Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a férfi a...

Miért van az, hogy a férfi a nőnél feministább, a fehér a feketénél nagyobb BLM hívő, heteró a melegnél jobban melegebb párti?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg, hogy akik a leginkább hangadók ezekben a szélsőbalos mozgalmakban (BLM, LMBTQ, feminizmus), azok sok esetben a legkevésbé érintettek abban, amit a mozgalmak képviselnek - sőt, sok esetben éppen ellenül irányul a törekvés. Pár példa, most csak a hazai részre szorítkozva.

Ott van pl. Gulyás Márton, aki gyakorlatilag minden egyes interjúalanyán számon kéri vélt a szexizmust, akár 20 évre visszamenőleg egy szőkenős viccért (Verebes István). Olyan ökörségeket kérdez a divatgurutól - nem jut eszembe a neve -, hogy nem rabszolgaság-e szerinte adni venni a lányokat a divatszakmában. A lányokat, akik karrier és gyors meggazdagodni vágyásból mennek oda egyetem helyet.

Beszélhetnénk itthon a BLM tüntetésről - itthon, ahol a soha az életben nem éltek feketék, az egyetlen közismert néger az Pákó. De a hazai fehérek állítanak azért egy szobrot a fekete közösségnek, akik soha nem léteztek itt.

Legutóbbi a Pride-ra minden balos ellenzéki kiment fotózkodni, elmondani, hogy rohadjon meg a Fidesz meg Orbán. Azok az ellenzékiek, akik közül egyetlen ember nincs, aki vállalná vagy köztudottan homoszexuális lenne - Ungár Pétert leszámítva, aki meg hát nem volt kinn, sőt, elmondta, hogy nem tartja magát LMBT-embernek... világ vicce.

De a legszembetűnőbb számomra az, hogy ismerőseim százával pakolják ki a szivárványos profilképet, védik véres szájjal kommentben a melegeket, de egyetlen egy nincs közülük, aki homokos lenne (nem, nem azért, mert nem mer előjönni, ez ugyanis MINDIG erősen sejthető).

Mi lehet e jelenség mögött?



2021. aug. 18. 22:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%

Én is észrevettem egy ilyen trendet. Szerintem két oka van:


1. Belpolitikai indíttatás: mivel kormányellenesek, ezért tolják ezeket a témákat.


2. Ingyen van: sokaknál azt látom, hogy egyszerűen ettől baromi jó/progresszív embernek érezhetik

magukat és nem kell azzal foglalkozni, hogy ők a valós életben nem eszerint élnek. Tehát pl nagyon aggódik a klímaváltozás miatt, de a vécére is kocsival megy, rengeteget utazik stb. Illetve van olyan ismerősöm, aki vezető es tulajdonos egy komoly ügyvédi irodában es a vezetőségben 0 darab nő van (miközben a jogi egyetemeken kn 70% a női hallgatók aránya). Mindemellett a felesége is ügyvéd, nagyon okos, de érdekes módon neki nincs karrierje hiszen ő foglalkozik a gyerekekkel. Na,

például ez az ismerősöm is minden progresszív cuccot megoszt, LMBTQ, környezetvédelem, nők es romák jogai stb. Ez így baromira kényelmes.

2021. aug. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%

11, pont ezt látom én is.


A legnagyobb klímakatasztrófától rettegő ismerősömnek és férjének 2 bazi nagy SUV-ja van, évente 3x nyaralnak valahol a világ másik felén, úszómedencés ház :) De a facebookon állandóan sír, meg megosztja a greenpeaces posztokat.

2021. aug. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
"Azt látom, hogy egy olyan társadalomban, ahol fehér, heteroszexuális, cisznemű, egészséges férfiak kezében van a legtöbb hatalmi pozíció és kiváltság, valami furcsa véletlen folytán fehér, heteroszexuális, cisznemű, egészséges férfiak mernek a legmarkánsabban kiállni az elnyomott kisebbségek jogaiért. I am very smart."
2021. aug. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
11: én arra lennék kíváncsi, hogy ha jönne egy olyan rendelkezés, hogy bevezetünk egy új adót, amit a klímavédelemre fordítunk, vajon nem ezek az emberek lennének-e a leghangosabbak.
2021. aug. 19. 12:57
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

14 ez tiszta pszichologiai kérdés...egy ilyen adó max cím és szám lenne.

Kedvenc kifejezésem az "én adòmból", az átlagember éves adójából háron fok lépcső betonozása jön ki a helyi kórházban...aztán ezt mind úgy éli meg, hogy egymagában tartja el az egész cigányságot...persze aztán ezt lehet úgy is hirdetni, hogy a klimára ment a lóvé...


Ha te ettől nyugszol le, akkor bármit ki lehet találni hová ment a pénz...

2021. aug. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Magyarország jobban teljesít ***** válasza:
100%
A feminizmust sokszor nők támogatják.
2021. aug. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Pedig én eddig csak női feministákat láttam. Hidd el, én lennék a legboldogabb ha férfiak tömegei küzdenének a szexizmus ellen de csak nagyon elvétve találkozok még neten is olyan férfival, aki felismeri a nők elleni szexizmust mint problémát és akar is tenni ellene.
2021. szept. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!