A Fidesz maga ismerte el, hogy hibrid-rezsim vagyunk azzal, hogy illiberális demokráciának állította be a rendszert?
Utánanéztem valójában mit jelent az, hogy illiberális demokrácia. Latin eredetű kifejezés, azt jelenti nem szabad demokrácia. Tehát ahol még vannak választások, de csak úgy, hogy végül csak egy kimenetele lehet. Jelen esetben is vannak választások, de végül (akár választás manipuláló dolgok, akár választási csalások árán) de a Fidesz 2/3-nak kell kijönnie.
Pontosan ugyanez a hibrid-rezsim fogalma is. Akkor ezek szerint mégsem véletlen, hogy Washington is a hibrid-rezsim országok közé sorol már minket?
Nem egészen, a Fidesz nem erre értette az illiberális jelzőt (ami megint unortodox polgártársainkat minősíti, de ez egy másik kérdés), hanem a hagyományosabb értékek képviseletére akár az egyéni szabadságjogok kárára.
Ebből viszont következik a demokrácia leépülése is, szóval a végén ugyanoda jutunk.
"Utánanéztem valójában mit jelent az, hogy illiberális demokrácia. Latin eredetű kifejezés, azt jelenti nem szabad demokrácia."
Mivel az eredeti liberalizmus és a mai 'kultúrmarxista' liberalizmus köszönőviszonyban sincsen, így sajnos felesleges definíciókat nézni...
Az illiberális demokráciát én inkább feudális autokráciának nevezném. Kiskirályokkal, oligarchákkal, de egy "nagyfőnökkel".
A pénzünk (adófizetők pénze) az övék, tehát bármit megtehetnek vele.
A rendszer tulajdonságait (pl. Kubatov-lista, Erzsébet-utalvány, krumpliosztás...) a legtöbb Fideszes politikus nagyobb nyilvánosság előtt tagadni szokta.
Ám Lázár Jánosnak már volt egy "öszödi beszéde":
Sajnos az EP ugyanolyan egysikúan gondolkodik erről a témáról, mint amivel a Fideszt vádolja.
Kezdjük ott, hogy nincs is más számottevő opció szavazni a Fideszen kivül, amire szavazni lehetne, na de ez nem a Fidesz hibája. A baloldal is és a radikális jobboldal is teljesen leépült, szétesett (MSZP, SZDSZ, LMP- PM, Jobbik-Mi hazánk). Ezt nem szokták bevenni a vitákba az EP-ben, pedig szivesen hallgatnék arról is veszekedéseket, hogy a radikális jobb és az LMP miért nem birtak egy nevezőn maradni.
Merkel vagy Helmut Kohl is 16 évig állt Németország élén, az nem birizgált senkit annyira, hogy miért választják meg őket annyiszor.
Persze lehet vitatkozni a Fidesz mutyikról, csak akkor ezekről is kéne.
Sajnos Nyugat-Európában teljesen más baloldali pártok vannak (nálunk mély az újgenerációs Momentum elnöknője is egy kommunista unokája...) , ezért naivan azt gondolják, nálunk is olyan a baloldal ,mint náluk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!