A balliberálisok miért nem akarják,hogy legyen sikeres magyar nagyvállalatok?
Gyakran hallom,hogy például a Hell Energyt ekézik.
Megy a nyavajgás,hogy fujj nercég,állami támogatást kap meg egyéb.Mondjuk, ez az ő szegénységi bizonyítványuk.
Európában és Kelet-Ázsiában szinte az összes komoly vállalatot dotációval "futtatták" fel, hogy nemzetközi szinten is versenyképes legyen.Erre kiváló példa a Samsung, ami egy sufniból indult.De, hasonló a német Dr Oetker is.
Manapság már elég éles a verseny, ha fel akarunk futtatni egy vállalatot, fel kell tőkésítenünk.
Erre az egyik legegyszerűbb módszer a dotáció, azaz állami támogatás.
Hiszen, ha sikeres a művelet, hosszabb távon többet fog visszaforgatni a gazdaságba az adott vállalat.
Nyilván a Hell nincs a Red Bull szintjén, hiszen a Red Bullnak 20 év előnye van a Hellel szemben.
Viszont, a Közép-Kelet európai, balkáni régióban ismert és több országban is piacvezető.
A baloldal inkább szégyellje el magát,hogy ők mindent eladtak, minden magyar vállalatot hagytak csődbe menni, felvásárolni.
1.
De, ez is a baja, ezért is megy gyakran a hiszti, hogy miért kell előnyökhöz juttatni hazai vállalatot.
Annyira internacionalisták,hogy még Lenin is hátast dobna tőlük.
1) Ez az allam dolga? Erre kell kolteni az adoforintokat? Milyen merheto hasznot hozott ez a politika (probaljak meg megbecsulni, termeszetesen nem konnyu)? Megeri-e 20 millio forintot fizetni egy munkahely megteremteseert?
2) Hogyan valasztjuk ki a tamogatando cegek koret? Transzparensen tortenik, vagy esetleg a barati cegek kicsit konnyebben nyernek?
3) Ha a Hellrol van szo: miert tamogatunk egeszsegkarosito termekeket, amiket a fiatalok nagyresze karosan fogyaszt?
4) Mekkora hozzaadott erteket kepvisel a Hell? Miert eri meg pont ezt a nem tul kutatas-fejlesztes igenyes termeket tamogatni? Hogyan lesz ez a magyar high-tech Samsung?
Nem hiszem, hogy ezek annyira erthetetlen kerdesek, nem is baloldaliak (inkabb republikanus talan ha nem akarnek tobb adot fizetni, hogy mindenfele tamogatasokra koltsek)
3
Támogatták valaha?
Amikor hatalmon voltak,kb eladtak mindent és egyáltalán nem támogatták a hazai vállalatokat.
Az nem lenne probléma, ha általában a magyar vállalatokat támogatnák, az a probléma, hogy a haveri cégeket támogatják a legjobban és elsősorban. Külföldön is versenyképes cégekhez az kell, hogy a magyar cégek közül a legjobbakat támogassuk. Felteszem a Samsungot sem azért kezdték el támogatni ott, mert haveri cég volt.
Ami nálunk zajlik, az kontraszelekció. Kiválasztják a haver cégét, és azt tömik pénzzel, megbízásokkal, hogy majd jó lesz. A probléma, hogy így nem a legjobbak lesznek támogatva, hanem a haverok, a jobbak meg hátrányba kerülnek, és ha nincs szerencséjük, akkor nem is tudnak megerősödni emiatt. Marad helyettük a haveri cég.
Ebből így nem lesz versenyképesség és felzárkózás, ha kontraszelektáltak a támogatások. Ez csak a mostani helyzetet konzerválja, mert a haveri cégek nem is akarnak nagyon versenyezni, minek is akarnának? Így különösebb erőfeszítés nélkül automatikusan dől hozzájuk az állami pénz teljesítménytől függetlenül. Nekik éppen ez az érdekük, hogy ez az állapot maradjon fenn minél tovább.
1. Szocialista tervgazdálkodást túlélt országnak csinálhatsz te akármilyen céget, nem tudsz versenyezni egy nyugatival, aminek 40 év előnye van.Muszáj az államnak beavatkoznia.
A kérdésre nem lenne a válaszom, de a posztszovjet államok speciális helyzetben vannak.
2. A kapcsolatok minden országban lényegesek.Mindegy,hogy baráti-e, ha GDP-t pörget.
3.Azért, mert igény van rá? Pénzt termel.Miért gyártunk kólát?Miért vannak szóját tartalmazó ételek?
4.A Hell bizony teremt értéket.Nyilván nem nincs akkora k+f potenciál, mint egy főleg elektrotechnikai szegmensben tevékenykedő Samsungnál.
De, nekünk Hellünk van és nem Samunk, ezt kell támogatni.
6#
Tévedsz, a Samsung pont,hogy haveri cég volt és most is az.
Dél-Koreában csebolnak hívják az ilyen cégeket, komoly politikai befolyásuk van.
8: a haveri cég is lehet sikeres, ha valóban jó a kiindulás. De a jelenleg NER cégek közül hány olyan van, amelyiknél van jobb magyar cég, és mégsem azt támogatják.
Nem az lenne a normális, hogy megnézzük a magyar cégeket, és azokat támogatjuk, amelyek a saját területükön a legjobbak, függetlenül attól, hogy haveri cég vagy nem?
"A balliberálisok miért nem akarják,hogy legyen sikeres magyar nagyvállalatok?"
A balliberálisok támogatják hogy legyenek sikeres magyar vállalkozások, azt nem támogatják hogy ilyen sógorság komaság döntse el hogy ki érdemli meg az állami támogatást. Ha ez ígymarad szinte csak a fidesz banda fog érvényesülni másnak esélye sem lesz a kitörésre ettől aztán ilye tiborcok jönnek létre akiket az após tart lélegeztetőgépen, ezek meg nem versenyképesek a nemzetközi mezőnyben, ebből megint az lesz hogy drágán sz@r termékeket állít elő a magyar ipar, vagyi egy jottányit sem fejlődik a magyar gazdaság. Hát ez a baja a baloldalnak azorbán "gyerekeivel".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!