Miért lenne nekünk jó, ha kínai gyarmat lennénk? A Fideszesek ezt miért tartják jónak?
Dobrev Klára szerint kínai gyarmatot akar faragni belőlünk Orbán.
De kérdem én, ez miért jó nekünk? Kína más kultúra, diktatúra van ott és erőszak fajok ellen, Hong Kong és még jó pár ellenségük ellen. Igazi ázsiai ország, ázsiaibb már nem is lehetne, egyedül a mérete nagy, de minden másban borzalmas.
Akkor miért nem találunk rendes gyarmatosítókat? A németek miért nem jók, mint gyarmatosítók? Miért kell, hogy kici kínai legyen az úr, nem a gazdag német tőkés?
1
na ez a baj ebben az országban. Dobrev igen, Gyurcsány felesége és igen, Gyurcsány szar politikus, de ettől már semmiben nem lehet igaza? Szerinted Dobrevnek mint felnőtt embernek nincsenek saját gondolatai?
Nem akarom most őket bevédeni, nem vagyok DK-s de azért ez nagyon undorító amikor valakit bármilyen kapcsolata miatt ítélsz meg. Szerinted ma németországban mindenki náci, mert az emberek nagy részének a valamilyen családtagja az volt? De attól még én se vagyok fideszes mert az egyik családtagom az.
Dobrev Klára hülye.
Nemígyvan. Újrakezdjük.
Dobrev Klára aljas.
Kérdező
Miért hiszitek azt hogy egy hiteltől, beruházástól máris gyarmattá válnánk?
A finneknél is orosz atomerőmű épül, hasonló konstrukcióban. Akkor Finnország orosz gyarmat? Tényleg azt hiszed hogy Kína csak itt végez beruházást, csak itt van kölcsönük? Az amerikai államadósság jelentős része is már rég kínai kézben van, akkor az USA is már kínai gyarmat?
Amúgy egy kis ízelítő a valóságból:
"A Kína – EU átfogó beruházási megállapodásról szóló tárgyalások a tervek szerint lezárultak
2021-01-07
2020. december 30-án Xi Jinping kínai elnök, Angela Merkel német kancellár, Emmanuel Macron francia elnök, Charles Michel, az Európai Tanács elnöke és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke közösen bejelentették a Kína – EU átfogó beruházási megállapodásról szóló tárgyalások ütemterv szerinti befejezését és megállapodásra jutottak egy átfogó, kiegyensúlyozott, magas szintű, kölcsönösen előnyös és mindenki számára előnyös beruházási megállapodásról.Ez nemcsak Kínának és Európának egyaránt előnyös, hanem új erőkkel hozzá is járul a nyitott világgazdaság kiépítéséhez a Kína-EU együttműködésben."
Kedves kérdező Gyurcsány klán és az egész ellenzék régebben teljesen másképp gondolkodott. Mikor Orbán nem volt hatalmon akkor még jók voltak úgy a oroszok és a kínaiak is. Ismét csúcsraáratták a hisztérakeltést.
Egy kis történelem: „2002 után partneri kapcsolat alakult ki Oroszországgal – amiben jelentős szerepe volt Medgyessy Péternek és Vlagyimir Putyinnak is –, továbbá Kínával. Ez a szocialista-liberális kormányok olyan teljesítménye, amely az ország érdekeit szolgálja, s amelyre építeni lehet.” (Moszkva, 2009. november 25.)
„Ténykérdés, hogy ma a világ Európán kívüli három hatalmi központja az Egyesült Államok, Oroszország és Kína. Magyarország számára a szövetséges és barát az Egyesült Államok, de Oroszországgal és Kínával is szoros partneri kapcsolatot kell kiépíteni, akkor is, ha nem mindenben értünk egyet velük, mert ez Magyarország érdeke.” (Moszkva, 2009. november 25.)
„Gyurcsány Ferenc az interjúban elismerte, hogy Kína igyekszik helyesen kezelni a kihívásokat és a globális kérdéseket, s üdvözölte Kína egyre hangsúlyosabb nemzetközi szerepvállalását. »Néhány ország aggodalommal tekint erre. Én inkább lehetőséget látok olyan új partnerek fellelésére, akikben megvan az erő és a képesség arra, hogy hozzájáruljanak egy harmonikus világhoz«.” (Peking, 2008. augusztus 18.)
„Kína az Európai Unióval közösen minél átfogóbb kapcsolatokra törekszik, és Magyarország az unión belül azon országok közé tartozik, amelyek az átlagnál jobban értik Kínát. A kínaiak egyfajta kulturális és gazdasági hídfőállásként tekintenek ránk.” (Peking, 2008. augusztus 14.)
„Magyarország egyebek közt azért lehet vonzó befektetési célpont, logisztikai bázis – vagyis európai ugródeszka – Kína, a hatalmas és feltörekvő világgazdasági óriás számára, mert a térségben Magyarországon a legjobb az infrastruktúra – itt a legsűrűbb például az autópálya-hálózat és indul a vasúti rekonstrukció is –, nálunk a legalacsonyabb az egységnyi érték előállításához szükséges munkaerőköltség és közrejátszanak olyan »lelki« tényezők is, mint hogy a térségben egyedül Magyarországon működik két tannyelvű, kínai–magyar iskola.” (Peking, 2007. szeptember 3.)
„A sajtóértekezleten a miniszterelnök (Gyurcsány Ferenc – a szerk.) elmondta, hogy nagyon pártolná a két ország közti felsőoktatási együttműködés erősítését. Szerinte alig lehet lemérni annak a hatását, hogy ha egy országban nagyon sok olyan szakember van, aki egy másik ország egyetemén végzett. A miniszterelnök szeretné megsokszorozni a jelenlegi ösztöndíjprogram alapján évente Magyarországon tanuló bő tucatnyi kínai diák számát.” (Peking, 2007. szeptember 3.)
„A miniszterelnök kormánya külgazdasági és Kína-politikáját magyarázva hangsúlyozta: nincs a világon egyetlen olyan igazán sikeres ország sem, amely az elmúlt 10–15 évben nem abból ért el eredményt, hogy ki merte nyitni piacait és elkezdett versengeni. Elismerte, hogy ez rövid távon egy nagyon nehéz konfliktus, de »a világ legerősebb országai hosszabb távon mind abból nyerték erejüket, hogy mertek nyitni«.” (Peking, 2007. szeptember 3.)
„Kell még valamit mondanom, Ildikó?” (Balatonőszöd, 2006. május 26.)
Akkor még bírka gidaként éltem, és talán más is. Mára a gépezet átlátható. Amit anno meldöngetve adott elő az M1, hogy orbán elzavarta az IMF, valójában az IMF nem ad, mer bizonyos feltételekhez van szabva. Úgy kína ad, nem kell elszámolni vele, nem kötik európai ügyészséghez.
"Nem azért mutattunk nekik ajtót, hogy utána beugorjanak az ablakon"
Orbán Viktor 1992
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!