Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem volt jó a Legfelsőbb...

Miért nem volt jó a Legfelsőbb Bíróság elnevezés?

Figyelt kérdés

Magyarországon 1723 óta létezik egy felsőbb bírói hivatal. Ez 1949-ig Magyar Királyi Kúria néven futott, majd a kommunizmus ( szocializmus ) alatt eltüntettek mindent, ami az arisztokrácia jelenlétére utalt: a Kúriát ez úgy érintette, hogy az éléről elüldözték a nemesi származású embereket, a párthoz hű, nem nemesi származású emberek kerültek és átnevezték Legfelsőbb Bírósággá.

Ez egészen 2012-ig megmaradt, nem ugyanis a világ többi országában is a "Legfelsőbb Bíróság" elnevezés az elterjedt, az elnevezés teljesen egyértelmű ( legmagasabb bírói intézmény az országban ) és egyszerű. Majd jött a fidesz és azt mondta hogy ez nem jó, legyen Kúria. De ennek mi értelme volt?


2019. jan. 5. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem tudom, de szerintem az sokkal nagyobb gáz, hogy a Ferihegyi Repülőtér nevét Liszt Ferenc Repülőtérre változtatták. Mi köze Liszt Ferencnek a repüléshez? Ha még valami olyan magyar emberről lett volna elnevezve, aki kimagasló dolgot tett a repüléstörténelemben, azt mondom, hogy oké, de így?! Egyáltalán miért kellett átnevezni?!
2019. jan. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A fidesz szeret mindent átnevezni, ebben is hasonlítanak nagy elődjeikre 1990 előttről.
2019. jan. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az átnevezéssel egyidőben leválthatták a korábbi bírákat a sajátjaikéra.
2019. jan. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 3,


az átnevezések teljesen helytállóak.


A II. Világháború után Magyarország egy megszállt ország volt.Teljesen jogos,hogy az olyanok, mint Leninváros vagy Vörös Hadsereg utca nem maradhat.



Budapesten egyébként volt Mussolini utca is.


Magyarországon pedig mindig Kúria néven futott a szóban forgó intézmény,ebből adódóan nem 2012-ben, hanem közvetlenül a szocialista rendszer bukása után kellett volna visszanevezni.Elég baj,hogy ennyit késett.

2019. jan. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4# de ez miért volt fontos? Azért a "Legfelsőbb Bíróság" elnevezés nem ugyanolyan szintű mint a "Moszkva tér", "Leninváros", "Sztálinváros", "Lenin utca", "Magyar Népköztársaság", vagy épp "Kommunista Ifjúság" elnevezések.

A Legfelsőbb Bíróság uniszex, ugyanúgy helytálló minden rendszerben, minden ideológiában, minden országban. Ha az lett volna a neve, hogy "Legfelsőbb Népi Bíróság", vagy "Kommunista Bíróság", vagy akár "Népi Ítélethozó Bizottság", teljesen megértem. De így... Mi volt az értelme, azon kívül hogy hagyományosan Kúria volt a magyar legfelsőbb bíróság neve?

2019. jan. 5. 21:21
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
100%
A Horthy-korszakban Kúria volt a neve. És mivel a führerünknek az a korszak szolgál mintául, így az elnevezésben is ehhez térnek vissza.
2019. jan. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért, miért? Egy jól fizetett csapat állami megbízásból az adófizetők pénzéből "megálmodta" a koncepciót,mert nehogy azt gondolja bárki, hogy özv. Balambér Jenőné titkárnőnek szólnak, hogy írd át, egy pár milliárdnak el kell tűnnie egy ilyen jelentős projekt alkalmával...
2019. jan. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!