Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj ha valaki pénzért...

Miért baj ha valaki pénzért szavaz a FIDESZ-re? Álomvilágban élnek sokan?

Figyelt kérdés

Engem a saját és a családom jóléte érdekel, arra a pártra szavazok aki több pénzt ad, aki által jobban megy a vállalkozásom, ahol jó kapcsolataim vannak.


Csak az érdekel hogy én jól éljek semmi több.


Nyilván egy értelmes ember érdekből szavaz egy politikai pártra nem jó szándékból.



2021. máj. 20. 14:26
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
68%

#20

Vagy csak neked van annyi eszed, hoyg nem sikerült felfogni.

Nem ezek a pontos arányok, viszont mondok egy példát.

200 bruttóra be vagy jelentve, alapból 100k-t kapnál, az szja mentesség miatt kapnál 150-et.

Viszont a főnök ugyanúgy 100-ad neked, mert a főnök az 50-et zsebre teszi.


Vagyis te nem jársz jobban, viszotn a főnök igen. És az szja mentesség elsősorban a szakmával elhelyezkedők vehetik majd igénybe, ahol ez simán reális.

2021. máj. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
71%

Arra gondoltál, hogy úgy csökkenti a munakvállaló bruttóját, hogy ugyanannyi maradjon a nettója? Ezt a munakvállaló úgyis aláírja, ha nem szeretne új munkát keresni és már csak azért sem fog ellenkezni, mert a korábbi nettót továbbra is megkapja. Mert ilyennel már találkoztam. Olyannal is, hogy a hivatalosan kötelező béremelést bónusz emelésként tálalta, magyarán ha nem lett volna kötelező, akkor nem emel. Szerencsére már kikerültem a vállalkozók ilyen pofátlan trükkjei alól, mert magam is vállalkozóvá váltam.

Ha állást keresel, akkor már eleve nettóban fogtok megegyezni a lendő munkaadóddal, pl. neked 24 éves juniornak ugyanúgy 250 nettót fog ajánlani mint azelőtt, a 34 éves seniornak meg 350-et.

Te, mint munkavállaló mindig a nettót kapod kézhez, amikor egyeztetsz a béredről, akkor a nettóról van szó. Ha ugyanannyi a nettód, de kevesebb a bruttód, akkor a munkáltatónak kevesebbe kerülsz, ennyit spórolt rajtad.

Szóval ebben igazat adok.

De lehetnek olyan rendesebb munkaadók, akik meghagyják a bruttót és akkor többet kap az emberük, még ha az iylen ritka is.

2021. máj. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 mindentudó99 ***** válasza:
59%
#15 Na mesélj még mi van nyugatn. Szerinted ott nem.arra szavaznak az emberek aki nekik a legjobb legszimpatikusabb döntéseket hoz? Anyagilag is. Ez így megy az egész vlágon. Itt akinek 3 gyereke volt egyik napról a másikra kapott plusz 99 ezret a gyerekek után. Mit vársz szavazzon Ferire aki úgy ahogy van megszüntetné az egészet? Senki nem szavaz a pénztárcája ellen mégha ezt te nem is akarod belétni
2021. máj. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Egy tálca sört nem adnak valahol?:D


Amúgy meg az egész totál baromság, még ha adnának is érte valamit, mi bizonyítja hogy majd arra szavaz aki adta.

2021. máj. 21. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
47%

#24 Mindig ezzel jönnek, hogy a fidesz megvette az embereket krumplival, egyébbel.

Valójában minden politikus próbál konkrét dolgokat adni a választóinak, amit meg is foghat, hogy ott lehessen mellette a neve vagy a pártjának a neve láthatóan, mert ez - az hogy kapott valamit - az jó érzetet kelt.

A politikusok nem válogatnak, hogy én szoci vagyok akkor csak azoknak osztogatok aki szintén szoci, vagy hogy én fideszes vagyok akkor csakis a fideszes választókat járom körbe és nekik adok. Nekik nem szükséges, amúgy is oda szavaznának rá. Az ilyen osztogatás, ajándékozás éppen azért történik - mindenhol - hogy azokat is rávegye a politikus vagy párt támogatására, akik eddig nem rá szavaztak vagy éppen most mást választanának.

A végén meg hiába adtak mindenkinek, mégis a választók nagy része teljesen másra fog szavazni. Vagyis éppen úgy nem tudta megvásárolni a szoci vagy dk, jobbik az egyik nagy részét a szavazóknak - mint ahogy meg nem tudta megvásárolni a fidesz a nagy részét a szavazóknak, hiába volt ajándék meg osztogatás. Közben meg egyiknek sem adták vissza.

Vagyis ha adják el kell fogadni, aztán úgyis mindenki a szavazófülkében maga dönt hogy hova húzza az X-t.

2021. máj. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

#23

Szomorú, ha olyan szinten van a szövegértésed, hogy nem sikerült felfogni, amit írtam.

A szimpatikus döntésből nem következik, hogy jobban is jársz anyagilag. Az teljesen más kérdés.

2021. máj. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 mindentudó99 ***** válasza:
89%
Én értem mit írsz. Csak naív vagy. Az emberek a pénztárcájuk szerint szavaznak itt és bárhol a világon.
2021. máj. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
65%

Amikor azokról van szó, akik nem a fideszre szavaznak és a fideszt kritizálják, akkor a fideszesek mindig azzal gúnyolják őket, hogy életképtelen csórók és mástól várják a megváltást.

De amikor arról van szó, hogy szavazz a fideszre, akkor már tedd azért, mert pénzt tesznek a zsebedbe.

Világos.

Ez a kérdés jól mutatja, hogy kik is azok, akiknek az élete, egzisztenciája csak a jelenlegi kormánytól függ/van és nélküle anyagi gondjaik lennének.

A többiek szavazzanak csak nyugodtan az elveik és morális értékrendjük alapján.

Ez a kérdés nagyon hasonlít ahhoz, mint amikor valaki megkérdezte, hogy ki mennyire lenne korrupt. Utána többen beírták, hogy ők igen, jó pénzért mindent és hazudik az, aki nem venne részt egy jó kis korrupcióban.

Mindenki magából indul ki; aki korrupt, erkölcsi érzéknek, empátiának még csak a szikrájával sem rendelkezik az azt hiszi, hogy minden ember olyan, mint ő.

Márpedig vannak, akiknek vannak erkölcseik, morális érzékük, elveik és ezek alapján döntenek. Tudom, akinek csak a pénz az egyetlen szempont, annak ezt nehéz elképzelni. Egy hal sem tudja elképzelni, hogy milyen lehet a szárazföldön élni.

Egy széles látókörű ember tudja, hogy van ilyen is, olyan is. Aki akar, az szavazzon a pénze miatt, de ne gondolja azt, hogy csak ez az egy szempont létezik és biztosan mindenkit mindenhol csak ez motivál a választásában.

Igen ám, de amikor már az országról van szó, akkor ugyanezek jönnek az elveikkel, amelyekről már tudható, hogy nem léteznek, mert csak a pénz és a hatalom motiválja őket. Ha az érdekeik úgy kívánják, akkor az ellenfeleiket vádolják meg a saját motivációikkal (pénz, hatalom), amikor máshogy kell érvelni, akkor a pénzt húzzák elő, mint érvet. Közben gyűlnek az önellentmondásaik.

Ami mégis értékelhető, az az, hogy ezúttal az igazat írták: csak a pénz érdekli őket.

2021. máj. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
10%

#27

Csak az a helyzet, hogy nekem van igazam. Nyugaton, akár Nyugat-Eu-ról beszélünk, akár USÁról voltak felmérések, hogy mit gondolnak a gazdagabbak a több kulcsos adórendszerekről (vagyis, ha nekik többet kell fizetni), és mindig az jött ki, hogy egy jobb társadalomért hajlandóak többet fizetni.


Vagyis amit állítasz, az hazugság.

2021. máj. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
61%
Nálam alap az erkölcs. Nincs az a pénz hogy azért szavazzak a Fideszre hogy lophassak.
2021. máj. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!