Fidesz még is a fiatalokat szeretné megfogni?
Dél Budai városkapu program keretein belül egy teljesen új városrészt húznak fel azon belül egy diák várost is. A város aranytartalékából vagyis az eddig nem kihasznált területek, rozsdaövezetek helyett.
Mindezen kívül a fiatalok adómentesítése is fontos terve a Fidesznek illetve a fiatal családok támogatása.
Akkor ez mi? Nagy fidesz csak az ellenzék szidása megy!!
A levelet az Index állítása szerint Németh Zsolt 10:58 perckor küldte körbe a közmédiás szerkesztőknek „Toljuk légyszi!” tárggyal, a törzsszövegében pedig a „Hazudik (wtf?) az Index és a HVG! Álhír, hazugság!” felkiáltás szerepelt.
Hangfelvételek bizonyítják, hogy a Fidesz-kormány támogatására utasították a Közmédia munkatársait
Nézd ezt kérdező [link]
Nézd meg a hangfelvételeket Bende Balázs az értekezlet elején begyűjtötte a mobiltelefonokat, és azokat elvitték Németh Zsolt irodájába. A majdnem másfél órás értekezletről azonban egy hangfelvétel a Szabad Európa birtokába került, ezen pedig Bende Balázs igen határozott instrukciókat adott beosztottjainak azzal kapcsolatban, hogyan kell majd dolgozniuk az EP-kampány alatt. Az értekezlet első, mintegy negyven percében a vezetőség tagjai közül az akkor még vezető szerkesztőként dolgozó Bende Balázs volt csak jelen a megbeszélésen.
Bende Balázs ekkor közölte kollégáival, hogy az MTVA-ban nem az ellenzéket támogatják, és akinek ez nem tetszik az azonnal adja be a felmondását.
1-es hangfelvétel.
A vezető szerkesztő arra is felhívta a figyelmet, hogy ha eddig néhányaknak meg is lehetett úszni a munkát „töltelék anyagokkal”, innentől mindenki a kampány frontvonalába kerülhet. 2-es hangfelvétel.
Ezek után Bende Balázs még egyszer határozottan felhívta mindenki figyelmét arra, hogy most már mindenki tisztában kell legyen az elvárásokkal, és egyáltalán nem kötelező a köztévénél dolgozni. 3-as hangfelvétel. Miután Bende Balázs végzett mondanivalójának lényegi részével, megérkezett az értekezletre Németh Zsolt is. Innentől már Bende Balázs is finomabban fogalmazott, és a kollégák is feltehettek kérdéseket az elhangzottakkal kapcsolatban. Az egyik kérdés azt firtatta, mennyire szabad a híradósoknak minősítő jelzőket használni, például nevezhetnek-e valakit szélsőségesnek. Erre a kérdésre Németh Zsolt javasolt egy egyszerű megoldási technikát. Csak meg kell hívni egy megfelelő szakértőt (példájában a kormányközeli Alapjogokért Központ igazgatóját, Szánthó Miklóst említi), aki már fogalmazhat határozottan. Utolsó 4-es hangfelvétel.
Miután 20 milliárd forinttal megemelték költségvetését, a 2021-es, választások előtti évben már 97 milliárd forintos költségvetési támogatást kap a közmédia. Ezt még kiegészítik az évközi kormányzati támogatások illetve a hirdetési bevételek. Ez azt jelenti, hogy jövőre több mint százmilliárd forintból gazdálkodhat a közmédia.
A 2018-as országgyűlési választásokat monitorozó Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet vizsgálta az M1 kampány alatt nyújtott teljesítményét. Jelentésében az EBESZ arra jutott, hogy a „közszolgálati műsorszolgáltató az M1-en sugárzott tájékoztatásában részrehajlást tanúsított a kormánykoalíció és a kormány iránt, amelyekről a tudósítások a hírműsorok 61 százalékát tették ki. E tudósításoknak több mint 90 százalékban pozitív volt a hangvétele, míg az ellenzékről szóló tájékoztatás esetében a hírek 82 százalékában negatív volt.”
A Híradó szerkesztésével kapcsolatos kérdéseinket elküldtük az MTVA-nak, de cikkünk megjelenésig nem kaptunk választ.
"Azért, mert a szociknak a 8 évük alatt nem volt 2/3-uk, de ha lett volna ök is bebiztosították volna az embereiket"
Horn alatt 2/3-uk volt, mégsem csinálták ezt, amit a fidesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!