Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a férfi a...

Miért van az, hogy a férfi a nőnél feministább, a fehér a feketénél nagyobb BLM hívő, heteró a melegnél jobban melegebb párti?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg, hogy akik a leginkább hangadók ezekben a szélsőbalos mozgalmakban (BLM, LMBTQ, feminizmus), azok sok esetben a legkevésbé érintettek abban, amit a mozgalmak képviselnek - sőt, sok esetben éppen ellenül irányul a törekvés. Pár példa, most csak a hazai részre szorítkozva.

Ott van pl. Gulyás Márton, aki gyakorlatilag minden egyes interjúalanyán számon kéri vélt a szexizmust, akár 20 évre visszamenőleg egy szőkenős viccért (Verebes István). Olyan ökörségeket kérdez a divatgurutól - nem jut eszembe a neve -, hogy nem rabszolgaság-e szerinte adni venni a lányokat a divatszakmában. A lányokat, akik karrier és gyors meggazdagodni vágyásból mennek oda egyetem helyet.

Beszélhetnénk itthon a BLM tüntetésről - itthon, ahol a soha az életben nem éltek feketék, az egyetlen közismert néger az Pákó. De a hazai fehérek állítanak azért egy szobrot a fekete közösségnek, akik soha nem léteztek itt.

Legutóbbi a Pride-ra minden balos ellenzéki kiment fotózkodni, elmondani, hogy rohadjon meg a Fidesz meg Orbán. Azok az ellenzékiek, akik közül egyetlen ember nincs, aki vállalná vagy köztudottan homoszexuális lenne - Ungár Pétert leszámítva, aki meg hát nem volt kinn, sőt, elmondta, hogy nem tartja magát LMBT-embernek... világ vicce.

De a legszembetűnőbb számomra az, hogy ismerőseim százával pakolják ki a szivárványos profilképet, védik véres szájjal kommentben a melegeket, de egyetlen egy nincs közülük, aki homokos lenne (nem, nem azért, mert nem mer előjönni, ez ugyanis MINDIG erősen sejthető).

Mi lehet e jelenség mögött?



2021. aug. 18. 22:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%

Ezek csak liberálosok.

Egy radikális csoport.

2021. aug. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Rosszul figyelted meg.
2021. aug. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Mondasz valamit. Van két meleg ismerősöm is facebookon, komolyan ha évente 2x megosztanak valami lmtq-s cikket akkor sokat mondtam. Ellenben egy nő ismerősöm (3 gyerekes 35+ anyuka) állandóan (havi 3-4x minimum) lmbtq, blm, derossznekik cikkekkel hányja tele a falát.
2021. aug. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy meg: nem kell melegnek lenni ahhoz hogy ne tetsszen az embernek a nyilvánvaló kirekesztés, nem kell nőnek lenni ahhoz hogy lássa a nők számára megalázó helyzeteket, a nemük miatti hátrányokat. Minimális ész kell hozzá mindössze.
2021. aug. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%
Agymosottak ezek.
2021. aug. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%
Jaa, bocsika, nem tudtam hogy fröcsögni meg libsizni kell...
2021. aug. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Ezen már én is gondolkodom egy ideje. Meleg ismerősöm egyszer sem volt priedon hetero ismerőseim meg többször is. A srác lazán éli a kis világát, röhög ezeken vagy fogja a fejét a többiek meg magyarázzák, hogy de miért is van szükség az ilyenekre
2021. aug. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%

Ha egy nap frissítik a "tájékozatlan" definícióját a szótárakban, akkor csak annyit fognak oda írni, hogy "konzervatív gyk-s férfi".

Egyetlen egyszer sem sikerült még meglepnetek a mélyenszántó ismereteitekkel - teszem azt azért, mert ilyenek nem léteznek a fejetekben.

Ha azt mondanám, hogy felszínes ismereteitek vannak, akkor az bók lenne; még a felszínt sem látjátok.


Maradjunk annyiban, hogy ez nincs így.

De legalább vicces követni ezeket butuska felfedezéseitek, amiket néha ezen az oldalon tesztek.

Hát mennyire üti már egymást az, ahogy most "rájöttetek" hogy pl a legtöbb lmbt aktivista hetero, míg a tényleges melegeket hidegen hagyja a prideosdi,és az, amikor arra panaszkodtok, hogy a melegek százezrével vonulnak az utcára orgiát tartani, és hetero vért követelni.


Édes drága... Hidd el nekem, hogy ezeknek a mozgalmaknak az úttörői, és szószólói szinte mind-mind azok az emberek, akikért a mozgalom létre jött.

Az, hogy te mit látsz, az irreleváns, hiszen lássuk be- nem is igazán próbálsz nézni.


Az pedig, hogy kb egyikőtöknek sem esik le, hogy a magánember NEM aktivista, így nem is feltétlenül kell részt vennie a mozgalmakban, baromi ciki.

Leegyszerűsítem:

Nem minden nő feminista, de majdnem minden feminista nő.

Nem minden fekete a BLM mozgalom tagja (pl Pákó csak egy énekes, nem valami forradalmár) de a legtöbb BLM tag fekete.

Nem minden homoszexuális lmbt aktivista (attól, hogy Sanyika a közértből meleg, még nem jelenti, hogy feltétlenül hozzá akar adni a melegközösség történelméhez) de a legtöbb lmbt aktivista homoszexuális.

2021. aug. 19. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
16%

Mondjuk nekem alapból mindegy ki miben aktív, úszás vagy lmbtq.

De az emberek egy jórészének ezek a dolgok mondvacsinált problémák, szimpla hiszti...mivel nem érinti őket, van akit érint aztán prideoskodik a sleppjével, meg ugyanez az ellenoldalon. Aztán a társadalom 80%a meg nem is foglalkozik vele...

2021. aug. 19. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%

Azért mert, ez egy "van sapka, nincs sapka" szituáció.

Ha valaki kisebbség tagja és harcosan kiáll a jogaiért, akkor ráfogják, hogy erőszakos, nyomul, lenyomja a torkunkon, önérdek vezérli stb.

Ha valaki kisebbség tagja, és nem harcol hangosan a jogaiért, akkor meg mutogatnak rá, hogy tessék ha neki nem olyan fontos, akkor neked miért az.

2021. aug. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!