Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek rendben van, hogy...

Szerintetek rendben van, hogy halálosan fenyegwtnek meg egy mesekönyv írót?

Figyelt kérdés

A fidesz lassan 12 éves 2/3 os vezetése ide vezetett.

Most komolyan rendben van ez?

Amikor előbb foglalkoznak a melegek említésével mint a családon belüli erőszakkal?

Nagyon sötét helyre vezet az ország :/


2021. júl. 13. 12:32
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
59%

22.


Persze hogy nem, mert másnap már feljelentetted volna.

Szánalmas vagy, ahogy nem bírsz beletörődni a valóságba.

2021. júl. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
"A magyar nem egy homofób nemzet" - de ez csak Mundruczó Kornél véleménye.
2021. júl. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
41%

#21 Az állatvilágban is látjuk, hogy vannak homoszexuális állatok.


A transzneműeknél, melegeknél meg én azt gondolom, hogyha az alkesz hajléktalant el tudom viselni, meg azt a bunkó idiótát, aki 100 méteren háromszor vált sávot, meg az informatikusokat, akik megérkeznek rövidnadrágban egy temetésre (nem mindenki, de van), meg azt a tinédzsert, akinek a zenéjét a busz másik végében is hallom, akkor fölösleges pont a transzneműeket/melegeket kipécézni.


Vagy csináljuk normálisan és hozzunk a viselkedésre vonatkozó szabályokat, és akkor tényleg ne legyen ital meg cigi 18 éves kor alatt, meg ne lehessen drogozni, adja át mindenki a helyét a buszon az időseknek, ne vegyünk fel haverokat szaktudás nélkül pozíciókba (akik mondjuk egy közigazgatásban évtizedekre érezhető kárt tudnak okozni), ne hagyjuk, hogy a gyerekek visszaszóljanak a tanárok stb. és akkor tényleg ne lehessen gyerekek előtt transzneműként/melegként viselkedni.


Mert egy ilyen szintű probléma ténylegesen, ha valaki transznemű. Nem rosszabb, minthogy a gyerekek fele ADHD-s és lehet, hogy felnőttként sem fog tudni dolgozni vagy annál, hogy alkoholista vagy számítôgépfüggő lesz, mire felnő, de nem látom, hogy az alkoholt fogyasztóktól/dohányosoktól elvennék a gyerekeiket vagy megtiltanák nekik az örökbefogadást. Pedig egy jó kis tüdőrák valószínűleg károsabb a gyereknek, mintha melegként fog élni.

2021. júl. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
46%

"És akkor, ha a gyerekek azt látják a mesékben, hogy nem bűn szeretni a másik embert akkor az miért baj?"


Mert a gyermekmesékben nincs helye ilyesminek. És még mielőtt bedobnád a heteró kártyát, a legtöbb mese annyiban említi a szexualitást, hogy "...összeházasodtak, és boldogan éltek, amíg meg nem haltak." Ezek nem Pajzán Toldi féle átiratok.


Arról nem is beszélve, hogy mit kéne magyarázni azon, hogy bűn vagy sem? A gyermekek ugyan képesek borzasztó dolgokra is, de normális esetben a szívük tiszta, előítélettől és gyűlölettől mentes. Ha ezt megpiszkálod azzal, hogy "de hát ezt el kell fogadni", akkor máris egy szélsőséges irányba fogod elmozdítani. És bizony minél több ilyet tolsz le a torkán, annál jobban el fog húzódni egy szélsőség felé. Hogy ez támogató vagy elutasító szélsőség lesz, az rajta és a környezetén áll.


Még a meséhez annyit, hogy a régi gyermekmesék célja nem a "felvilágosítás" és az "érzékenyítés" volt, hanem a szórakoztatás. Vannak okító jellegűek is, de azok nem gyermekek számára íródtak, mivel nekik még nincs elég tudásuk és tapasztalatuk ahhoz, hogy megérthessék például a rózsa történetét.


"Láttál te már homoszexuális, leszbikus vagy transznemű embert arra hivatkozni, hogy azért vonzódik a saját neméhez, vagy érzi magát a rossz testben, mert egy mesekönyv azt mondta neki?"


Szerencsére nem, mivel eddig nem volt divat itthon ez a fajta propaganda, most pedig már tilos. Olyat viszont láttam, hogy a gyerek elszökött otthonról azért, mert a rokona állandóan azzal zaklatta, hogy próbálja ki milyen a saját nemével azonos embert ölelgetni meg puszilgatni. Csak azért nem lett belőle hírverés meg rendőrség, mert végig sikerült követni a gyerek nyomait.


"Kettős mérce, ugye?"


Szép is mikor azelőtt vonsz kérdőre valakit, hogy megismernéd a válaszát. Sokat elárul arról, hogy egyáltalán nem vagy nyitott a másik véleményére, és csak a sajátodat szeretnéd érvényesíteni.


"Amúgy, ahogy máshol is írtam, nem lenne ez az egész műsor ha a szeretett kormány nem rúgott volna bele egy kisebbségi tömegbe minden ok nélkül, akiknek mellesleg semmi más célja nincs csak az adott társadalom tagjaivá válni."


A kormány intézkedése reakció volt egy akcióra, az első követ ezúttal nem ők dobták. A társadalom nagyobbik része semlegesen állt a témához, ám amikor elkezdődtek a vonaglások, a kamuszivárvány erőltetése, az egyre erőszakosabb nyomulások, akkor az ő zsebükben is kinyílt a bicska, és egyre inkább szúrni is akarnak vele, ahogy egyre keményebben akarják letolni a torkukon a propagandát. De erre majd csak akkor jöttök rá, mikor az akaratból cselekedet lesz, és valaki az életével fizet ezért. Csak azt sajnálom, hogy lehet olyasvalaki lesz az áldozat, aki csak szeretne nyugodtan, a négy fal között élni az élettársával, aki egyébként vele azonos nemű.


Egyébként meg már réges-régen a társadalom részei vagytok. Ugyanazok a jogok járnak nektek mint másoknak, semmiben se vagytok korlátozva a házasságkötésen kívül, amit okkal nem engednek. Csak mint az látható, nektek ez nem elég, ezért mindenhol terjeszteni akarjátok a nézeteiteket még akkor is, ha annak semmi keresnivalója nincs ott.

2021. júl. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
40%

Jaj ne, már megint az állatvilág.

Az állatvilágban elég sok kóros dolog van.



A példád meg nevetséges.


"hajléktalant el tudom viselni, meg azt a bunkó idiótát, aki 100 méteren háromszor vált sávot, meg az informatikusokat, akik megérkeznek rövidnadrágban egy temetésre (nem mindenki, de van), meg azt a tinédzsert, akinek a zenéjét a busz másik végében is hallom"


Tudod ha ezek közül bármelyikkel nem értesz egyet, nem kezd el vergődni meg ráderőltetni semmit, nem akar kirúgatni a munkahelyedről meg még tudnám sorolni.

Na majd gyere vissza akkor, ha ezt egy melegről vagy transzneműről el tudod mondani.

2021. júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
33%
Engem még egy transznemű vagy meleg sem akart kirúgatni a munkahelyemről. Valószínűleg, ha beszólnál annak, aki farmert hord a munkahelyre, egy idő után ő is panaszt tenne...
2021. júl. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
50%

Amúgy meg attól, hogy kóros/nem kóros nem tudsz vele mit csinálni, viszont az állatvilágban annyi látszik, hogy nem kell meséket olvasnod a gyerekeknek ahhoz, hogy melegek legyenek.


És valahogy kezelned kell a helyzetet. Csinálhatod úgy, mint a keresztények, hogy szankcionálod a melegeket és mit érsz el? Hogy egyre többen lesznek, mert ráveszik magukat, hogy családot alapítsanak, nőknél könnyebben, férfiaknál nehezebben, de születik 2-3 gyereke, akik közül 1 meleg lesz, kettő meg hajlamos lesz rá...


Szerintem ez egy remek ötlet...

2021. júl. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj, hogy megint terelsz.

Itt nem beszólással van a gond, hanem csak simán ha szólsz.

Nem rég volt, hogy németben is annyit mondott Gulácsinak egy tag, hogy a focival foglalkozzon, ne másra koncentráljon, másnap már ki volt rúgva.

Szal legalább ennyi gerinc lenne benned, hogy nem játszod a hülyét.

2021. júl. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
58%
Mi köze van amúgy a melegenek a gyerekekhez? De komolyan... sajátjuk nem lehet, akkor más gyerekének a nevelésébe, életébe identitásába milyen jogon szólnak bele?? Menjenek már a fenébe...
2021. júl. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
81%

Világéletemben konzervatív embernek tartottak, és bevallom, mindig homofób is voltam. Eszembe nem jutott volna megvenni egy ilyen könyvet, de mikor Dúró Dóra ledarálta, megvettem és elolvastam. Nekem ugyan nem tetszik, de korántsem tartom olyan szörnyűnek, mint itt írják. Rengeteg gyerekkönyvet olvastam, jó néhány tele van erőszakkal, de az senkit nem érdekel. A mai rajzfilmek katasztrofálisak, erőszak erőszak hátán, ez sem zavar senkit. Borzasztó nyávogó idióta hangokat adnak a szereplőknek, kifejezetten fülsértőek, negatív példa a gyerekeknek. Ezekhez képest a Meseország egy nagyon lájtos kis könyvecske.

89 óta vagyok (voltam) Orbán nagy rajongója, az első beszédét is hallgattam. Csodáltam, és bevallom, mindig rá szavaztam. Mert úgy gondoltam, ő biztos jó irányba viszi országunkat. Egy ideje már nagyon zavar ez a sok harc, az állandó ellenségkeresés, a folyamatos gyűlöletkeltés.

Még nem tudom, kire fogok szavazni, mert a mai ellenzék sajnos.... de egy biztos, a FIDESZ-re nem! És pont ezen okok miatt. Egy országot nem megosztani kellene, hanem egységesíteni.

2021. júl. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!