magad sem tudod. :)

2021. aug. 23. 11:02
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül lehet megkülönböztetni kérdező.

És ha valaki sokat napozott? Akkor az cigány vagy magyar?

2021. aug. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Dehogynem lehet.

Felmenőkből, tájszólásból, vezetéknévből, konkrétan mindenhogy meglehet különböztetni.

2021. aug. 23. 12:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!