Ha győz az ellenzéki összefogás, akkor elveszik végre a határon túliak szavazati jogát?
Az ellenzéki összefogás programját a [link] tartalmazza.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgársággal rendelkezők szavazatáról (levélszavazat) nincs szó benne; más módon megfogalmazva sem.
Ami országgyűlési képviselőválasztással kapcsolatban szerepel benne:
• Meg kell szüntetni a hazai lakcímmel rendelkező, munkavállalás vagy tanulás miatt diaszpórában élő magyar állampolgárok hátrányos megkülönböztetését a szavazás szempontjából is. (KÖZÖS HAZA → NEMZETPOLITIKA.)
Ez önmagában azt is jelenthetné, hogy ők is szavazhatnának levélben, hogy ne kelljen akár nagy távolságra elutazni követségre ahhoz, hogy szavazhassanak.
De nem, máshoz viszonyítják a megkülönböztetést, amit meg akarnak szüntetni. (Úgy, hogy ilyen vonatkozású különbség még nincs is.):
• Engedni kell, hogy a technikai fejlődés előnyeit a mindennapjainkban is érezzük. A személyiségi és biztonsági megfontolásokba nem ütköző adatoknak átlátható módon elérhetőnek kell lenniük a vállalkozások és az állampolgárok számára. A közigazgatás digitalizálását folytatni kell. Ebbe beletartozik az állampolgárok egyre szélesebb körű bevonása, ezzel pedig a részvételi demokrácia kiszélesítése: az állami fórumok üléseinek és közérdekű adatainak az elérése, és ahol lehet: az állampolgárok közvetlen beleszólási lehetősége. Ennek fontos része a választások, szavazások digitális lehetősége, bel- és külföldön élő honfitársaink számára azonos módon. (SIKERES MAGYARORSZÁG → INFORMÁCIÓS TÁRSADALOM, KUTATÁS, FEJLESZTÉS ÉS INNOVÁCIÓ.)
Nincs szó sem az állampolgárságok visszavonásáról, sem a „a románok és ukránok” szavazási lehetőségének megszüntetéséről.
Válaszokban a FIDESZ-nek róják fel a magyarországi lakóhellyel nem rendelkezők szavazási lehetőségét (a kérdező is ennek megszüntetését reméli), és előkerült a balladai állandó jelző, a győzteskompenzáció is.
Eltekintve attól, hogy a felrótt előnyök csak akkor illetik a FIDESZ-t, ha győztes; a törvényt, ami mai napig változatlan szöveggel tartalmazza a győzteskompenzációt is és a magyarországi lakóhellyel nem rendelkező magyar állampolgárok pártlistára történő szavazási lehetőségét is, jelentős ellenzéki támogatással tudták érvényesen megszavazni a kormánytöbbségi pártok.
Az országgyűlés létszáma 386 fő volt. A választójogi törvény megszavazásához, módosításához – mivel sarkalatos törvény – a jelenlévő képviselők legalább 2/3-ának egybehangzó szavazata volt szükséges.
A teljes létszám 2/3-a 257,33 fő volt. És hányan szavazták meg? 256-an (223 FIDESZ+32 KDNP+1 független képviselő). Miért volt ez bőven elegendő? Mert az ellenzéki képviselők közül 23-an igazoltan távol voltak; ebből 15-en egy teljes pártfrakcióból. (Ők egyébként évtized múltán is segítik így a FIDESZ-KDNP-t, nagy jelentőségű szavazásoknál mind egy szálig igazoltan távol vannak, így, ha netán hiányozna is FIDESZ, vagy KDNP képviselő, akkor is alacsonyabb a jelenlevő képviselők száma, annak pedig kisebb a 2/3-a.) Ez már önmagában is elég lett volna, de 61 ellenzéki képviselő nem szavazott. Házszabály szerint, csak az számít jelenlevőnek, akinek a kártyája a helyének megfelelő terminálba be van dugva, és valamilyen módon szavaz (igen, nem, tartózkodom). Így aztán jelenlevőnek a 256 igennel+a 39 nemmel szavazó számított (tartózkodó nem volt), ami 295 fő. Ennek 2/3-a 196,66 fő. Hát ezt alaposan meghaladta a 256 igen. Alaposan kisegítették az 1 fő igazolt távollétű kormánypárti képviselőket; vastagon megengedhették maguknak, hogy 3 FIDESZ és 4 KDNP képviselő se szavazzon.
Képen: [link] .
(Aki össze kívánja vetni:
• a 2011.12.23-án 15:22:08-kor megszavazott törvényjavaslat szövege: [link] ,
• és a mai napon hatályos törvényi szöveg: [link] .
- A magyarországi lakóhellyel nem rendelkező választópolgár pártlistára szavazási lehetősége: 12. § (3)
- A „győzteskompenzációt” a 15. § (1) b) tartalmazza.
Össze lehet olvasni; betűről betűre ugyanaz most is, mint a 2011. november 20-án benyújtott és 2011. december 23-án megszavazott törvényjavaslati szöveg. Amit, újra leírom: túlzó ellenzéki támogatással, nagy fölénnyel tudtak megszavazni a kormánypárti képviselők. Csak egyetlen ellenzéki párt képviselőnek 85%-a szavazott nemmel. Miközben nem is teljesen hiánytalan létszámú ellenzéki részvétel esetén nem lett volna meg a 2/3.)
Érdekes, mennyit remélnek az emberek, főleg az ellenzéknek 2022-től.
Szerintetek mi fog változni ha nyer az ellenzék? Lessz EU-s nyugdíj? Miből? Vagy EU-s minimálbér? Miből?
Annyi fog változni, hogy max. Mészáros nem nyer annyi közbeszerzést, vagy nem ilyen nyílvánosan mint most, meg meggazdagszik pár ellenzéket közeli vállalkozó, vagy tovább gazdagszik az akit 2010 elött Gyurcsány gazdagított meg.
Ugye ezeket a kampány szarságokat mint az eu-s minimálbér meg nyugdíj, és Orbán elszámoltatása nem veszi be senki?
Érdekes, hogy pl. a dk kígyót békát ígérget, de egyszer sem hallottam, hogy fejlesztenék pl. a gazdaságot.
Baranyi Krisztina leszedette a határon túli testvérvárosok címereit
A képviselő-testületnek is helyet adó ülésterem faláról a többi között Beregszász, Magyarkanizsa és Sepsiszentgyörgy címerének is mennie kellett.
A ferencvárosi polgármester leszedette a testvérvárosi címereket a képviselő-testületnek is helyet adó ülésterem faláról – írja a Magyar Nemzet. A portál hangsúlyozta: a IX. kerület olyan határon túli magyarok által lakott településekkel áll testvérvárosi kapcsolatban, mint a kárpátaljai Beregszász, a vajdasági Magyarkanizsa, a felvidéki Pöstyén és Királyhelmec, valamint a székelyföldi Sepsiszentgyörgy.
Mint ismeretes, Baranyi Krisztina korábban a kommunizmus áldozatainak gyásznapjáról sem emlékezett meg, illetve az október 6-i nemzeti gyásznapon sem tartottak önkormányzati megemlékezést. Amikor a Fidesz–KDNP-frakció kérdőre vonta emiatt, akkor a kultúráért felelős Kétfarkú Kutya párti alpolgármester, Döme Zsuzsanna kifejtette: a gyásznapot azért nem tartották meg, mert nem kötődik Ferencvároshoz.
Ezzel szemben a kerületi vezetés helyet biztosított a Humen magazin homoszexualitás iránt érzékenyítő plakátjainak. Emellett tavaly elsők között tűzték ki a szivárványos zászlót az önkormányzat épületére Pride-hét alkalmából. Idén ugyanezen alkalomból Baranyi köszöntőbeszédet ír a magazin hasábjaira.
Remélem nem csak a szavazati jogukat hanem az állampolgárságot is elvesztik tőlük.
Az elmúlt 10 évben rengeteg román kapott magyar állampolgárságot sajnos :(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!