Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarországi cigányság...

A magyarországi cigányság nagy része melyik pártot támogatja?

Figyelt kérdés
2021. júl. 20. 04:11
 1/8 anonim ***** válasza:
2021. júl. 20. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Fsms ***** válasza:
81%
Fideszt a segílyek, közmunka, krumpli, 10.000 vásárlási kupon miatt.
2021. júl. 20. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
5%
Alig várom, hogy a 2022-es választások után ismét minket hibáztassatok a Fisesz győzelem miatt. Szánalmas egy nép vagytok, mindig mást okoltok a saját életképtelenségetek miatt. Többek között ezért is nevet rajtatok a nyugati társadalom. :)
2021. júl. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3%

Szerintem ez a helyben dől el.

Tavaly eléggé világosan bejelentette valami vajda féle, hogy, ha az ellenzék a ciganyirtó, tetücsúszdázó Bírót indítják, ők nem vesznek részt a szavazáson, vagy a másikat fogják támogatni

2021. júl. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
A fidesz lehetővé tette, hogy a következő választástól le lehessen fényképezni a szavazólapot. Szerinted erre miért volt szükség, kérdező?
2021. júl. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
A Fideszt
2021. júl. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös. Nem tette lehetővé. Minden hazugságot lenyeltek, aztán terjesztitek.

Sőt! Tilos. Meg a borítékos láncszavazás is.

2021. aug. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es illene tájékozottabbnak lenni!

Fotózható szavazólap

Az új javaslat törvényessé tenné a szavazólapok lefényképezését. A törvénycsomag 35. szakasza ugyanis úgy rendelkezik: „Nem sérti a szavazás titkosságát, ha a választópolgár a szavazólapról magáncélra képfelvételt készít.” Korábban a fotó készítését szigorúan büntette a törvény, amely jelenleg is hatályos.


A Kúria még a 2016-os népszavazás során hozott végzést a szavazólap lefényképezéséről és közzétételéről. A bíróság akkor kimondta: a választóknak lehetőségük van arra, hogy másokkal szóban, írásban vagy például közösségi oldalakon közöljék, hogy miként szavaztak. A szavazólap célja azonban az, hogy a választópolgár véleményt nyilvánítson, ezért ezzel ellentétes felhasználása, például a lefényképezett szavazólap képének megosztása másokkal a rendeltetésszerű joggyakorlás elvébe ütközik, közölte a legfőbb bírói fórum.


De a Nemzeti Választási Bizottság is hozott korábban olyan határozatot, mely szerint sérti a jóhiszemű és rendeltetésszerű joggyakorlás elvét, valamint a választás titkosságát és a választásban való önkéntes részvételt, ha a választópolgár a szavazólapot sajátjaként kezeli, így lefotózza, a közösségi médiában közzéteszi, vagy kiviszi a szavazófülkéből. Az NVB 2014-es iránymutatásában felhívta a figyelmet arra, hogy a szavazás titkosságához hozzátartozik a szavazólap tartalmának titkossága is.


A mostani módosítás indoklása szerint „a Javaslat az Emberi Jogok Európai Bírósága a Magyar Kétfarkú Kutya Párt kontra Magyarország ügyben 2020. január 20-án hozott ítélete (Magyar Kétfarkú Kutya Párt vs. Hungary) nyomán rögzíti, hogy nem sérti a szavazás titkosságát, ha a választópolgár a szavazólapról magáncélra képfelvételt készít.”


Ez ugyanakkor utat nyithat az olyan eseteknek, amikor egy választópolgár valakinek a kérésére, követelésére szavaz, és kötelezettséget vállal a megfelelő helyre húzott ikszet bizonyító fotó bemutatására.

2021. aug. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!