Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gender, az LMBT a szavak...

A gender, az LMBT a szavak jelentésének elpusztítására törekszik?

Figyelt kérdés
Ha a mai gender/LMBT szerint nincs már feltétele annak, hogy pl. nő vagy férfi legyek - nem kell, hogy puncim vagy farkam legyen, hogy kromoszómáim legyenek, tesztoszteront vagy ösztrogént termeljen a testem, tehát annak szülessek -, csupán annyi, hogy annak érezzem magam, akkor ezen fogalmaknak mi marad a jelentése?

2021. júl. 31. 20:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
23%
Ők csak a fehérek legyengítésére, gyökértelenítésére törekszenek. Szerinted miért nem mennek érzékenyíteni szaud-arábiába, szíriába vagy afrikába?
2021. júl. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 molnarmarcell21 ***** válasza:
81%

Alapfokú eligazítás:


biológiai nem =/= nemi identitás =/= szexuális beállítottság =/= társadalmi nem


Ez olyan, mint amikor az óvodás unokaöcsémnek próbáltam elmagyarázni, hogy attól, hogy a Juventus olasz csapat, Ronaldo még nem olasz.

2021. júl. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
12%

"A gender, az LMBT a szavak jelentésének elpusztítására törekszik?"

Nem. Új jelentést akarnak adni a szavaknak, hogy az emberek azt higgyék utána is azt kapják amit előtte.

Ez volt régen a TEJ szóval is. Tejnek nevezték azokat a növényi alapú, fehér folyadékokat is amiknek semmi köze nem volt a tejhez. Az emberek annyit láttak a boltokban, hogy van a TEJ, ami sokba kerül meg van a TEJ ami meg sokkal kevesebbe - így azt vették. Amikor megtudták, hogy nem is tejet kaptak a pénzükért akkor meg felháborodtak. Mivel itt pénzről vlt szó közvetlenül, tettek is róla, hogy ne lehessen tovább a tej szót másra használni. Ugyanez a vaj vs. margarin esetében már nem gond, hiszen mindenki tudja, hogy a margarin az nem vaj, még ha én is margarinnal kentem meg az előbb a zsömlémet, miközben előtte azt mondtam, vacsorára vajas zsömlét fogok enni.

A fogalmaknak, szavaknak azért akarnak más jelentést adni, hogy a létező elfogadottságukat ráhúzza arra is amit ők szeretnének elfogadtatni. Mint a házasság szónál. Ha házasságnak lehet nevezni az azonos neműek hivatalos kapcsolatát, akkor az éppen olyan értéket kell jelentsen és emiatt éppen úgy kell hogy kezeljék, mint a házasságot. Vagyis nem lehet azt mondani, hogy az egyikféle házaspár fogadhat örökbe gyereket, a másikféle házaspár meg nem, hiszen az már jogellenes megkülönböztetés. Ha a házasság egy férfi és egy nő kapcsolata, a homoszexuális pároknak meg ott van a bejegyzett élettársi kapcsolat - ahogy most van - akkor meg lehet adni mindenféle jogosultságot az azonos nemű pároknak is ami a kapcsolatuknál fontos, anélkül, hogy olyasmiket is meg kelljen adni amit nem tartanánk helyesnek, mint az örökbefogadást.

A lényeg, hogy nem szabad hagyni a szavaink átírását!

2021. júl. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
2: az unokaöcséden lehet még segíteni, rajtad már biztosan nem.
2021. júl. 31. 21:49
 5/30 A kérdező kommentje:

3: a tejes hasonlat annyira talán nem helytálló, de értem, hogy mit akarsz mondani.

Egyetértek, hogy a saját értékrendjükkel akarják feltölteni a szavak jelentését, viszont egyúttal elpusztítják azokat: ha én tényleg bármi lehetek, ennek egyedül az a feltétele, hogy én azt mondjam magamról (tényleg ennyi), akkor azoknak a szavaknak nem lesz többé valódi jelentése.

Ha most egy szőrös, vastag f*szú csávóról is azt kell mondani, hogy ő nő, csak azért, mert ő ezt állítja, akkor onnan mi a jelentése a nő fogalomnak? Meg annak, hogy ő nőként él? Sminkelnie kell onnantól magát, nies mozgást kell felvennie? Nem! Semmi. Elég, ha csak azt mondja.

Ez teljesen egyenlő azzal, hogy a nő mint fogalom elveszti a jelentését.

2021. júl. 31. 21:55
 6/30 anonim ***** válasza:
23%

#3

Teljesen egyetértek. Volt itt a fórumon már több vita a melegházassággal kapcsolatban. A házasság amióta létezik ez a fogalom egy férfi és egy nő kapcsolatát jelenti. Ha a melegek kapcsolata jogi szempontból 100 százalékig azonos lenne a házasággal de nem házasságnak neveznék nem lenne elég. Nekik ez a szó kell.

Én pedig erőt és kitartást kívánok azoknak akik megpróbálják megtartani ennek a szónak az eredeti jelentését.

2021. júl. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
6: teljesen igaz. Sőt, házassági ceremóniát is rendezhetnének nésznéppel, esküvői tortával, senki nem menne oda szétverni őket, mégsem csinálják. Valójában meggyőződésem, hogy ugyanannyira élnének vele, mint ahogy a bejegyzett élettársi kapcsolatnál, amit nagyon ünnepetek, aztán valami 126 pár élt vele azóta is összesen (nem tudom, helyes-e a szám, de elenyészően kevés). Örökbefogadásal is ugyanez a helyzet.
2021. aug. 1. 00:18
 8/30 anonim ***** válasza:
52%

#7 Igen, ez a lényeg.

A többsége azoknak akik követelik a melegházasságot, nem is tudja, hogy 2009 óta létezik a bejegyzett élettársi kapcsolat. Még itt ezen a fórumon is rendszeresen azzal jönnek, hogy a melegeknek nincsenek megadva ugyanazok a jogok, mint a heteróknak, holott a bejegyzett élettársi kapcsolat tagjai örökölhetnek egymástól, özvegyi nyugdíjra is jogosultak, mindent megkapnak, mint a házaspárok, kivéve azokat amik a gyerekekkel, gyerekvállalással járnak - mert azonos nemű párnak nem lehet gyereke.

Ahogy írod, ha ez tényleg fontos kérdés lenne a homoszexuálisoknál és tényleg olyan sokan lennének, mint ahogy beállítani próbálják a nagyságukat a társadalmon belül, akkor 2009 óta nem ilyen kevesen éltek volna a bejegyzett élettársi kapcsolat lehetőségével. 11 év alatt 904 élettársi kapcsolatot hoztak létre, vagyis 11 év alatt mindösszesen 904 párnak volt valóban fontos hogy összeházasodjanak. Ezzel szemben házasságkötés csak 2020-ban volt 67000 és ezen felül vannak még a jogilag rendezett élettársi kapcsolatok.

[link]

2021. aug. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
50%
Ez a fejlődés egy toleránsabb világ felé..am nem fognak a szavak értelme változni..
2021. aug. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

9: tényleg? És mitől lesz akkor a jövőben valaki lány illetve fiú, ha ez puszta bemondás alapján dől el?

Mitől lesz házasság a házasság, ha bárki bármitől függetlenül házasodhat?

2021. aug. 9. 11:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!