Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha győz az ellenzéki összefogá...

Ha győz az ellenzéki összefogás, akkor elveszik végre a határon túliak szavazati jogát?

Figyelt kérdés
Én elvenném a szavazati jogot a határon túliaktól, mert nem akarom, hogy a románok és ukránok döntsék el a választásokat! Nem itt élnek és nem ide adóznak. Szavazzanak ott ahol élnek és ne itt. És ne innen várják a pénzt stadionra, iskolára meg templomokra! Illeszkedjenek be a hazájukba, mert ők már oda tartoznak! Ide is jönnek a gyárba románok és ukránok és még magyarul se nagyon tudnak vagy nem akarnak beszélni, mentalitásukan is románok már inkább és Romániát tartják hazájuknak, akkor meg minek szavaznak ide?

2021. júl. 4. 22:46
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
0%

8# Nekem egy nigériai bevándorló jobban magyar mint egy székely.


egy liberális

2021. júl. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
84%

21, nekem meg a székely ÉS a nigériai bevándorló jobb mint egy libernyák. Vagy TE.


(Ne merészeld magad liberálisnak hívni, Adam Smith és a klasszikus LIBERALIZMUS atyjai forognak a sírjukban.)

2021. júl. 5. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
100%

"Oda migráltak ahol élnek és nem tisztelik a többségi román, szlovák, szerb, ukrán nemzetet!"


A határ migrált oda, meg az eszed ami sose volt.

2021. júl. 5. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
88%
Csakhogy szó sincs arról, hogy az ellenzék el akarná venni a szavazati jogokat. Nagyon helyesen hozzáteszem. Azért elég abszurd azzal feljönni, hogy megfosszuk valakinek az egyik legalapvetőbb emberi jogát a szavazati jogot csak azért mert a térségben ahol él a többség nem arra a partra szavaz amelyikre én...
2021. júl. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
24%
Nem arról van szó,hogy a külföldre szakadt magyarok nem lennének magyarok. Termesztésen ők is magyarok,de nem itt élik a mindennapjaikat. Az ő életükre nem sok ráhatással lesz a választás eredménye.
2021. júl. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
22%

Olyan mintha egy videken elo szavazhatna Budapesti polgarmesterekre es forditva. Egy gyori ember honnan tudna, hogy egy bivalybasznadi faluban ki a megfelelo jelolt?

Mindket ember magyar. A gyori meg a bivalybasznadi is magyar ember csak epp mashol laknak.

2021. júl. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 mindentudó99 ***** válasza:
82%
De lefogadom hogy ha a Dk-ra szavazna mind akkor nem lenne probléma a szavazati jog. De az ellenzék már jó időre elintézte hogy rájuk ne szavazzanak a határon túli magyarok. Nem kellett volna uszítani ellenük. Egyébként jelképes az egész. Kettő max három mandátumról dönt .
2021. júl. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
74%
#5-ös! A szavazás,az az ÁLLAMPOLGÁRSÁGGAL járó ALANYI jog. Szóval ha a Fidesz állampolgárságot igért a határon túli testvéreinknek,akkor szavazati jogot is. Ez a kettő elválaszthatlan. Csak azt ne mond hogy ezt nem tudtad.
2021. júl. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
2%

#18 #23

De igen MIGRÁLTAK! Mivel nem vagyunk őshonosak a Kárpát-medencében, a szlovákok, románok viszont igen.

#28

NEM ígértek választójogot, #11-es be is linkelt egy 2010-es cikket

"Ez a javaslat azonban nem terjed ki a szavazati jogra."

Kár, hogy az internet nem felejt, bár nektek mindegy, mert úgyis egy alternatív valóságban éltek, ahol nem csak a jelent, de a múltat is úgy hajlítjátok, hogy Orwell sem írhatta volna szebben.

A határon túli magyarok meg egy másik ország keretein belül élnek (idő kérdése, hogy végleg be is olvadnak). Ellenben az ellenzéki, roma és LMBTQI magyarokkal, akiket önkényesen kizártok a nemzetből.

2021. júl. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
23%
Az állampolgárságot sem támogattam soha, ellene is szavaztam 2004-ben, mert tudtam, hogy az lesz a vége, hogy a fidesz bebetonozza a hatalmát olyan "állampolgárokkal", akik még csak nem is jártak ebben az országban. Egy másik államban születtek, egy másik állam polgárai és egy másik állam keretein belül élik az életüket. Trianon a felmenőiket érintette, őket már nem. Nem a kettős állampolgárság a gyógyír trianon sebeire, hanem egy erős EU, vagy inkább az Európai Egyesült Államok!
2021. júl. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!