Karácsony Magyarország érdekeit nézi azzal hogy Kínát támadja az utcaátnevezésekkel?
Karácsony egy dolgot csinál: végrehajta a fentről kapott parancsokat. Ennyi.
Mo. eddigi legszánalmasabb, legnevetségesebb politikai figurája.
Tudod jól, hogy ez nem Kínának szól, hanem a NER-nek. Ezzel a NER-t támadták, nem Kínát.
Egyébként meg hosszútávon használ a kínai-magyar kapcsolatoknak, hogy kiállunk az elnyomottjaikért.
Ez olyan mintha a BMW gyár nem kapna semmit Magyarországtól de többezer milliárdot és adómentességet kap pár évre. Ha nem így lenne nem jönnének ide.
Ott még tulajdont sem formál magyar állam mégis nagyon jó. Német és Amerikai gyarmat vagyunk
4: a BMW munkahelyeket ad az embereknek, ahol dolgozhatnak, ez a kínai egyetem viszont fizetős lesz a magyaroknak, és a tandíjat csak a gazdagok tudják majd megfizetni, vagyis az átlag magyar nem is járhat majd oda, attól a néhány ösztöndíjastól eltekintve
Tehát mi veszünk fel hitelt erre, hogy többségében a gazdag magyarok gyerekei és külföldiek járjanak oda. Ez így nem jó üzlet. Ha Kína saját pénzéből építené a fizetős egyetemét, és mi csak a területet adnánk, az elfogadhatóbb lenne.
A bmw gyár sem ad minden magyarnak munkahelyet ahogy az egyetem sem fogad minden magyart. Ráadásul egyetem mellé még sok más épül.
Fura hogy ellenzék mindig oktatás pénzeléséről beszél meg oda fektetésről de megfúrja ahol lehet
A problémák összefoglalva:
1. A magyarországi kampusz nem a kínai fél tőkebefektetéseként és kockázatvállalása mellett valósulna meg, hanem a magyar állam által Kínától felvett hitelből, vagyis a magyar állampolgárok pénzéből épülne Kína számára, a kínai érdekek szolgálatára. Ezt a hitelt tehát akkor is vissza kell fizetni, ha az egyetem működése részben vagy egészben nem termeli ki a felvett hitel és a kamatok megfizetéséhez szükséges pénzt.
2. Az ITM szerint 540 milliárd forintra becsült projekt összege mintegy 90 milliárd forinttal meghaladja a 2022. évre beterjesztett költségvetésben a felsőfokú oktatásra szánt előirányzatot. Nem értünk egyet azzal a könnyelműen kijelentett véleménnyel, miszerint egy ilyen értékes egyetem kampuszának Magyarországra jövetele „minden pénzt megér”. A magyar állampolgárok közpénze véges, korlátozottan áll rendelkezésre, amit mindenkor felelősen és az egész ország érdekeit szem előtt tartva kell felhasználni.
3. A projekthez felvenni szándékozott, többszázmilliárd forintra becsült (450-580 md) hitel kamatlába kb. hatszorososa lenne annak az unió által kínált kölcsönnek, amelynek felvételétől a kormány a túlzott eladósodás elkerülésére hivatkozva a minap tartózkodott.
4. A hitel feltételei (visszafizetés ütemezése, valutája, árfolyamkockázat megosztása, záradékok, nemteljesítés esetén gyakorolt jogok stb.) ismeretlenek, miközben a transzparencia elemi feltétele egy ilyen mértékű, nemzedékeket eladósító hitel felvételének.
5. A betelepülő egyetem működtetése – az ITM számításai szerint is – 2023-2027 között 100 milliárd forintot igényelne, ezt követően pedig évente további 15,5 milliárd forint veszteségtérítést.
6. A fenntartására létrehozandó magyar-kínai alapítványban kisebbségi magyar részesedés lenne – a közbeszerzések elkerülése érdekében.
7. Belátható időn belül behozhatlan hátrányt jelentene a magyar felsőoktatás számára:
- a kínai és a magyar egyetemeken oktatók közti kb. tízszeres bérkülünbség és az évi több millió forintos személyes kutatási keret elcsábítaná a hazai egyetemek legjobb oktatóit,
- a Fudannak a hazai felsőoktatási intézményekkel szemben előnye lenne a magyar és a nemzetközi pályázatokon,
- a magyar egyetemek finanszírozásából kiesnének a Fudanra átpályázó külföldi diákok.
8. A kínai kampusz tandíja többszöröse lenne a magyar felsőoktatásban kiszabottnak, ezért a magyar társadalom szűk rétege engedhetné meg, hogy a gyerekeit itt taníttassa.
Akkor, amikor
- az elmúlt évben a magyar államadósság rátája ismét 80 százalék fölé emelkedett,
- csökkenteni kell a szintén felduzzadt államháztartási hiányt,
- az Unió Helyreállítási alapjából a kormány kivette az egyetemek megújítására szánt 1200 milliárd forintos csomagot,
- Paks II. és a Budapest-Belgrád vasút létesítésére alsóértéken 4300 milliárd forintos adósságunk halmozódik fel - a piacinál magasabb kamatlábak mellett,
úgy ítéljük meg, hogy kifejezetten káros lenne a magyar gazdaságot és a jövő társadalmát további, soha meg nem térülő, újabb, többszázmilliárd forintra becsülhető kiadással megterhelni.
Nem olyan. A BMW felpörgeti a gazdaságot nem kicsit, és nem mellesleg munkát ad sok embernek, akik szintén adóznak, és pénzükkel más vállalkozásokat is támogatnak, akik szintén adóznak...
Ez tehát valahogy mégis Magyarország érdeke, bár megjegyzem, hosszútávon nem a legjobb gazdasági megoldás, de legalább érthető.
Ráadásul a BMW esetében nem az van, hogy német hitelt vesz fel Magyarország, és abból építik fel német munkások német anyagból a gyárat, hogy ott német munkások dolgozhassanak, és a haszon is az övék lenne...
A Fudan esetében kínai hitelt veszünk fel, hogy kínai emberek dolgozzanak kínai alapanyagokkal. Kínai tanulók ingyen tanulnának, használnák a könyvtárat, stb. a magyar tanulók meg esetleg ha fizetnek, akkor.
A Fudan a kínai kommunista párt ideológiáját hivatott szolgálni, ez bebizonyosodott, még Kína se tagadja, csak a Fidesz. Ez Magyarországnak miért jó?!
Másfelől meg még akkor is rossz volna, ha 100%-ban kínai pénzből épülne, magyar munkásokkal, magyar anyagokból, mert nem azt tervezték oda.
Ez utóbbi persze már nem olyan rossz, ha mondjuk, Felcsúton vagy valami eldugott vidéki településen épül, még jól fel is pörgetné a helyi gazdaságot talán, bár ezzel is vannak fenntartásaim.
Budapest közepére egy magyar diákvárost akartak építeni, ez volt a terv, és ez szolgálja a magyarok érdekét. Nem csak a diákokét és a családtagjaikét, hanem azoknak a családoknak is, akik kénytelenek piaci alapon lakást bérelni. Ez egy súlyos lakhatási problémát enyhítene, amit a Fidesz most leszar.
Másfelől az Orbán-kormány rendre diktatórikus államokkal szövetkezik, miközben Magyarország viszonyát a demokratikus államokkal és szövetségeseivel rombolja. Magyarán kb. kiépíti a keleti blokkot, és lépésről lépésre elszigetelődik a "Nyugattól" Köszönöm, ilyen már volt, nem kérjük! Aztán még csodálkoznak a fideszesek, hogy miért kommunistázzák őket!
“ Ha nem így lenne nem jönnének ide.”
Ne is jöjjön ide kommunista egyetem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!