Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan tudott Marosán György...

Hogyan tudott Marosán György egykor bekerülni az ország legfelső vezetésébe 4 elemivel?

Figyelt kérdés
Az igaz, hogy jobban tudott beszélni fejből, mint Kádár papírból
2021. máj. 19. 14:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
70%

József A-ból általánosítani.. nem semmi :)


Nagyapám testvére falusi parasztgyerek volt, kb. kortárs, nagybácsi sehol. Mégis gimnáziumba járt. Na akkor ez a realitás?

2021. máj. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Sindelar ***** válasza:
31%

Na, ő sokat tudott volna beszélni neked az akkori nyomorvilágról. Nem csak ő, persze, mielőtt leírnád, hogy egyedül ő nyomorgott, és nem haltak meg rengetegen tbc-től kezdve torogyíkon át a szamárköhögésig, mindenféle nyavalyákban. Mai fejjel már tényleg felfoghatatlan.


Az én nagypapám is járt gimnáziumba. Akkor az volt végállomás, utána mehetett kubikolni, hogy a család megéljen valahogy. Csak később folytatta a tanulmányait a miskolci egyetemen.

2021. máj. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

A gazdasági válságról legkevésbé a magyar rendszer tehetett.

TBC-t stb. meg a középosztálybeli gyerek éppúgy elkapta, mint a munkás.

2021. máj. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Sindelar ***** válasza:
17%
Az biztos. Mivel nem volt mindenki számára elérhető, díjmentes, non-profit egészségügyi rendszer, a "középosztálybeli" gyereknek is hullottak, mint a legyek. Az egész rendszer egy nagy rakás kaka volt. Fasorban nem volt még a nagy gazdasági világválság, amikor Marosán generációja már gyerekként a robotolt a gyárakban.
2021. máj. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Azt a nagyapádra írtam. vagy ő Marosán generációja?
2021. máj. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Sindelar ***** válasza:
36%
"A gazdasági válságról legkevésbé a magyar rendszer tehetett", erre írtam, hogy a magyarországi nyomor függetlenül volt a nagy gazdasági világválságtól. Már azelőtt is nyomor volt, ezen a válság csak mélyített. Marosán 1908-ban született, utána még generációk sokasága járt ugyanabban a cipőben.
2021. máj. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Valószínűleg nem volt jelentősége ennek akkor most így látom.

(Tanulni nem is nagyon tudott volna akkor, mivel árvaházi gyerek volt. A fia egyetemi tanár, valószínűleg ő is képes lett volna valamilyen egyetem elvégzésére)

2021. máj. 22. 07:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!