Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van esélyem bármi segítségre...

Van esélyem bármi segítségre a magyar államtól, vagy költözzek el külföldre mosogatni?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, tavaly nyáron diplomáztam magyar-történelem szakos középiskolai tanárként, most felsősöket tanítok egy általános iskolában.


Szeretem a munkám, diákjaim is szeretnek engem, de sajnos a nettó 145 ezres fizetésem miatt így is a pályaelhagyáson gondolkozom. Próbálok magánórákat hirdetni, de a magyar meg a töri nem annyira keresettek, mint pl. a matek vagy egy idegennyelv. Sajnos a családomtól nem kérhetek segítséget, ők is nagyon rossz anyagi helyzetben vannak, bérelt lakásban élnek, megtakarításuk nincs, mert a két húgom még egyetemre jár és otthon laknak.


Én sajnos nem férek el ott (2 szobás az albérletük, 4-en laknak ott), így muszáj volt szobát bérlenem, ami rezsivel 75 ezret visz el kb, pedig kicsi szoba, nincs is jó állapotban a lakás és egy külső kerületben van. Lisztérzékeny vagyok, ami miatt étkezésre nagyon sokat kell költenem, mert a gluténmentes ételek mindig kétszer-háromszor annyiba kerülnek. Szóval ha kifizettem a lakhatást, rezsit, étkezést, meg bérletet, már max. 10-20 ezrem marad havonta, amiből meg kell oldanom mindent (tisztálkodószerek, telefon befizetés, internet, stb.)


Félretenni lehetetlen így, és ha most jönne egy nagyobb váratlan kiadás, képtelen lennék megoldani. Rettegek attól, hogy lebetegszem és az utcára kerülök.


Mindenki azt mondja, keressek magamnak pért, de csak a pénz miatt nem akarok olyannal lenni, akibe nem vagyok szerelmes. Ráadásul az ismerkedés sem lenne könnyű, egyrészt mert nem igazán vagyok csinos (anyagi okokból, nem futja többezres sminkeszközökre, fodrászra, stb.), másrészt pedig tudom magamról, hogy meddő vagyok egy korábbi betegségem miatt, vagyis hiába lenne férjem, mi elesnénk minden támogatástól, mert nem lehet gyerekem.


Nem tudom, így van-e értelme még küzdeni ebben az országban, vagy esélytelen emberhez méltó életet élni így, és inkább induljak el Londonba mosogatónak?



2021. ápr. 28. 12:50
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%
De ugyan ezt megkérdezted már kicsit régebben, kb.hasonló válaszokat kaptál akkor is, úgy látszik nem nagyon jutott el hozzád.
2021. ápr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:
Sosem kérdeztem meg korábban. De gondolom nem én vagyok az egyetlen pályakezdő tanár az országban, akinek nehéz megélni.
2021. ápr. 29. 19:38
 23/47 anonim ***** válasza:
86%

-Ezt a kérdést egyetem előt kellet volna föltenni.

-Költöz vidékre a Fizetésed ugyan akkora lesz de a jöltségek kissebbek

-Keres gazdag férjet....

-csinálj nyelv vizsgát. Ha jóltudom a fizetéseden is emel és magán orák is nagyon keresettek

-Ne másoktól várd a megoldást hanem probálj kicsit gondolkodni.

2021. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen háttérrel ha te továbbra is tanárként akarsz dolgozni, el kell költöznöd Budapestről, és nem vidéki nagyvárosba, hanem vagy egy kisvárosba vagy faluba, és ezek közül is olyanba, ami nem az ország gazdagabb része... magyarul neked egyedül egy kelet-magyarorszagi település lehet opció, ahol kényelmesebben meg tudsz élni ennyi pénzből, és saját ingatlanhoz is könnyebben jutsz (5-6 millióért házat tudsz venni).


A másik opció, hogy pályaelhagyó leszel, és belekezdesz vmi újba, de őszintén szólva, aki a mai világban magyar-töri szakos tanár akar lenni nulla háttérrel, abban én nem látom a lehetőséget, hogy kitörjön, mert nem tud racionálisan józan döntést hozni. Rácáfolhatsz erre persze, de nem sok esélyt latok rá..

2021. máj. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:

"-Ezt a kérdést egyetem előt kellet volna föltenni."

Tudom, de akkor még nem tudtam... Sosem voltak diplomás emberek a családunkban, ezért a szüleim mindig azt hajtogatták, hogy akinek diplomája van, annak jó élete lesz. Én meg gyerek voltam, hülye, és elhittem nekik.


"-Költöz vidékre a Fizetésed ugyan akkora lesz de a jöltségek kissebbek"

Minden családtagom és barátom a fővárosban él. Nem merek elmenni teljesen idegen környezetbe, hogy mindenkit elveszítsek. Ráadásul ha meglátogatnám őket, ott rengeteg plusz pénze kerülne az utazás.


"-Keres gazdag férjet...."

Nem vagyok k*rva, hogy pénzért házasodjak.


"-csinálj nyelv vizsgát. Ha jóltudom a fizetéseden is emel és magán orák is nagyon keresettek"

Nem emel. Tanároktól már rég elvették a nyelvpótlékot. Van egy nyelvvizsgám, anélkül diplomám sem lehetne.


"-Ne másoktól várd a megoldást hanem probálj kicsit gondolkodni."

Mindent átgondoltam és nem látok semmi megoldást, ezért érdekel mások véleménye.

2021. máj. 1. 11:37
 26/47 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vagyok k*rva, hogy pénzért házasodjak."


Magyartanárként jobban kellene tudnod a jelentését egy magyar szónak. A ku.rva pénzért dug. Nem pénzért házasodik.


De szerinted miért ne lehetne a kellemeset a hasznossal? Egy jó férj, aki még jól is keres? A biosztanárom is így csinálta, tök jól megvannak.

2021. máj. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:
Azt szeretném, ha majd olyan ember lenne a gyerekeim apja, akibe szerelmes vagyok, nem pedig a pénztárcája mérete miatt mennék hozzá.
2021. máj. 1. 11:45
 28/47 anonim ***** válasza:
26%

#27 Nem azzal van a gond hogy keveselled a fizetésedet - mert kevés. nem is kell senki buta tanácsát megfogadnod. A baj az, hogy TE választottad ezt a pályát mikor tudtad hogy milyen a pedagógusok fizetése, vagy legalábbis tudnod kellett volna.

Volt béremelés a pedagógusoknál, nem is kicsi - de az már sok éve volt és utolérte a többi emberek fizetése. Így egy pedagógus bére most is nagyon alacsony.

Most vagy elfogadod hogy ez van, vagy megpróbálsz tenni ellene. tehetsz azzal, hogy próbálsz általában a pedagógusoknak béremelést elérni, azzal ha te magad minél előbb magasabb fokozatba jutsz a pedagógus életpálya modellben - vagy ha pályát változtatsz és egy pár évig mással keresel pénzt, amíg az életkorod bele nem fér egy magasabb bérkategóriába.

az hogy kiírsz egy hergelő kérdést amivel a kormányt szidod, az nem segít. Jobb lenne azt visszakeresned, hogy milyen volt a pedagógusok helyzete, bérezése az előző kormányzat idején, mert egy kormányváltással ők jönnének vissza és ugyanazt csinálnák. Akkor 10 ezer pedagógust bocsátottak el, iskolákat zártak be, elvették a pedagógusok 13. havi fizetését és a bérek reálértéken csökkentek.

nem jó az ami most van, de figyelj arra hogy ne olyanokat hozz vissza kormányra, akik már bizonyították, hogy sokkal rosszabbat csinálnak ha tehetik!

2021. máj. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 árokpart ***** válasza:
0%
Az az igazság, hogy nem szabadna különbséget tenni fizetésban, hogy valki pályakezdő vagy már régebb óta dolgozik, dehát ugye hungarikum nálunk az irigység. Pedig minél több fiatal lép be a közéletbe úgy általában annál nagyobb lenen az esélyünk, hogy ez a kis ország végre elinduljon a fejlődés útján. Úgy látszik az emberek többségének ez sajnos nem kell. Nekik jó a kádári langyos posvány megspékelve egy jó kis korrupcióval és még sorolhatnám. Aki tisztességesen akar ma boldogulni azt bizony a társadalom úgy hívja, hogy a magyar balfasz és ez a szomorú a rendszerváltás után 31 évvel.
2021. máj. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 árokpart ***** válasza:
0%
28-as Na igen ám de akkoriban a pénzünk is többet ért és több mindent lehetett rajta vásárolni mint manapság. Ezer forint lassan már annyit ér mint régebben egy 500-as.
2021. máj. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!