Pandémia és gazdasági válság idején, biztos hogy 500 milliárd hitelből kínai egyetemet építeni ide (kínai munkaerővel) a legfontosabb?
Miért nem a magyar embereknek teremtenek munkalehetőséget? Miért nem a rászorulók megsegítésére vesznek fel hitelt?
De még ha le is szarjuk a pandémiát és a válsághelyzetet, általános kérdés: Miért nem magyar diákoknak építenek egyetemet Magyarországon? Miért kínaiaknak?
3...
2...
1...
mÉ a gYuRcsánY joBB vÓt? KIlöVEtTe aZ eMbEReK szEmÉT!
Mert nyalni kell keletfelé, itt nem az egyetem a lenyeg, ugy mint az orosz beruhazasoknal sem.
Szerinted lenne egy szputnyik oltoanyag, ha nem szponank az oroszok fszat?
eléggé egyértelmű, miért.
mert a fidesz nyíltan magyar ellenes.
eleve azok után, hogy cserbenhagyták a vírus miatti állásvesztőket és vállalkozásokat európában egyedülálló módon.
hogy a focit támogatták a 2. hullám csúcsán miközben az eü nek alamizsnát adtak.
mi mást vártál?
eleve a fidesznek nem érdeke, hogy a magyarság felsőoktatásban részesüljön, mivel nekik rabszolga kell, nem pedig értékteremtő gondolkodó.
Hát azért csurran csöppen Viktoréknak is. Nem aggódom a jólétük miatt. A Fidesz vezetést csak a pénz gazdagodás érdekli, mindegy honnan jön, EU, kínai, orosz..
1# szánalmas hogy még mindig ezt emlegeted. Azt nem veszed észre, hogy gyerekeid jövőjét veszik el.
És egy értelmes gondolatod nincs, ami a kérdésre vonatkozik. Írd le, magyarázd el, hogy miért jó az adófizetőknek ez az üzlet, mert az emberek egy része egyszerűen nem érti.
Próbáljunk kicsit tovább látni az orrunknál, bár tudom, hogy ezen az oldalon ez keveseknek sikerül. A kínai egyetem politika, semmi más. És akkor most egy kis földrajz.
Kína a világ legnépesebb országa mintegy 1,4 milliárd lakossal. Kína immár évtizedek óta rendkívül gyorsan fejlődik. Bár még ma is sok ott a szegény, Kína a világ 2. legnagyobb gazdasága, és katonailag is jelentős tényező a világpolitikában. Jelenleg is gyorsan fejlődnek, még tavaly is sikerült nekik, miközben mindenhol visszaesés volt tapasztalható.
Mindezek miatt sok ország haverkodik velük, és illedelmesen félrenéznek, amikor Kína épp sárba tiporja az emberi jogokat. Orbán is haverkodik. Az egyetem sok pénzbe kerül, de könnyen lehet, hogy ez a baráti gesztus bőségesen megtérül Kína részéről érkező beruházások formájában. Nekünk nincs olyan bankrendszerünk, mint Svájcnak, nincsenek ásványkincseink, a turizmusból sem tudjuk eltartani magunkat, ezért sajnos rá vagyunk szorulva arra, hogy nálunk nagyobb, gazdagabb országok gyárakat építsenek nálunk. Ezért kell kedveskedni nekik, ha talon akarunk maradni.
A kormány nagyon próbál Kínához dörgölőzni.
Az egyetem építése, üzemeltetése, hallgatók kiszolgálása sok magyarnak is munkát, jövedelmet fog adni. Később a kapcsolatok kiépülése révén egyéb gazdasági haszonra is lehet számítani. Egy egyetembe, oktatásba fektetni jó lehet, később megtérülhet. Ez nem olyan, mint a Soroksár-Kelebia vasútvonal átalakítása, amiről előre látszik, hogy felesleges, soha meg nem térülő beruházás Kína kedvéért.
Igazából az egyetem nagyon hasonló lesz, mint a CEU. Egy multikulturális külföldi egyetem Budapesten. Kizárólag mesterképzés lesz itt is. Cél lesz az együttműködés magyar egyetemekkel, lesz kettős akkreditációjú képzés, így a hallgató magyar és kínai diplomát is kap. A CEU is azért volt népszerű, mert magyar-amerikai diplomát is adott. A CEU-t valószínűleg liberális ideológiai képzési miatt nem szerette a kormány, a Fudan kínai állami egyetem, így ott nem várható ilyen, jobban megfelelhet Orbán "iliberális" eszméinek.
Én sajnálom, hogy a CEU nagyrészt Bécsbe ment, az sem volt egy haszontalan egyetem, szerintem jó, hogy annak idején Budapestre költözött. Profitált is belőle az ország. A Fudan budapesti jelenléte is pozitív, remélem nem fogják elüldözni, ha egy liberális kormány kerül hatalomra. Nyugati rangsorolás szerint is a Fudan a világ 34. legjobb egyeteme. Az új egyetem hasznosabb képzéseket fog nyújtani. A CEU-n a bölcsészképzésen volt a hangsúly, politológus, szociológus, történész, gendertudomány mesterszakokkal, a Fudan inkább hasznosabb lehet a gazdaságnak, gazdasági szakemberek, informatikusok, mesterséges intelligencia fejlesztők képzésekkel. Később az ilyen hallgatók, szakemberek, itteni kutatás-fejlesztés tőkét, vállalkozásokat vonzhatnak Budapestre.
Senki nem mondta hogy a legfontosabb, de elég fontos mind külpolitikailag, mind gazdaságilag. Különösen a jelenlegi helyzetben, amikor is igen komoly gazdasági előnyt jelent a világ egyik legnagyobb gazdasági nagyhatalmával jó kapcsolatban lenni.
Tudod ezt úgy hívják, hogy befektetés. Azonnal természetesen annyi látszatja van hogy hú de sokba kerül. De ha kicsit végiggondolnád, hogy ez hosszútávon szakembereket, kutatási tőkét, stb jelent, akkor igencsak előnyös a dolog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!