Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fogják szerintetek...

Mikor fogják szerintetek bedobni brüsszelnek, hogy a magyar nyelv ezer éve gendersemleges?

Figyelt kérdés
Innen jött a kérdés ötlete. [link]
2021. jún. 23. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez amúgy is tény, nem kell "bedobni" és nagyon jól jön nekünk most. amúgy valószínűleg mindig is az volt, nem csak 1000 éve.
2021. jún. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Jó, ha azt mondom, hogy színész vagy doktor, akkor milyen nemű ember képe jelenik meg előtted?
2021. jún. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Soha nem értettem, hogy a németben mi haszna van, hogy a kutya hímnemű, a lámpa nőnemű, a kislány meg semlegesnemű.


Tudom, hogy a kislány azért semleges, mert -chen re végződik a szó, de milyen előnye van, hogy neme van a főneveknek? Van valami értelme?

2021. jún. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mágenheim
2021. jún. 23. 16:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A némettanárom már az első órán elmondta: a természetes nyelvekben sose keressünk értelmet, meg szigorú rendszert. Azóta se tudok tisztességesen németül.
2021. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

3-as, az másik topic tárgya, direkt nem a nyelviben tettem fel, mert ez ma kőkemény politikai anyázás alapja - sajnos.


Megjegyezném, hogy on-ana-ano-ani... ha valakinek ez még mond valamit :) Csak a miheztartás végett.

2021. jún. 23. 16:05
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
én felháborítónak tartom, hogy a germánban weil után KATI szórend van, nem lehetne egy gendersemleges nevet találni ehhez?
2021. jún. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
angelát, ursulát nem zavarja
2021. jún. 23. 16:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!