Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a megoldás a cigányproblémára?

Mi a megoldás a cigányproblémára?

Figyelt kérdés
Olyan válaszokat szeretnék elsősorban,amik demokratikus,mérsékelt politikai rendszerben megvalósíthatóak. Nem olyanokat, hogy "írtsuk ki őket és kész", hanem megvalósítható,nem erőszakos módszereket.

2021. jún. 20. 14:48
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
100%

Révész Máriusz mondta nemrég, hogy a politikusok általában egyetértenek abban, hogy integráció kell, de amikor a saját gyerekeikről van szó, azokat nem íratják ilyen osztályokba:


[link]

2021. jún. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
60%

#36

Soha senki nem próbálta még meg integrálni a cigányságot Mo.-on, és ennek pont az a hatása, hogy minden kormány a ciklusa végéig tervezett.


Egy integráció nem 4 év alatt megy végbe, hanem 10-20 év alatt. Szóval talán olyan személyekre kellene szavazni, akik nem arra gondolnak, hogy holnap mit lopnak majd el.

2021. jún. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
22%
Kötelező legyen addig iskolába járni amíg el nem végzi.
2021. jún. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
30%

42


Te az integrációt hogyan gondolod? Hogy a kormány térden állva könyörögjon nekik hogy dolgozzanak? Meg milyen 4 évről beszélsz? Volt rá több mint 30 évük


A lehetőség adott volt,nem éltek vele,inkább más utat választottak a pénzszerzésre,ennyi

2021. jún. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
67%

#44

Nem én hogyan gondolom, hanem hogyan működik, ezt akartad kérdezni.


"Hogy a kormány térden állva könyörögjon nekik hogy dolgozzanak?"

Nem így működik az integráció és nem is annyiból áll, hogy van nekik munka lehetőség, sőt, még csak nem is annyiból, hogy járhatnak iskolába a gyerekeik, és nem egyik napról a másikra történik.


"Meg milyen 4 évről beszélsz? Volt rá több mint 30 évük"

Arról a 4 évről amíg hatalmon van egy kormány. A kormányok addig gondolkoznak, amíg a ciklusok tart, az 4 év.

És pont ezért mondtam a korábbi kommentemben is, hogy senki nem gondol előre.


"A lehetőség adott volt,nem éltek vele,inkább más utat választottak a pénzszerzésre,ennyi"

A integráció nem döntés kérdése, amikor integrálni akarsz egy ráteget, akkor az adott réteg a legtöbb esetben nem képes maga felelős döntést hozni.

Az előző nem integrált rétege neveli fel az új generációt, aki szintén nem képes majd integrálódni.


És akkor az első kérdésed:

"Te az integrációt hogyan gondolod?"

Szóval hogyan működik.

Ott kezdődik, hogy az országot elárasztod pszichológusokkal és szociális munkásokkal.

Az iskolákban a hátrányos helyzetű gyerekkel rendszeres foglalkozik pszichológus, az iskolákban pedig KÖTELEZŐ felzárkóztató, segítő órák vannak (persze ehhez több és jobb tanárok kellenek).

Lesznek pszichológusok és szociális dolgozók, akik RENDSZERESEN elmennek a családhoz, hogy segítség őket ott.


Ez lenne a menete annak, hogy egy leszakadt családban a következő generáció integrálódni tudjon.


A szülőket ennél nehezebb lenne és közel esélytelen. Az azzal kezdődne, hogy képzésekre kellene járniuk, amivel felzárkóztatják őket vagy szakmát adnak. Addig persze fizetné kéne a kiadásaikat.


Így űködik egy integráció, és a gyerek, akivel foglalkoznak már óvodától kezdve, az felnőtt korára majd tud a társadalom hasznos tagja lenni.

Ez nem 4 éves munka, hanem 20, és pont ezért nem foglalkoznak vele a pártok, mivel az eredmény később lesz látható, mint a ciklusok vége.

2021. jún. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
100%

45


Ez így elméletben nem rossz de gyakorlatilag megvalósíthatatlan.Ezeket a pszichológusojat és szociológusokat a legjobb esetben is kizavarnak a hazukbol ha nem vinnének nekik pénzt vagy piát.Ezekkel nem lehet mit kezdeni.Dolgozni se akarnak.Be se kellett volna őket engedni.A vérükben van a bűnözés,atnevelni őket nem lehet,talán csak akkor ha a gyerek születésekor egyből elszakítanak a családjától és normálisan felnevelne őket egy másik család

2021. jún. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
63%

#46

Ezek pont azok a tévhitek, amik nem igazak, viszont rettentően jól bemutatják, hogy rasszista vagy.


A helyzet, hogy a legtöbb cigány család egyáltalán nem olyan, ahogy te leírtad őket.

Akikkel pedig baj van, arra van a gyámügy. Persze ahogy mondtam meg kell erősíteni a szociális ellátást pl. a gyámügyet is.


Továbbá ez nem elmélet, a legtöbb helyen, ahol van cigányság nincs ilyen mértékű gond velük, mint nálunk. Ez pont annak köszönhető, amit az itteni politikai elit eddig csinált.

2021. jún. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
70%

47


Nem vagyok rasszista,én az összes embert utálom


Mi az hogy nem olyanok a legtöbb cigány családok mint amilyennek én leírtam?Ugye ebben az országban élsz?


Máshol a C..... Bűnözőket nem támogatják,ez tény,de őket nem lehet megváltoztatni.Vannak kivételek akik dolgoznak csak kevesen.En nem rasszista hanem realista vagyok.Ha annyira odáig vagy értük akkor költözz már egy C..... Putriba és próbáld megváltani őket

2021. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
0%

#48

"Nem vagyok rasszista,én az összes embert utálom"

Az nem jelent semmit rasszizmus szempontjából. A rasszizmus arról szól, hogy miért utálod őket.


"Mi az hogy nem olyanok a legtöbb cigány családok mint amilyennek én leírtam?Ugye ebben az országban élsz?"

IGen, ráadásul vidéken, ráadásul ismerek SZEMÉLYESEN több cigány családot is.


"Máshol a C..... Bűnözőket nem támogatják,ez tény,de őket nem lehet megváltoztatni."

Máshol támogatják az integrálni kívánt réteget, mellesleg de, pont pl. Észak-Eus börtönök híresek arról, hogy kifejezetten jók arányban illeszkednek be az elítéltek a társadalomba szabadon engedésük után.


"Vannak kivételek akik dolgoznak csak kevesen.En nem rasszista hanem realista vagyok."

Ha realista lennél, akkor nem írtad volna le azt, amit.

Mivel aki realista az tudja, hogy Mo.-on a cigányok bűnözési arányáról NEM LÉTEZIK adat.

Így realistaként nem tettél volna ilyen kijelentéseket:

"Ezekkel nem lehet mit kezdeni.Dolgozni se akarnak.Be se kellett volna őket engedni.A vérükben van a bűnözés"


Ilyen kijelentéseket a RASSZISTA emberek tesznek.

2021. jún. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
100%

49


Eléggé vicces vagy hogy rasszistának tartasz amiért én az igazságot mondom a cigányokról.Csoppet se zavarjon az a tény hogy cigány volt a legjobb barátom és volt cigány barátnőm is de azért rasszista vagyok :D


Gondolom te valami szociális gondozó lehetsz aki elmegy cigány családokhoz valamilyen alamizsnaval és így békességben el tud beszélgetni a cigányokkal,ezért hiszi azt hogy ők milyen békések.Probalj már elmenni hozzájuk üres kézzel azt majd akkor meglátod mi fog történni


Mert itt nem támogatják a cigányokat? Szerinted a segélyek hova mennek? A magyaroknak?A cigánybűnözésről meg persze hogy nincs adat amikor hivatalosan nincs is itt cigánybűnözés. De az tény hogy a börtönök tele vannak cigányokkal


Úgyhogy szedd már össze magad és ne legyel már ennyire elvakult a cigányokkal szemben.Probald ezt a dumát beadni az olaszliszkai meggyilkolt tanár lányainak,szerintem lazán szembe köpnenek teged

2021. jún. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!