Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van esélyem bármi segítségre...

Van esélyem bármi segítségre a magyar államtól, vagy költözzek el külföldre mosogatni?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, tavaly nyáron diplomáztam magyar-történelem szakos középiskolai tanárként, most felsősöket tanítok egy általános iskolában.


Szeretem a munkám, diákjaim is szeretnek engem, de sajnos a nettó 145 ezres fizetésem miatt így is a pályaelhagyáson gondolkozom. Próbálok magánórákat hirdetni, de a magyar meg a töri nem annyira keresettek, mint pl. a matek vagy egy idegennyelv. Sajnos a családomtól nem kérhetek segítséget, ők is nagyon rossz anyagi helyzetben vannak, bérelt lakásban élnek, megtakarításuk nincs, mert a két húgom még egyetemre jár és otthon laknak.


Én sajnos nem férek el ott (2 szobás az albérletük, 4-en laknak ott), így muszáj volt szobát bérlenem, ami rezsivel 75 ezret visz el kb, pedig kicsi szoba, nincs is jó állapotban a lakás és egy külső kerületben van. Lisztérzékeny vagyok, ami miatt étkezésre nagyon sokat kell költenem, mert a gluténmentes ételek mindig kétszer-háromszor annyiba kerülnek. Szóval ha kifizettem a lakhatást, rezsit, étkezést, meg bérletet, már max. 10-20 ezrem marad havonta, amiből meg kell oldanom mindent (tisztálkodószerek, telefon befizetés, internet, stb.)


Félretenni lehetetlen így, és ha most jönne egy nagyobb váratlan kiadás, képtelen lennék megoldani. Rettegek attól, hogy lebetegszem és az utcára kerülök.


Mindenki azt mondja, keressek magamnak pért, de csak a pénz miatt nem akarok olyannal lenni, akibe nem vagyok szerelmes. Ráadásul az ismerkedés sem lenne könnyű, egyrészt mert nem igazán vagyok csinos (anyagi okokból, nem futja többezres sminkeszközökre, fodrászra, stb.), másrészt pedig tudom magamról, hogy meddő vagyok egy korábbi betegségem miatt, vagyis hiába lenne férjem, mi elesnénk minden támogatástól, mert nem lehet gyerekem.


Nem tudom, így van-e értelme még küzdeni ebben az országban, vagy esélytelen emberhez méltó életet élni így, és inkább induljak el Londonba mosogatónak?



2021. ápr. 28. 12:50
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
86%

Már nem akkora a bérkülönbség h megérje, pláne lakás árral. Fókuszálj arra hogy minél jobb és nagyobb tudású töritanár (és magyartanár) legyél. Tanulj az elismertebb, és a diákok által szeretett tanároktól.


És AKKOR majd fog menni a magánóra. Kezdőként rizikós, én sem mennék korepre kezdő tanárhoz. De ha elég jó vagy, annak híre megy. Nekem az általános iskolás töritanárom pocsék volt.


De a középsulis olyan jó, hogy van amikor én hozom fel hogy "fhù, mennyire jó tanár volt", és gondolkodás nélkül ajánlanám bárkinek. (Azt sajnálom h nem ír tankönyvet, mert az tuti ütné a jelenlegit, csak lehet államilag nem fogadnák el, mert a lehető legobjektívebben tanított, de mégis talpig magyarosan.)


Szóval lehet, csak tapasztalat kell.

2021. ápr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
23%

"Van esélyem bármi segítségre a magyar államtól, vagy költözzek el külföldre mosogatni?"


Itt az a "baj", h a kommunizmus már véget ért és nem állambácsin kéne lógni.

2021. ápr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
100%
Sok vidêki iskola keres tanárt szolgálati lakással. Igaz,hogy a 145 netto akkor se sok,de azért,ha az albérlet ára kiesik,akkor azért meglehet élni belőle,meg ahogy màr írták idővel nő a fizetésed majs.
2021. ápr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
74%

Rengeteg pasi van akinek már van gyermeke,elvált, ismerkedhetsz nyugodtan.

Nem a smink számít legalább is én biztos nem azt nézném egy nőben.

Szép hívatásod van én nem mennék külföldre,de te tudod.Sok tanár ismerősöm elég jól keresnek, igaz régebb óta vannak a pályán.

2021. ápr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

"Itt panaszkodsz hogy nem tudsz belőle megélni sem, akkor mire akarnál hitelt felvenni?"


Szeretnék egyszer egy saját lakást. Akkor is, ha csak egy 15 nm-es szuterén lyuk. De elegem van abból, hogy mindent elvisz az albérlet.

2021. ápr. 28. 13:29
 16/47 anonim ***** válasza:
21%
Költözz hozzám
2021. ápr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

"Itt az a "baj", h a kommunizmus már véget ért és nem állambácsin kéne lógni."


Nem élősködni az államon, az államnak dolgozom teljes munkaidőben, cserébe csak egy emberhez méltó életet szeretnék élni.

Másokat is támogat az állam, ott CSOK, az lakásfelújítási támogatás, stb. Arról nem tehetek, hogy nem lehet gyerekem, de akkor most ezért pusztuljak éhen munka mellett is?

2021. ápr. 28. 13:54
 18/47 anonim ***** válasza:
72%
Így van arról nem tehetsz hogy nem lehet gyereked, de arról tehetsz hogy hogy alakul a sorsod, külföldön sem fog jönni a sült galamb.
2021. ápr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 árokpart ***** válasza:
17%
Az a nagy helyzet, hogy nettó 300 ezer forint alatt nem szabadna munkabérnek lenni. Ha az árak is EU-sak akkor a bérek is legyenek azok. Érdekes, hogy az EU előtt aki nem mérnök volt meg orvos és sorolhatnám a legkvalifikáltabb titulusokat azok is meg tudtak jól élni. Sőt a 2000-es évek elején fősulisként az első félévben havi 3000 forintot kaptam igaz, hogy bnejárós voltam , de örömömben szinte a Mennyországban éreztem magamat egy vidéki megyeszékhelyen. Olyan jó volt a pénz vásárlóereje.
2021. ápr. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
75%

#15 "Szeretnék egyszer egy saját lakást. Akkor is, ha csak egy 15 nm-es szuterén lyuk. De elegem van abból, hogy mindent elvisz az albérlet."

MAJD lesz is akkora a fizetésed amire vehetsz fel hitelt. MAJD nem csak egyedül leszel, hogy fizetni is tudd. MOST azt írod hogy frissen végzett pályakezdő vagy. MOST ekkora a béred és MOST nem tudsz erre hitelt felvenni.

Persze ez is kizárólag a sima banki hitelre érvényes mert a CSOK-t és a babavárót ilyen jövedelemmel is fel lehet venni.

Tudtad hogy keresnek a tanárok amikor elkezdted a pályádat ezen a vonalon. Tudnod kellett azt is vele, hogy nem fogsz az első évben lakást venni belőle. Nem csak te, más pályakezdő sem keres annyit, hogy az első évében nekiállhasson lakást venni hitelre. Először össze kellene raknod némi önrészt és utána kezdheted a hitel keresését.

Igazad van abban hogy a hitel visszafizetése jobb, mint a bérleti díj fizetése, én is ezt mondom mindenkinek. De amikor kezded a pályádat - mindegy hol - még idő kell ahhoz hogy vásárlásra gondolj. Kivéve ha a szüleid tudnak segíteni neked.

2021. ápr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!