Ha Orbán Viktor hatalomban marad, akkor milyen gazdaságpolitikai döntések várhatóak az első 2 évben?
Nem lesz semmi eltérés, folytatják azt amit eddig is tettek.
Marad a családtámogatási rendszer, a kis és közepes vállalkozások támogatását fogják talán erősebben nyomni. Sokban függ attól, hogy milyen lesz majd az uniós környezet, hogy alakul a járvány és a bevándorlás.
Tovább folytatják majd a gazdaság erősítését, az állami alkalmazottak béremelését - de nem lesz hasonló nagy emelés, mint az egészségügyben.
Megindulnak azok a nagy beruházások amik most még tervek vagy amik állnak.
#1 és #2
persze, persze.
Ezt mondtátok a 2014-es meg a 2018-as választások előtt is. Aztán még a járvány miatt sem volt egy megszorítás sem.
Nem volt egy megszorítás sem?
A boltok 3 csapása?
Az inflációs válság?
Az üzemanyag árak megduplázása?
Az építőanyag profitadója?
A bolti árak hirtelen megduplázódása?
A hitelmoratóriumosok adósságának sok-sok millióval növelése a semmiért?
Mind ez nekem nem megszorítás? Hát MI KELL MÉG? NA beszélj..
#6 Tényleg hülyének akarod mutatni magad?
Mi ez a "boltok 3 csapása"?
Nincsen inflációs válság. Az infláció most így áll: "2021 júliusában az éves összevetésben számított infláció 4,6 százalék volt, míg a maginfláció és az indirekt adóktól szűrt maginfláció 3,5 százalékon alakult (1. ábra). Az előző hónaphoz képest az infláció 0,7, míg a maginfláció 0,3 százalékponttal mérséklődött"
Az üzemanyag ára 2018 januárjában 360Ft volt, 2021 augusztusában 450Ft. Tudom, hogy a balliberális matek valami külön dimenzióban van számolva, de a normál matematika szerint ez nem duplázódás, hanem 25%-os emelkedés.
Az építőanyag profitadója pont a te érdeked, a vásárlóé. Ha elviszik egy szint felett a haszon 90%-t, akkor nem éri meg emelni az árat.
A bolti árak éppen úgy nem duplázódtak meg ahogyan az üzemanyag ára sem. Pláne nem hirtelen. Ha összehasonlítod a 10 évvel ezelőtti árakkal, még akkor sincsen duplázódás, de az végképp nem nevezhető hirtelennek.
A hitelmoratórium nem törölte el a hitelt, esélyt adott arra hogy a hiteles képes legyen fizetni és a moratóriumnak előre bejelentett következményei vannak. Ha nem fizette valaki egy évig, akkor a hitele nem csökkent és bizony nem csak tovább kell fizetnie időben ezután, hanem az esetleg emelkedő kamatok miatt többet is. De nem volt benne semmi olyan amit előre ne tudtak volna és senkinek nem emelkedik a hitele olyan mértékben hogy azt ne tudná fizetni - mint ahogy a devizahitel válságban történt. Nincs olyan, hogy sok-sok millióval növekedik egy hitel, ahhoz százmilliós tartozásról kell beszélni. Remélem nem azok miatt aggódsz akik felvettek egy lakás építésére 100 milliót hitelbe.
Ezek NEM megszorítások. Éppen olyan baromság megszorításnak nevezni az inflációt, mint orvosi beavatkozásnak nevezni hogy valakinek nő a haja.
"persze, persze.
Ezt mondtátok a 2014-es meg a 2018-as választások előtt is. Aztán még a járvány miatt sem volt egy megszorítás sem."
Nem igazán győztél meg azzal, hogy random emberekhez hasonlítasz '14-ben és '18-ban. Az államadósságunk 80% felett újra, a költségvetési hiány már a tervezet szerint is 7,6% körül lesz. Nem tudom mi alapján feltételezed, hogy ezen tényezők mellett tovább megy az osztogatás.
#8 Nem feltételezek ilyet, nem is ezt írtam le.
Azért olyan most az államadósság és a hiány mert járvány volt és le kellett zárni az országot hónapokra. Pontosan arra ment el sok felvett hitel és egyéb pénz, hogy a gazdaság újra működjön és az embereknek legyen munkája - ebből lesz az államnak bevétele. Ez most egy befektetés ami államadósságban jelenik meg, aztán majd éppen úgy vissza fog térni a korábbi helyzet, ahogyan 2012 után is elérték a járvány előtti helyzetet.
Amit te osztogatásnak nevezel az befektetés a jövőbe, csak nem érted.
"Amit te osztogatásnak nevezel az befektetés a jövőbe, csak nem érted."
Sajnálatos módon te meg azt nem érted, hogy nemzetközi összehasonlításban Magyarország viszonylag keveset segített közvetlenül a piaci szereplőknek, ennek ellenére top inflációt produkálunk és nagyobb ütemben nőtt az államadósságunk mint az Uniós átlag és a régiónk átlaga. Figyeld meg, hogy a kormányzati kommunikáció sem használ semmiféle gazdasági összehasonlító elemzést a szomszédos országokkal (ne adj Isten Nyugat-európával), mert nem adna ki jó eredményt. Az egyetlen teljesítményünk abban volt, hogy kínai és orosz vakcinákkal felpörgettük az oltási programunkat, de a sors ironiája az, hogy amiért a többi ország eleve alacsonyan tudták tartani a halálozási és fertőzési rátát, a nyitási sebességben nem volt szignifikáns eltérés.
Egyelőre nagyon úgy tűnik nekem, hogy nagyobb befektetési költséggel akarunk elérni kisebb eredményt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!