Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tuzson Bence (Fidesz) : 2...

Tuzson Bence (Fidesz) : 2 minimálbéres 3 gyereket vállal. Álomvilágban él?

Figyelt kérdés

[link]


"Tuzson megemlítette, hogy bár egyes szociológusok véleménye szerint "az igazán szegényeknek ez a csok nem szól", jelenleg is elég általános a támogatás. Példaként megemlítette: ha két minimálbérből élő ember vállalja, hogy három gyermeket fog nevelni, akkor igénybe veheti ezt a támogatást."


2016. jan. 11. 15:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Narancsálomban.
2016. jan. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%

Miért? Aki minimálbéres már nem is ember?

"Egyes szociológusok", gondolom ezek az alapjövedelmes balos félőrültek lesznek. Az igazán szegényeket valahogy egyébként sem foglalkoztatja, szülnek ők gyereket a semmire is...


Sokszor le volt már írva :

büntetlen előélet

hitelképesség

2 év munkaviszony


hát azért aki ezeket nem tudja teljesíteni tényleg ne kapjon állami 10 milliót

2016. jan. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Igaz,az tényleg ne kapjon már 10 milliót,aki rászorulna.Csak az kapjon pénzt,akinek amúgy is van.
2016. jan. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

# 2/3 Időpont ma 18:48


Az igazán szegények a hitelképességnél elbuknak, 10 millióból meg - ha fenn is tudnak tartani 3 gyereket - kb. semmit nem tudnak csinálni. Szóval valóban, "az igazán szegényeknek ez a csok nem szól".


Ettől még nem lesznek rosszak ezek a feltételek, csak az igazán szegényeknek nem szól, ők ebből nem kapnak. Mondhat a fidióta bármit.

2016. jan. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%

nem is 10 millióra kell hitelképesnek lenni, és nem is kell a legszegényebbeknek 20 milliós vagy drágább ingatlan

vagy igen?


és ha három gyereket vállal egy minimálbéres pár, akkor ők már nem is minimálbéresek, a családi adókedvezmény miatt hanem 105 ezer nettó körül keresnek, ha meg esetleg szakképzettséget igénylő munkát végeznek akkor 115 nettót + családi pótlék


67%os mindig korrekt és tájékozott cimborám, semmiféle erkölcsi alapod nincs fidiótázni...

2016. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

# 5/5 Időpont ma 19:38


"nem is 10 millióra kell hitelképesnek lenni, és nem is kell a legszegényebbeknek 20 milliós vagy drágább ingatlan vagy igen?"

2 felnőtt, 3 gyerek, az azért alaphangon minimum 3 szoba. 10 millióból necces. Plusz azt fenn is kell tudni tartani, szóval nem biztos hogy jó ötlet beleterelni őket.


"és ha három gyereket vállal egy minimálbéres pár, akkor ők már nem is minimálbéresek, a családi adókedvezmény miatt hanem 105 ezer nettó körül keresnek, ha meg esetleg szakképzettséget igénylő munkát végeznek akkor 115 nettót + családi pótlék"

Na-na, szakképzettséget ne keverjük ide, minimálbéresekről volt szó. Ha a két szülő összesen is bekeres 200 nettót, erre a bank nem fog hitelt adni. Hacsak nincs valami célzott pénz erre amit az állam biztosít a bankokon keresztül.

(Meg nem mondom melyik kormány és mire, de volt ilyen).


"67%os mindig korrekt és tájékozott cimborám, semmiféle erkölcsi alapod nincs fidiótázni..."

Hogy a 'csába ne lenne? Én munkából élek, Tuzson meg hazudozásból és gombnyomkodásból. Erkölcsileg állok annyival felette, hogy akkor fidiótázom amikor jólesik. :-)

2016. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

10 millió alapból jár, arra meg hitel lehet akár 4-5 millió is 20 év alatt gombokból is kifizethető


figyelsz arra amit mondok, vagy csak próbálod magad javára kihozni? a szakmunkás minimálbért jellemzően már érettségire odaadják, szerintem abszolút elvárható olyan emberektől akik gyerekvállallási korban vannak

nem kell 8 általánosra kisarkítani


a legszegényebbeknek, akik okkal legszegényebbek minek pénzel tömni? ezt szeretnéd elismerni?


mert akkor el kéne dönteni, hogy melyik oldalon is állsz...

2016. jan. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

# 7/7 Időpont ma 19:52


"10 millió alapból jár, arra meg hitel lehet akár 4-5 millió is 20 év alatt gombokból is kifizethető"

Nem az a kérdés, hogy kifizethető-e, hanem hogy megadják-e.


"figyelsz arra amit mondok, vagy csak próbálod magad javára kihozni? a szakmunkás minimálbért jellemzően már érettségire odaadják, szerintem abszolút elvárható olyan emberektől akik gyerekvállallási korban vannak

nem kell 8 általánosra kisarkítani"

Szakmunkás minimálbért szakmunkásoknak adnak. Az érettségizők javarésze nem az. De ettől függetlenül, aki szakmunkás minimálbért ad, az nem "az igazán szegény" kategória. Nem gazdag, nem középosztály, távolról sem, de az "igazán szegény" például ott kezdődik, hogy nincs két kereső a családban.


"a legszegényebbeknek, akik okkal legszegényebbek minek pénzel tömni? ezt szeretnéd elismerni?"

Nem. A "pénzzel tömés" nem egyenlő azzal, hogy szól-e nekik a CSOK. Nekik nem szól, ezt bármelyik értelmes ember belátja. Nem mondtam arról egy szót sem, hogy ez jó vagy rossz. Azt mondtam, hogy hülyeség azt mondani, hogy nekik (is) szól, mert nem.


"mert akkor el kéne dönteni, hogy melyik oldalon is állsz..."

Még mindig nehéz elhinni, hogy én sem a fehér, sem a fekete oldalon nem vagyok? Képzeld, a CSOK-ot önmagában jó ötletnek tartom, ám ez megint csak be lett dobva a közösbe alapon történt, nincs tanulmány mögötte, nincs valódi cél, nincs megfogalmazva, hogy ez most miért, és kinek, és hogy, csak amolyan "nesztek pénz, kussoljatok", azt meg nem szeretem.


Ettől pedig teljes mértékben független, hogy ettől még, Tuzson hazudik, amikor azzal az állítással szembe megy, hogy "az igazán szegényeknek ez a CSOK nem szól", mert nem szól nekik.


(És én definiálnám is, szakmai ártalom: Igazán szegény nekem az, akinél <25-30.000 az egy főre jutó jövedelem.)

2016. jan. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"De ettől függetlenül, aki szakmunkás minimálbért ad, az nem "az igazán szegény" kategória."


helyesen természetesen, pardon, eredetileg másképp fogalmaztam meg a mondandóm:


De ettől függetlenül, aki szakmunkás minimálbért _kap_, az nem "az igazán szegény" kategória, amennyiben két keresős a család.

2016. jan. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha Tuzsonra akarod kisarkítani akkor azt úgy is kell. A legszegényebbeket ő most a kétkeresős minimálbéresekre érti. Nem a putris 0 keresős cigányokra, akiknek pont nem a családalapítás a legfontosabb feladatuk.


Vagy mi kellene? Szóljon nekik is? Szól nekik is... Ott az elsajátítandó kétkeresős legalább minimálbéres életforma.

Akik erre képtelenek nem tudom mire fel akarnak 10 millát.


A célok meg elég világosak, maximum te nem akarod őket meghallani. Gyerekek kellenek, akik jó eséllyel legalább szakmunkáig vagy diplomáig viszik.


De amíg az ellenzék a pékségek és a nagyüzemi konyhák kommersz adóit támadja "sótlan ország" szalagcímekkel addig nem is csodálom, hogy nem akarod felfogni. Hiszen van aki táplálja, hogy amit művelsz erkölcsös.

2016. jan. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!