Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az átlag magyart nem motiválja...

Az átlag magyart nem motiválja a védettségi igazolvány?

Figyelt kérdés

Szálloda vagy külföldre utazás kizárt, konditeremnek és színháznak a közelébe se néznek.

Átlag Józsi jár kocsmába (teraszra) vedelni, dohányboltba cigiért, és lottózóba elverni a maradék pénzét.

Átlag Erzsike plázázik a legújabb cuccokért, majd elmegy a kedvenc fodrászához és a kozmetikushoz kicsípni magát.

Egyik helyen se kérnek igazolványt, így vígan elvannak oltás nélkül is.


2021. máj. 20. 11:22
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Apám nem egy átlagember, mégse kéri az oltást.. Építőipari vállalkozása van és konditerme. Én se vagyok egy átlag magyar, és én se kérem. Tehát nem igaz amit írsz.
2021. máj. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Üdv! Nem olvastam el az előző kommenteket, lehet volt hasonló és úgysem akarok vitazni senkivel, ez az én tapasztalatom.


21 éves lány vagyok. Nem voltam vírusos, hasonló tüneteim sem voltak. Nem járok bulizni,iszogatni. 3 havonta járok fodrászhoz, talán évi 4 alkalommal szoláriumba. Nem járok körmöshöz, kozmetikushoz, pilláshoz.

Az én útvonalam kimerül a pepco, ecofamily, Tesco stb. helyeken. Szórakozásképp elmegyek túrázni, kutyát sétáltatni. (erdőbe)

Jelenleg nem érzem úgy, hogy korlátozva vagyok, igazából majdnem ugyanolyan az életem, mint előtte. Ha esetleg eszünk valamit, akkor vagy házhoz rendeljük az ételt, vagy ha van terasz és hely akkor pedig helyben fogyasztjuk. Annyi hátrány ér,hogy nem tudok elmenni szaunázni,fürdeni kb a szabadstrandokon kívül sehova és nem megyek nyaralni, mert úgysem engednek be múzeumokba, fürdőhelyekre. A mozi talán kicsit hiányzik,de eddig is évi max 2-3 alkalommal jártam. Ezek nem létszükségletű dolgok, ez nem ok, hogy beadassak magamnak egy oltást. Persze bármikor beoltathatom magam, de szeretnék várni vele. Nem vagyok oltás ellenes sem, csak ebben a helyzetben nem gondolom úgy, hogy előbb kellene beoltatnom magam másoknál. Nem érzem még szükségét.

Mindenkinek a maga döntése, sok dologtól függ, hogy valaki milyen álláspontot foglal. Ezért sem olvastam el a válaszokat, mert előbb a saját véleményemet és tapasztalatomat akartam megosztani veletek. Persze utólag elolvasom más véleményét is, meg is fogom tisztelni vele, de még egyszer szeretném kihangsúlyozni, hogy mindenkinek a saját döntése és felesleges ezen vitatkozni másokkal. (A sok kommentből gondolom, hogy biztosan lesz privátban vagy így-úgy kritika mindenkinek)

2021. jún. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

32: akkor te tényleg hozod a kérdésben kifejtett átlagember-formát.

Amúgy tőlem is csak eddig akkor kérték, amikor uszodába mentem, máshol nem használtam még. Nekem ez a hobbim, nem tudnék meglenni nélküle.

Viszont nem is ez motivált az oltásra, hanem hogy más se kapja el tőlem, még ha én nem is lennék veszélyben, a családomat, barátaimat ennek nem tenném ki.

2021. jún. 10. 12:14
 34/36 anonim ***** válasza:
A saját véleményem szerint a 18-30 korosztály többsége beoltatja magát a nyaralások, bulik, koncertek, vendéglátóhelyek végett. Nekem az a szokványos amilyen én vagyok, valamint a kérdésedben feltüntetett személyeknek is. Azonban nem tudom, hogy lehet-e ezt átlagnak forgalmazni. Én is járnék nyaralni, utazgatnék és egyéb elfoglaltságokat is csinálnék. Annyi különbséggel, hogy van aki tud élni ezek nélkül és nem engedheti meg magának (feltételezem Józsi a maradékát pénzével nem jár) és van olyan is, aki megengedheti magának de elvan nélküle. A másik két fajta ember nem releváns. Szóval lehet ez a környezetemben átlag, de valószínűleg nem látom át az egész ország mentalitását. De Józsi és Erzsike nem tűnik "átlagember-formának".
2021. jún. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:
34: igen, a “nyaralások, bulik, koncertek, vendéglátóhelyek“ számíthatnak sokaknak. Remélem ezzel legalább pár százezer embert sikerült rávenni. De szerintem e nagy többséget nem ez motiválja, ha oltásra megy vagy nem megy.
2021. jún. 10. 12:46
 36/36 anonim ***** válasza:
Amúgy el kell fogadni, ennyi az annyi, aki eddig be akarta már túl van rajta aki nem az már nem nagyon fog vele foglalkozni, mert nem motiválja rá se a buli, se a nyaralás.
2021. jún. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!