Volt valamilyen más megnevezése a helyi alapszervezeti párttikárnak a kommunista rendszerben?
@#1
Nem ilyenre gondoltam, hanem hasonlóan, mint ahogy a kommunista helyett használták a komcsi, bolsevik kifejezéseket, így egy ilyen funkcionáriusra voltak valamilyen jelzők?
Nem volt. Egy "alapszervezeti párttitkár" az egy volt az együtt dolgozó emberek közül. Lacinak, Ferinek vagy Marikának hívták, ami a neve volt.
Dolgozott mondjuk egy tanácsi tervező irodában 4 mérnök, 8 műszaki rajzoló meg az osztályvezető. Párttag volt belőle esetleg 6 ember. Vallásos templombajáró 3, az osztályvezető zsidó, a többi semmi, esetleg népfrontos, különböző baráti társaságokban.
Volt valami szám, ami fölött lehetett -de nem kellett- saját alapszervezetet alapítani. 6 esetleg elég volt már a külön alapszervezethez, nem tudom. De ha igen, akkor 6-an lehettek külön alapszervezet, és akkor valakit ki kellett nevezni maguk közül alapszervezeti párttitkárnak. Vagy a legfiatalabbat -mert még nincs családja-, vagy a legkevesebb ideje köztük dolgozót, vagy azt, akit rá lehetett beszélni. Mert, annak időnként be kellett mennie valahová valami előadást meghallgatni, és ami időt ott eltöltött, azt le kellett dolgoznia. Senki nem akart alapszervezeti párttitkár lenni.
Ne haragudj, de ez az "egyszavas orosz kifejezés" még röhejes is. Ennyire semmi fogalmad nincs a korabeli életről? Mert akkor inkább ne is írj róla, se szatirikusan, se sehogy.
4
Már bocsáss meg, de HOL voltak ilyen "kifejezések" az orosz órán kívül? SEHOL.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!