Valaki el tudná magyarázni azt a meccsen lévő térdeléses akciót?
10, hát ez nem talált kisbarátom; de félő, hogy nem ez az egyetlen és legnagyobb tévedésed az életben...
Abban mondjuk igazad van, hogy nem tudok nem egyetérteni az idézett válaszokkal.
Azért nem térdeltünk le, mert egy magyar ember nem térdel le egy marxista és rasszista mozgalom előtt (BLM). Politikának nincs helye a fociban.
Aki ennyire kommunizmust szeretne, térdelgessen nyugaton.
A BLM szerint mindenki egyenlő, de azért le kell térdelnünk előttük :)
Az egész story-t Colin Kaepernick és Eric Reid indította el még a BLM mozgalom nagy térnyerés előtt, amit ugye George Floyd halála durrantott be igazán. Alapvetően az amerikai feketék elleni rendőri erőszak és túlkapások miatt. Erre akarták felhívni a figyelmet, miközben az amerikai himnusz alatt nem felálltak, hanem féltérdre ereszkedtek. (4 évvel kb. George Floyd halála és a BLM térnyerése előtt...)
Azóta eltelt már 5 év és az üzenete is kiterjedt sokkal általánosabb dolgokra. Ezek között szerepel a felebarátod elfogadása és megértése, valamit a rasszizmus elutasítása. Ez természetesen politika vitákat okoz, mivel a szélsőségesen jobboldali érzelmű emberek elutasítják az e-fajta törekvéseket. Sőt sokan közölük még mindig rasszisták, homofóbok, stb. Tehát Hitleréhez hasonló téves fajelméleteket tartanak követendőnek. Valamint összeesküvéseket vizionálnak Pl. ez az egész szerintük egy fehéreket hátrányosan megkülönböztető irányzat hatására történik. Természetesen ennek pont annyi alapja van mint a legtöbb összeesküvés elméletnek. (pl.: Laposföld elmélet, Q-anon, stb...)
Nagy kár, hogy pont ez a térdelős pózt választották. Mert egyes emberek ezt megalázónak tartják, ha az nem Isten, a haza, stb. felé irányul. Ettől még a szokásnak semmi köze a megalázkodáshoz. Már miért is lenne? Miért akarnának ennyien direkt megalázkodni valami (akármi) előtt is? És még fel is hívni a figyelmet erre?
Provokálni sem akarnak ezzel senkit (tiszteletlenség az elhanyagolható kivételnek...). Már csak azért sem, mert a legtöbb ország részt vesz ebben az egészben. Persze ettől még ezt sokan provokációnak tekintik, frusztráltságuk és/vagy tájékozatlanságuk miatt.
Maga a gesztus, ami a labdarugó mérkőzések előtt szokott lenni természetesen alapvető erkölcsi normákra hívja fel a figyelmet. És nem politikai indíttatású, mivel ez a szokás nemzetközi szinten elterjedt. Tehát már rég túlmutat a különböző országok politikához való viszonyán. Sokkal egyetemesebb dolgokról szól: Az erkölcsiségről! A felebarátod megértéséről! Aminek a hiánya még midig nagy problémákat tud okozni.
Egyesek szerint ez a szokás az egykori rabszolgatartó népek számára fontosak. így Magyarország is éríntett az ügyben, hiszen Szent István korban is még nagyon elterjedt volt a rabszolgatartás a magyarok között.
A szabad véleményen nyilvánítás természetesen ettől még mindenkit megillet. Tehát ha valakik összeesküvés elméletekben való hit, vagy politikai állásfoglalás miatt, esetleg a rasszizmus propagálása mellett akarnak kiállni, azoknak nem szükséges részt venni ebben az egészben. Meg hát különben is: Azt gondol mindenki erről, amit akar. Számtalan oka lehet annak, ha valaki nem hajlandó féltérdre ereszkedni. Akár hogy is dönt a labdarugó (vagy akárki) az semmiképp sem erkölcsös és keresztényi magatartás, ha ezt a döntését valakinek bunkó módon megszólják, kifütyülik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!