Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van esélyem bármi segítségre...

Van esélyem bármi segítségre a magyar államtól, vagy költözzek el külföldre mosogatni?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, tavaly nyáron diplomáztam magyar-történelem szakos középiskolai tanárként, most felsősöket tanítok egy általános iskolában.


Szeretem a munkám, diákjaim is szeretnek engem, de sajnos a nettó 145 ezres fizetésem miatt így is a pályaelhagyáson gondolkozom. Próbálok magánórákat hirdetni, de a magyar meg a töri nem annyira keresettek, mint pl. a matek vagy egy idegennyelv. Sajnos a családomtól nem kérhetek segítséget, ők is nagyon rossz anyagi helyzetben vannak, bérelt lakásban élnek, megtakarításuk nincs, mert a két húgom még egyetemre jár és otthon laknak.


Én sajnos nem férek el ott (2 szobás az albérletük, 4-en laknak ott), így muszáj volt szobát bérlenem, ami rezsivel 75 ezret visz el kb, pedig kicsi szoba, nincs is jó állapotban a lakás és egy külső kerületben van. Lisztérzékeny vagyok, ami miatt étkezésre nagyon sokat kell költenem, mert a gluténmentes ételek mindig kétszer-háromszor annyiba kerülnek. Szóval ha kifizettem a lakhatást, rezsit, étkezést, meg bérletet, már max. 10-20 ezrem marad havonta, amiből meg kell oldanom mindent (tisztálkodószerek, telefon befizetés, internet, stb.)


Félretenni lehetetlen így, és ha most jönne egy nagyobb váratlan kiadás, képtelen lennék megoldani. Rettegek attól, hogy lebetegszem és az utcára kerülök.


Mindenki azt mondja, keressek magamnak pért, de csak a pénz miatt nem akarok olyannal lenni, akibe nem vagyok szerelmes. Ráadásul az ismerkedés sem lenne könnyű, egyrészt mert nem igazán vagyok csinos (anyagi okokból, nem futja többezres sminkeszközökre, fodrászra, stb.), másrészt pedig tudom magamról, hogy meddő vagyok egy korábbi betegségem miatt, vagyis hiába lenne férjem, mi elesnénk minden támogatástól, mert nem lehet gyerekem.


Nem tudom, így van-e értelme még küzdeni ebben az országban, vagy esélytelen emberhez méltó életet élni így, és inkább induljak el Londonba mosogatónak?



2021. ápr. 28. 12:50
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%

"Az az igazság, hogy nem szabadna különbséget tenni fizetésban, hogy valki pályakezdő vagy már régebb óta dolgozik"


Dehogynem, a tapasztalatot megfizetik minden területen.

2021. máj. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:

"Jobb lenne azt visszakeresned, hogy milyen volt a pedagógusok helyzete, bérezése az előző kormányzat idején, mert egy kormányváltással ők jönnének vissza és ugyanazt csinálnák. Akkor 10 ezer pedagógust bocsátottak el, iskolákat zártak be, elvették a pedagógusok 13. havi fizetését és a bérek reálértéken csökkentek."


SOHA nem volt még olyan, hogy a szakmunkás minimálbér utolérte volna a tanári fizetést, sőt le is hagyta és most már a tanárihoz kell hozzátoldani annyit, hogy a szakmunkás minimálbér meglegyen.


Lett volna 11 éve a mostani kormánynak, hogy visszahozza 13. havit, de cserébe csak befagyasztották a tanári bértáblát a 2013-as minimálbérhez. Ők tettek a legtöbbet azért, hogy a kezdő tanárok éhezzenek.

2021. máj. 1. 13:11
 33/47 anonim ***** válasza:
84%

Aham, akkor mostmár nem te hanem a kormány a hibás hogy:


1. Pályaválasztás előtt nem tájékozódtál

2. Képzés alatt nem tájékozódtál

3. Képzés után pofára estél

4. És magadon sem akarsz segíteni, pedig már itt is vagy 5-10 ötletet összeraktunk neked.


Érthető.



Kérdés: magyartanárként nem kéne értened alapszinten a retorikához és a logikus érveléshez?

2021. máj. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:
Képzés alatt gondolkoztam azon, hogy otthagyjam, de akkor vissza kellett volna fizetni a képzési díjat, ami nekem lehetetlen lett volna.
2021. máj. 1. 13:19
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ha szakot váltottál volna, nem lett volna gond. Amúgy ha kimégy külföldre és nem dolgozod le a képzési időt 20 éven belül, ugyanúgy vissza kell fizetned.

2021. máj. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:
De külföldi fizetésből legalább vissza tudnám fizetni...
2021. máj. 1. 13:28
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

Most ez valójában egy politikai kérdés vagy a te személyes kérdésed? Egyre jobban elmosódik a határ... a saját életedért te vagy felelős, persze nem mindegy milyen politikai közegben él az ember, de mindig van lehetőség jobbra törekedni, az, hogy te 13. havi bért akarsz alanyi jogon, mert tanár vagy, az röhejes. Gyerekes ez a gondolkodás. A pedagógusoknak rengeteg eszköz van a kezében harcolni, ebből egyet se tesznek meg, közben ha megkérdezel 100 18 éven felüli magyart, hogy hány tanárja munkáját tudja jóra értékelni, sztem 99 egy kezén meg tudja számolni.

Tedd rendbe az életed, első lépésként tényleg a videkre költözés lenne megoldás, ahol sokkal egyszerűbben megélnél ennyi pénzből és a saját ingatlanhoz jutás is könnyebb.

2021. máj. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%

A londoni mosogatásból? Álmodozz...


A minimál bér havi £1200-1400 körül van... keress rá mennyi egy szoba. Nem egy ház, egy egyszerű, sima szoba.

2021. máj. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%

25

-Nem mersz 50-100 km re elköltözni de külföldre akkarsz költözni :D

-Érdekes hogy az idegen nyelv korepetálásra már nem reagáltál.

-Ha mindent átgondoltál és neked semmi nem felel meg akkor marad az éhenhalás. Mindenki ugy teszi tönkre a sajét életét ahogy szeretné.


27

Korábban még meddő voltál.

2021. máj. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:

A külföld csak a legvégső opció. Csak könnyebb ott megélni félmilliós fizetésből, mint itt vidéken 145-ből. Ráadásul Mo-n falvakba nem is nagyon mernék menni, egyedülálló, 152 cm magas, szőke nőként nem érzem magam biztonságban. Ahol olcsó az élet, az pont azért olcsó, mert olyan népek vannak, ahova nem megy szívesen (meg biztonságosan) az ember.


A nyelvtanítás azért nem túl jó ötlet, mert én magam is csak egy középfokkal rendelkezem angolból, azt is már 4 éve raktam le, így sokat felejtettem. Eközben tele világ diplomás nyelvtanárokkal C1-C2 -es nyelvtudással.


Még mindig meddő vagyok, de házasságban létezik egy olyan megoldás, hogy örökbefogadás. De tisztában vagyok vele, hogy nagyon kevés férfi menne bele abba, hogy elfogadjon egy olyan nőt, aki nem tud neki gyereket szülni. + AZ örökbefogadásnál vizsgálják az anyagi helyzetet is, szóval az csak azután lehet opció, miután anyagilag jobb helyzetben leszek.

2021. máj. 1. 15:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!