Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyeseknek mi a bajuk van az...

Egyeseknek mi a bajuk van az mostani (2010 utáni) Orbán-kormány gazdaságpolitikájával?

Figyelt kérdés

Tisztán emlékszem a 2010-es évek előtt a családunk anyagi helyzetére: (most vagyok 20 éves)


- Minden hónap végén fejtörés, mire kéne beosztani a fizetést,

- Számlákkal való csúszás,

- Nagyobb összegű vásárlás esetén (pl mosógép) áruhitel


Most pedig már ott tartunk, hogy a szüleimnek nem kell ilyen dolgok miatt aggódniuk, sőt, terveznek venni egy középkategóriás használt autót is. (Volkswagen Golf - 1.2 millióért)


Konkrétan 2010 előtt alig volt normális munkalehetőség az országban, most pedig (a koronavírus járvány miatt persze nehezebb) tényleg csak annak nincsen munkája, aki nem akar elmenni sehová sem dolgozni.


Miért akarják az emberek visszahívni a balliberálisokat?



2020. máj. 12. 12:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%

Mert ők még jobbat tudnak ígérni.

Illetve ha te mondjuk egy olyan családban élnél ahol romlott az életszínvonalatok vagy épp bizonyos juttatásaitokat megnyirbálta a kormány akkor másképp éreznél.


Ugyanakkor szerintem nem véletlen, hogy ennyien szavaznak a Fideszre, mert a többség tényleg előre lépett.

2020. máj. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

2010 előtt is volt híradó, emlékszem hogy pl. a Gyurcsány kormány mennyi baromságot hazudozott össze / ígért meg a választások előtt, és én nagyjából ezt látom most is.


Lehet hogy a 2008-as gazdasági válság is rájátszott arra, hogy Gyurcsány Ferenc vezetése alatt jócskán csökkent a megélhetés az országban, de én azért nem bíznám megint az öszödi kecskére a káposztát..

2020. máj. 12. 12:44
 3/18 meszike91 ***** válasza:
85%

Orbánék igazából neoliberális gazdaságpolitikát csinálnak. A multik számára szinte már adóparadicsom az ország, a kisemberek meg a mindennapi kiadásaik miatt fizetik a 27%-os áfát.


De nekem igazából még csak nem is ez fáj a legjobban, hanem a korrupció, a demokrácia leépítése, az értelmetlen látványberuházások, az oktatás szétverése és a hihetetlen cinizmus.

2020. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, akkora korrupció van az országban, meg az oktatását is annyira szétverte az Orbán, hogy még egy szaros 8 ezer fős kisvárosban is, ahol lakom, 30 év után teljesen felújítják a helyi városi gyógyfürdőt, a buszmegállókat, az általános iskolákat is korszerűsítették, (napelem, hőszigetelés, stb.) és még lehetne sorolni a dolgokat. (Park felújítása, virágültetések, stb.)
2020. máj. 12. 13:11
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Az a baj, hogy soha nem volt és soha nem is lesz olyan vezetés, aki mindenkinek a kedvére tudna tenni. És érthető, ha azok, akik éppen rosszabbul élnek, miért panaszkodnak.
2020. máj. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Azt,azért kétlem,hogy te valóban reálisan érzékelted az életet 2010 előtt,mivel akkor még 10 év alatt voltál....


A szegényebb réteg jobban élt,többet ért a fizetésük,mint ma.

2020. máj. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Nagy kamu-király vagy kérdező, a matek nem az erősséged!

Legalább úgy hazudj, hogy ne legyen benne logikai bukfenc!

Te 10 évesen azt sem tudtad, hogy hányadikán van elseje, nem pedig a számlafizetési nehézségeket elemezted!

Ülj le, egyes!

2020. máj. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Az egy dolog, hogy hány éves voltam, de az emlékezetem nem csal: Tisztán emlékszem arra is, amikor a szomszéd utcánkban történt egy gyilkosság, amelyből gyerekként csak annyit fogtam fel, hogy rengeteg rendőrautó jelent meg a másik utcában. A dátum 2003 volt, akkor voltam négy éves, így szerintem állíthatom, hogy az emlékezőképességem 6 éves koromtól kezdve egész jó.


Emlékszem arra, amikor a TV-ben mutatták a 2006-os rendőrattackot, amikor a híradóban állandóan a gáz/villany/áfaemelésről mentek a híradások, amikor romákat lőttek le a saját házaikban. Tény, hogy sosem voltam egy átlagos gyerek ilyen téren, inkább néztem dokumentumfilmeket, mint meséket.

2020. máj. 12. 20:13
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

"..amikor a híradóban állandóan a gáz/villany/áfaemelésről mentek a híradások, amikor romákat lőttek le a saját házaikban."

7 évesen az ÁFA-emelést nézted a TV-ben?

Mondom hogy nem vagy normális!

De inkább csak összelelkesedted itt magad, aztán belesültél...

2020. máj. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

A te családod jól járt a kormánnyal.

Gyanítom nagycsaládosok vagytok.

Van egy jól kereső szülő,aki profitál az adókedvezményből.


De kisebbségben vagytok,a többségnek rosszabb lett.

2020. máj. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!