Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tuzson Bence (Fidesz) : 2...

Tuzson Bence (Fidesz) : 2 minimálbéres 3 gyereket vállal. Álomvilágban él?

Figyelt kérdés

[link]


"Tuzson megemlítette, hogy bár egyes szociológusok véleménye szerint "az igazán szegényeknek ez a csok nem szól", jelenleg is elég általános a támogatás. Példaként megemlítette: ha két minimálbérből élő ember vállalja, hogy három gyermeket fog nevelni, akkor igénybe veheti ezt a támogatást."


2016. jan. 11. 15:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

# 10/10 Időpont ma 20:15


"Ha Tuzsonra akarod kisarkítani akkor azt úgy is kell. A legszegényebbeket ő most a kétkeresős minimálbéresekre érti. Nem a putris 0 keresős cigányokra, akiknek pont nem a családalapítás a legfontosabb feladatuk."

Én nem vagyok benne biztos, hogy ő érti bárkire. Csak ellent kell mondania "egyes szociológusoknak".


"Vagy mi kellene? Szóljon nekik is? Szól nekik is... Ott az elsajátítandó kétkeresős legalább minimálbéres életforma.

Akik erre képtelenek nem tudom mire fel akarnak 10 millát."

Dehogy kellene, hogy szóljon. Ugyanaz lenne a vége, mint a nekik szánt lakóparkoknak, meg az önkormányzati ingatlanoknak...


"A célok meg elég világosak, maximum te nem akarod őket meghallani. Gyerekek kellenek, akik jó eséllyel legalább szakmunkáig vagy diplomáig viszik."

Ahhoz nem kéne inkább az oktatásba (is) pénzt ölni? Most komolyan. Jelenleg is alapszakon tanulók (tehát diploma nélküliek) tanítanak nálunk egyetemen, mert egyrészt elavult a tanterv (nincs pénz újraakkreditálni egy jobbat), másrészt nincs az a hülye aki ennyi pénzért vállalja... Gyárthatjuk a gyerekeket, ha se munka, se oktatás.


"De amíg az ellenzék a pékségek és a nagyüzemi konyhák kommersz adóit támadja "sótlan ország" szalagcímekkel addig nem is csodálom, hogy nem akarod felfogni. Hiszen van aki táplálja, hogy amit művelsz erkölcsös."

Nem veszed észre, hogy van már 50 új adó? És minden egyes új adó és járulék a fogyasztón fog lecsapódni, ugyanúgy ahogy a bankadó meg a multiadó is. Ha tetszik, ha nem. Az iskolai menza pedig ehetetlen. Ha annyira jó, akkor miért nem esznek belőle azok is, akik kitalálták?

2016. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Egyes szociológusok itt most épp pártkatonák, vagyis inkább pártnélküli katonák a "független ellenzékiek"ként ismert csoportosulás. Nem érdekli őket a szociológiai vonatkozás, és szerintem teljesen felesleges a minimálisan elvárható társadalmi szerepevállalás alatt pl ilyen ügyben belekeverni a legszegényebbeknél is szegényebbeket.

Szerintem azért ezzel nem olyan nehéz azonosulni. Tök más problémájuk van, minthogy nehezen tudnak, vagy csak nagyon magas eladósodottság mellett élhető otthont teremteni.


A nekik szánt lakóparkok teljesen jók, amennyiben azt nem ingyen kapják, hanem a tőlük elvárható minimális tenni akarás is benne van. A ferencvárosi dzsumbuj sem szégyenfoltként kezdte életét, hanem a vidékről pestre a jobb élet reményében földnélküli kubikosok lakhelyeként. Aztán ahogy egyre kevésbé felelt meg a kor elvárásainak beköltöztek akiknek ingyen volt...


Nem tudom hol van az a nálatok. A legutóbb azt mondtad, hogy egy határ menti autógyár beszállítójának dolgozol. Melyik határ menti egyetem csinál ilyet? Szerintem egyik sem. A leg ZS kategóriásabb egyetemek pedig már régen fizetősek. Hol van ez az egyetem? És hogyhogy nem csapott még le rá a messzeföldön korrektségéről híres átlátszó?


"Az iskolai menza pedig ehetetlen."

Nem a sóhiány miatt. Ha azt már csak a legolcsóbb ízfokozóval lehetett megmentetni, akkor azt nem is érdemes. A sulis menza nem Michelin csillagos étterem, nem is célja azzá válni, egy minőségi stop azért van.


Hogy jön ide az "50 új adó?". Sok oka van, a legtöbbnek uniós kötelezettségből eredő, míg mások a túlzott importarány csökkentését célozzák. Melyikre vagy kíváncsi ami oly értelmetlen, hogy mindjárt 50 is van?!

2016. jan. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

# 12/12 Időpont ma 20:35


"Egyes szociológusok itt most épp pártkatonák, vagyis inkább pártnélküli katonák a "független ellenzékiek"ként ismert csoportosulás."

Jajj, hát persze. Aki nem ért egyet civilként a fityisszel az a másik párt katonája.


"A nekik szánt lakóparkok teljesen jók, amennyiben azt nem ingyen kapják, hanem a tőlük elvárható minimális tenni akarás is benne van."

Hááát, azért:

1) Mindentől qrvamessze van. Vagy még annál is messzebb.

2) Én pont a régebbiekről beszéltem. Kaptak lakást/házat aztán elbontották önerőből és eladták. Mentek vissza az utcára nyomorogni. Látom nem tűnt fel, de ebben pont egyetértünk, hogy nem sokaknál van meg köztük a "tőlük elvárható minimális tenni akarás".


"Nem tudom hol van az a nálatok. A legutóbb azt mondtad, hogy egy határ menti autógyár beszállítójának dolgozol. Melyik határ menti egyetem csinál ilyet?"

Én ilyet nem mondtam. Van itt más 67% (körüli) válaszadó is.


"Szerintem egyik sem. A leg ZS kategóriásabb egyetemek pedig már régen fizetősek. Hol van ez az egyetem?"

Most az miért is számít, hogy hol van, és milyen kategóriás? Évente 500+ hallgatót fizet állambácsi itt, csak szólok.


"És hogyhogy nem csapott még le rá a messzeföldön korrektségéről híres átlátszó?"

Hát én azt honnan tudjam? Gondolom senki nem küldte be nekik. Én se fogom, elég baj van a kancellárral a nyakunkon. Illetve na, a kedvedért helyesbítek, mert nekem már sok közöm nincs oda: Szóval a nyakán az egyetemnek ahova jártam.

2016. jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Még ha fel is vehetnék a legszegényebbek úgysem tudnának egyszerre fenntartani egy házat, fizetni a 10 milliós hitelt, meg rendesen eltartani 3 gyereket. Sajnálatos, de ez van. Ráadásul, ha ennek a legszegényebbnek nem jön össze a 3 bevállalt gyerek, neki aztán az egész élete derékba törik a 60 napon belüli visszafizetéstől ez 100%. Örüljön, hogy megóvják ettől a katasztrófától.


Nem kell mindenkinek újat építeni. A legszegényebb elégedjen meg használt lakással és az ahhoz igénybe vehető támogatással.

2016. jan. 12. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!