Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyet lehet érteni az alábbi...

Egyet lehet érteni az alábbi kutatásban foglaltakkal a magyar fiatalokra vonatkozóan?

Figyelt kérdés

Tényleg nincsenek anyagi gondjaik? Valóban erős nemzeti identitásuk van? Egyértelműen házasság- és családpártiak?


[link]


2021. júl. 22. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Baromság. De mit vársz egy propagandaújságtól?
2021. júl. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A mandiner a kormány hazug portálja. Mi magyarok médiakurváknak nevezzük őket. A kurvák márpedig ilyenek.
2021. júl. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem.

Nem is értem miért pont ő lett a miniszer.

24 évesként fi gja nincs a fiatalokról.

2021. júl. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokásom mandineres linkre kattintani sry
2021. júl. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát az én tapasztalatom,

anyagi gondok, persze nincs az a pénz ami elég lenne.

erős nemzeti identitás, nem annyira jellemző.

Házasság és családbarát, az igen, bár sokan csak későbbre tervezik.

2021. júl. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

De hogy a kérdésedre is válaszoljak...

Persze hogy nincsenek anyagi gondjaik, mivel olyan albérlet/lakás árak vannak, hogy inkább el sem költöznek. Otthon a szülők mellett meg már egy nettó 200-ból is nagyon szépen el lehet tengődni.


Értelmesebb fiatalok nem fognak 150-ért lakást bérelni, sem elkezdeni gyártani a gyereket hogy cserébe hitelt vehessenek fel (lol), meg matricás daciát vehessenek.


Sajnos ott tartunk hogy 2021-ben a fidesz képtelen felfogni, hogy a nromálisabb fiatalok először csak össze szeretnének költözni. Aztán utána ha minden szépen alakul majd gyereket vállani. De a naarancs fejekben ez fordítva működik. Csinálj gyereket, aztán vegyél majd házat.


Mondjuk egyébként sem értem mire fel ez a nagy gyerekgyártó propaganda. Az emberek fele most is társadalmi szempontból NULLA szerepet tölt be, csak egy gyárban vegetál ahol egy Texasi pénzügyi befektető zsebeit tömi meg ilyen havi 200 ezres segélyekért. Érdekelne hogy mire fel ez a nagy gyerekgyártó propaganda, ha 20 év múlva nem lesz szükség összeszerelő emberekre, sok helyen raktárosra sem, ahogy boltban kasszásra sem. Mit fognak ők csinálni? Csüngnek majd az állam csecsein?


Ismerősi körömben kizárólag azok a fiatalok vállalnak be jelenleg gyereket akik tanulatlanok, egyszerűek mint a faék, semmi pénzügyi intelligenciával nem bírnak, és abszolút semmi jövőképük/tervük nincs. Csak csesznek egy ivadékot meg vesznek valami panel ólat 25 millióért.

Az értelmesebbje inkább kivár, gyűjtöget, képzi magát.


Nemzeti identitás??? Hány fiatal is hagyta el az országot? :D

2021. júl. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pár észrevétel:


-Fiatalok 79%-a beszéd idegen nyelvet. 8ezer magyarországit, 4ezer határon túlit kérdeztek meg! A határon túliak nyilván mind beszélnek idegen nyelvet! Tehát ha jól matekozok, a magyarországiak 2/3-a beszél idegen nyelvet, egyáltalán saját bevallása szerint. Aztán ha meg is kell szólalni, akkor meg hát na... Így már azért nem annyira hurráoptimista a kép sajnos!


-Fiatalok kétharmada úgy érzi, komoly anyagi gondok nélkül él. Itt a KOMOLY szón van a hangsúly. Nekem is van egy szobás albérletem, van mit ennem, de ennyi. Akkor éljen a Fidesz, vagy mi? (Mindjárt jön kiosztani az a válaszoló, aki minden kérdés alá odaírja hogy Budapesten egy segédmunkás is milliókat keres már.)


-Ötfokozatú skálán 4,38-as átlaggal értettek egyet a fiatalok azzal a kijelentéssel, hogy „magyarnak érzem magam”. Kövezzetek meg, de nem is értem a kérdésfeltevést! Magyarul beszélek, magyar kultúrát ismerem a legjobban, nyilván 5-ös szinten tartom magam magyarnak. Az a feltételezésem, hogy akik miatt nem 4,99 a skála, azok a kettős identitású határon túli válaszolók közül kerültek ki! Magyarán ebből az egészből nem következik semmi. Lehetett volna értelmes kérdést feltenni a magyar fiatalok nacionalizmusát vizsgálva, csak akkor nem olyan eredmény született volna, amit ők szeretnének látni.


-Az egyházi vallásosság ugyanakkor 5 százalékra szorult vissza, dacára annak, hogy a fiatalok ötöde vallásos családból jön. Itt nincs semmi ferdítés, ez sajnos vagy nem sajnos, de teljesen reálisan hangzik!


-"Aggasztó ugyanakkor az energiaitalok előretörése" Ezzel teljesen egyetértek! Tényleg nincs tudatosulva, hogy az energiaital káros az egészségre, sok fiatal meg vedeli. De azért megjegyezném, hogy ha ennyire aggódnak Rácz Zsófiáék és a Mandiner, hogy egészségtelen dolgokat isznak a magyarok, akkor mi a véleményük a legális házi pálinkáról meg a borászatoknak ajándékozott milliárdokról? Tudom, ezek "hej be' jó magyar" itókák, meg hogy a legendáriumban szereplő dédnagypapa kerítésszaggató pálinkán és mangalicaszalonnán élt, soha nem volt beteg, és kb. 150 éves korában halt meg... De basszuskulcs, egymillió fölötti az alkholisták és nagyivók száma Magyarországon!!!

2021. júl. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!