Mennyi az esélye annak, hogy az állam ráteszi valamikor is a kezét a Magyar Állampapírokban befektetett pénzre? Megteheti ezt egyáltalán? Államosíthatják így a magánvagyonokat?
Figyelt kérdés
Sajnos vannak olyan félelmeim, hogy az állampapírban lévő megtakarításaimat egyszer csak lenyúlják ahogy sok mást is eddig. Ti mit gondoltok, valós veszély lehet ez?2021. ápr. 27. 04:33
11/19 anonim válasza:
Aki lepontozta a 10-est, az megírhatja, hogy mi nem helytálló belőle.
12/19 anonim válasza:
Magyarországon a magyar emberekkel szemben bármit megtehetnek, mi mindent eltűrünk. Akár a bankszámlákon tartott pénzt is ellophatják bármikor, ha akarják.
13/19 anonim válasza:
Kifizetni kifizet, ezzel nem lehet gond. Az nem mindegy, a visszakapott pénzét egy házat tudsz venni, vagy csak egy doboz gyufát.
14/19 anonim válasza:
Nem is olyan régen, még volt olyan akiknek járt a korkedvezményes nyugdíj, igértek nekik szebb életet, a vég egy hatalmas lejárató kampányt idított ellenük ez a kormány. Kérdem én ha a fegyvereserőkkel megmerte tenni, akkor velem egy sima halandóval, miért ne? Mi akadályozza meg abba, hogy kifosszon teljesen?
15/19 anonim válasza:
Ez egy tényleg idióta kérdés: " Az állam ráteszi a kezét az állampapírokra". Miért tenné rá a kezét a pénzedre, amikor önként dalolva adtad oda neki. Amikor megvetted az állampapírt akkor adtál az államnak pénzt, amiért ő ígért neked némi kamatot. Itt maximum az értékállóságon lehetne vitatkozni, vagyis azon, hogy amikor rábíztad az államra a pénzedet, a tényleges infláción felül kaptál-e a végén valami pluszt. Nyilvánvaló, ha nem megy az államnak a szekér, akkor megpróbál minden forintban lévő megtakarítást elinflálni, ezzel csökkentve az euróban számolt kiadásait. A forint nem más mint az euró+éves 3% infláció, vagyis hanem kapsz évente legalább átlag 3% kamatot a pénzedért, akkor bukta van. Aki a szekrényben tartja a pénzét az meg alapból bukik évente 3%-ot. Így van ez kitalálva mióta a pénz kamatos-kamat rendszerben működik, vagyis mindenhol a világban.
16/19 anonim válasza:
Ha adótartozásod van vagy bűncselekményt követsz el, azonnal...
17/19 anonim válasza:
Nem tatom valószínűnek. Ha már lop, akkor sokkal elegánsabban csinálja, csak elinflálja. Az államnak az jót tesz, neked már kevésbé, mert reálértéken kevesebbet fog érni a pénzed kamatokkal együtt is, mint amikor betetted (kivéve az inflációkövető papírokat). De az állam azért ad ki állampapírokat, hogy "rátegye a kezét". Gyakorlatilag te adsz kölcsönt z államnak, ő pedig meghatározza, hogy mennyi ideig szeretné használni, és ezért neked mennyit ad még puszban. Ha a kézrátétel a lopásra értendő, annak azért elég alacsony a valószínűsége, hogy ezt meg merné tenni bármelyik kormány is, hiszen jogilag az állam iránti követelés nem évül el. Persze ideiglenesen lehet egy állam fizetésképtelen (amikor becsődöl), de a csőd után is ki kell fizetni a neked járó összeget, más kérdés, hogy az már mennyit fog érni. A totális gazdasági csőd pedig annyira nem ér váratlanul, Magyarország, pedig bármennyire is aggódunk, közel sem áll a csőd szélén. Egy világgazdasági válság kirobbanhat persze elég gyorsan, de akkor is kiveheted még időben a pénzed az állampapírból. Bár sokkal többet nem érsz vele, mintha bent hagynád, mert ha az állam ki is fizeti, akkor se tudnál mit kezdeni egy olyan helyzetben a teljesen elértéktelenedett pénzeddel...
18/19 anonim válasza:
17-es ha csőd van, a tűzhöz közeliek, már majd rég kivették a pénzüket, az átlagember, meg futhat utána. Az állampapír egy befektetés, és valamennyi kockázattal is jár. APRÓ BETŰS RÉSZ : A Kibocsátó felhívja a befektetők figyelmét, hogy a Magyar Állampapír esetében sem zárhatóak ki teljeskörűen a pénz- és tőkepiac változásából eredő kockázatok, és valamennyi további befektetési kockázatot és lehetőséget a befektetőnek kell felmérnie. LÁSD: [link]
19/19 PetrosValaki válasza:
Sorban: van:
1-kamatkockázat
2-tőkekockázat
Az 1-et érinti az infláció: kevesebbet kapsz, mint amit az inláció elvisz (negatív reálhozam).
A 2-es az izgalmas: ha az állam (nem biztos, hogy a Fidesz, egy 10 éves államkötvénynél pl) ha csődbe megy vagy rendkívüli helyzetre hivatkozva hoz egy törvényt amiben meg (sem) köszönik a pénzed - akkor bizony a pénzed elvették.
És igen: ugyanez történt 12 éve a magánnyugdíj-pénzekkel: bekerültek - a csődközeli helyzetre hivatkozva - a költségvetésbe és azonnyomban elköltötték.
Bármely valamire való országban égett volna a Parlament, de mivel az értelmiségnek volt foleg ilyen pénze - kussoltak/tunk (akkor is).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!