Az itteni Fudan egyetemen is lenne párttitkár?
A sanghaji Fudan Egyetem egyik oktatója megölte az intézménybe kinevezett párttitkárt:
3) 2 vagyok
neeeeem dehogy is :D
Nem tudom hány éves vagy, ha picit idősebb, kérdezz rá idősebbeknél hogy ment anno itthon.
A magyar egyetemeken (meg az egész világban) ez úgy működik, hogy valakit kijelölnek a diákok közül, vagy valaki vállalkozik erre a szerepre.
Gyakorlati jelentősége nincs, semennyire sem komcsik, pláne aki Európában és és tanul, ez inkább egy ilyen állami alapokon működő közösség összetartó szervezet. Vannak gyűléseik és hasonlók, biztosan vannak kommunista formalitások amiket követni fognak, illetve gondolom jelentést is írnak valakinek amiben leírják az épp aktuális problémákat, kérdéseket (azt hiszem olyanokat hogy pl Wu-t megvágták statisztikából, csúszik 1 félévet emiatt, Zhang kisasszonyt fölvették a koliba, megoldódott a lakhatása, van egy új tankönyv v módszertan x tárgyból, nagyon jó). Arról szól hogy vigyáznak egymásra. Alapvetően ártalmatlan dolog, annyi hogy a know-how ilyen formában is tud visszaáramlani Kínába, bár gyakorlatban szerintem minimális ennek a jelentősége, meg legyünk szinték, Magyarországon nincs olyan know-how amit egy technológia és kutatás orientált országnak, mint Kína, érdeke lenne ellopni.
Ezek 21-28 éves fiatalok, ugyan olyan emberek mint mi. Szerelmesek, buliznak, isznak, tanulnak. Nem kémek.
Senki nem fizet semmit. Ez "önkéntes".
A Shanghai fószer akit agyonvertek, az már más tészta. Tanultam kínai egyetemen, de ezzel a pozícióval nem vagyok tisztában, nem akarok hülyeséget mondani, majd megteszi más.
5: gondolom az ideológiai elhajlást is figyelik
Olvastam, hogy a külföldi egyetemen tanuló kínaiak is körömszakadtáig védik a Pártot, az ellenzékiek bebörtönzését, stb. pedig egy demokratikus országban éppen a környezet hatására meg is változhatna a gondolkodásuk.
Igen, lenne, illetve a kínai titkosszolgálat is beépül.
Persze nyilván van fedő munkájuk.
A kínaiak azért védik a pártot, mert szeretik. Mert akár tetszik akár nem, jót tett Kínával és a kínai néppel.
Kína hol volt a negyvenes években? A világ egyik legelmaradottabb országa volt, középkori állapotokkal. Sok tragédia történt és sok vér folyt, de 2021-re újból a világ legjelentősebb gazdaságává váltak. Évről évre jobban élnek, nőnek a bérek, javul az életszínvonal, javul a közlekedés, a biztonság, a tisztaság, az egészségügy, az oktatás, évről évre nagyobb és szebb házakban élnek és jobb autóval járnak.
Te is védenéd, ha kínai lennél.
Ha csak egy kínai diák van egy külföldi egyetemen, akkor neki kell megfigyelnie magát, és jelentéseket írni a pártközpontba magàról.
Ha azt látjátok hogy ez a diák egy ablakon bámul befelé, majd berohan, majd megint kijön, és tovább bámul befelé, akkor önmaga megfigyelését végzi, ilyenkor nem szabad zavarni.
8: az ugye mellékes, hogy aki szólni mer a párt ellen, az megy börtönbe vagy átnevelő táborba?
Milyen kedves, hogy a párt, miután a Nagy Ugrással és hasonlókkal gazdasági és társadalmi katasztrófákat okozott, ezt végül helyre tudta hozni.
Ha eleve nem kerültek volna uralomra a kommunisták, akkor Kína már sokkal korábban összeszedhette volna magát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!